Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valaki segítsen mielőtt...

Valaki segítsen mielőtt megbolondulok. Miért sír, miért nem bír aludni?

Figyelt kérdés
Hét hetes kisfiam nagyon jól szopik. Etetés után büfizik,kap espumisant, kicsit ölelgetem majd beteszem az ágyába. Persze azonnal üvölt és sír. A következő egy órában csak tíz percet alszik. Azután talán fél egy órát, és újra sírdogál. Csak akkor nyugszik meg ha mellre teszem. Így semmit sem tudok mellette csinálni, és nem tartom normálisnak hogy sosem pihen. Éjjel egy fokkal jobb, akkor hamarabb vissza alszik. Mit csináljak vele? Nagyon sajnálom hogy sír, de nem kapkodhatom fel állandóan.
2010. szept. 22. 18:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
Kösd magadra egy kendőben,abban tudna aludni,és neked szabad maradna a kezed.
2010. szept. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
39%
Hagyd sírni egy kicsit,majd megszokja,hogy aludjon. A nyakadba ne kösd,mert neki még feküdnie kell az ágyában,a gerincének is árt. Arról nem is szólva,hogy főzés közben a gőz,vagy esetleg forró lé,takarítás közben a por,vegyszerszaga mind árthat neki. Te sem tudod így rendesen a munkádat elvégezni.
2010. szept. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%
de, neki épp arra van szüksége, hogy felkapkodd, semmi másra. egy kendő vagy egy mei tai csodákra képes.
2010. szept. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
olvass a kötődő nevelésről egy kicsit
2010. szept. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%
cumit próbáltad?
2010. szept. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

sétálj vele egy kicsit a lakásban, tornáztasd, mutass neki színes játékokat, és ha elálmosodik, akkor tedd le. 7 hetes, nem 7 napos, már nem kell éjjel-nappal aludnia! vagy viheted magaddal pihenőszékben, járókában, játszószőnyegen stb.

egyébként én kendőben cipeltem ennyi idősen, mert nagyon hasfájós volt és csak így aludt.

2010. szept. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
A kendő tökéletesen megtámasztja a gerincét, nem árt neki. A csípőjének meg egyenesen használ. A rugalmas kendőt nagyon könnyű megkötni, és 4-5 hónapos koráig kiszolgál. Megéri az árát.
2010. szept. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
63%

7 hetes babát sírni hagyni? Van Neked szíved? Belegondolsz abba, hogy 7 hete még a hasában volt, és kijött a melegből, a sötétből, a tökéletesből a hidegbe, a vakítóan fényesbe, a hangosba, az ismeretlenbe? Meg kell szokniuk egymást, ez hosszú hetekig tart.

A legkönnyebb leírni ezt, hogy had sírjon, de ilyenkor belegondolsz, hogy a pici mit érezhet???

A mi babánk fél éves koráig rengeteget sírt, soha nem hagytuk ott! Ma egy boldog 22 hónapos baba, és én is büszke vagyok, hogy nem a könnyebb utat választottam, és hagytam ordítani a babámat!

2010. szept. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%
Adjál neki Gripe watert az espumisan semmire sem jó ! Egy 1 éves baba anyucija :)
2010. szept. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%

próbáld meg hasra fektetni, és cumit adni a szájába. ha mindig cicire teszed, akkor túleszi magát, ezért is fájhat a hasa.

próbáld kb. azonos időnként etetni, ha eszik maradjon még ébren, nem kell azonnal aludnia. mindjárt 2 hónapos, hagyd, hogy nézegesse maga körül a világot, vidd a lakás több pontjára, majd jelzi ő, hogy mikor álmos, és akkor tedd a kiságyba.

az ölelgetés nagyon fontos, de az is, ahogy megismerje maga körül a világot. nem kell itt nagy dolgokra gondolni, csak tedd a ti ágyatokra, onnan biztos nem esik le, tegyél mellé valami színes figurát, hidd el, hogy nézegetni fogja. közben cumizhat is, ha elfogadja, az a szopási ingert tökéletesen "levezeti".

emlékszem, hogy ennyi idősen kapta a lányunk a babaszőnyeget, nagyon tetszettek neki a lógó figurák. de sokat nem volt ébren, nem órákról van itt szó, jó esetben, hanem evéssel büfizéssel, tisztábarakással és játékkal együtt kb. 1 óra. ennyit pedig rá kell szánni. nem kell a kezedbe hordozni, ha nem igényli a babád, nem kell magadra kötni.

azt, hogy álmos, már ekkora baba is nagyon szépen jelzi, ásítozik nagyokat, illetve mereven néz, vagy elfordítja a fejét a játéktól, illetve nyöszörög. legalább is a mi lányunk ezt csinálta. de olyan is volt, hogy magunk közé tettük a nagy ágyra, és szépen lecsukódtak a szemei. ilyenkor megvártuk, hogy elaludjon, és betettük az ágyába.

éjjel viszont szigorúan csendben, viszonylagos sötétben etettem, csak akkor tettem tisztába, ha kakis volt, egyébként még nem is büfiztettem, mert hason aludt, hanem visszatettem az ágyába, simogattam csendben, és visszaaludt.

szóval kitartást, és próbálj a kicsi jelzéseire figyelni, hogy mit is szeretne.

2010. szept. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!