Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Dévény Anna módszerrel foglalk...

Dévény Anna módszerrel foglalkozó gyógytornászt keresek Debrecenben. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Esetleg ismertek ilyen gyógytornászt,aki Debrecenben foglakozik a gyerekekkel?
2012. dec. 7. 09:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha felmész a deveny.hu-ra, ott egy térképen jelölve van,hogy ki foglalkozik az általad keresett városban a módszerrel.

De meg is kerestem neked: Becsky Orsolya, és Dr. Majorosné Vágó Judit!

Ha felhívod a központot, megadják a számukat: 1/3555-392

2012. dec. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!!
2012. dec. 7. 10:50
 3/7 Gyönyörűséges ***** válasza:

Szia, mi Judithoz járunk.

Ő a legjobb!

Csak ajánlani tudom.


Mi a baj a picivel?

2012. dec. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Úgy néz ki januártól Becsky Orsoly tud a kislányommal foglalkozni.Kötöttek,le vannak tapadva az izmai.Ti miért jártok tornára?Tényleg hatásos?Sírni szokott a pici?

2012. dec. 13. 09:05
 5/7 Gyönyörűséges ***** válasza:

Szia.


Én már elég hamar, 6 hetes korában rájöttem, hogy a nyakával van valami. Járt házhoz egy gyógytornász 2 hónapig, de nem hozta meg a vár eredményt, így 3,5 hónaposan vittem el először dévényeshez Miskolcra (nagyszülők ott laknak) és ott megállapított nála a dévényes izom letapadásokat, izom feszességet (spasticus), és bal oldali asszimetriát. Nála voltunk kb 5ször, utána lett időpontunk ide Debrecenbe, Judithoz, és hozzá járunk hetente egyszer, illetve az Ibolya utcára a gyermek rehabra fejlesztő tornára. Az már annyira nem szükséges, de az én lelkemnek így jobb, hogy viszem oda is, meg ide is.


Nagyon sokat javult, csak jót tudok mondani a módszerről. Az én babám szokott sírni, mert fáj neki, de ahol már nem fáj, ott már nem sír... ezt akár az első kezelés alatt is észreveheted, ha Orsi úgy csinálja majd... Nekem úgy mutatta meg a dévényes, hogy megkezelte a törzsét, ordított, majd a végén újra visszament a törzsére és már vígan boldogan játszott.


Ez a sírás dolog függ a baba jellemétől, az előttünk levő 3 baba abszolút nem sír, az én babám a felét végig ordítja, aztán az utánunk jövő baba is ordít :)


De inkább most sírjon, sírjatok, mint később... !


Sok sikert és kitartást a tornákhoz.

Remélem a ti tornászotok is nagyon jó :)

2012. dec. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy írtál!Mozgásfejlődését hátráltatta az izom letedadás?
2012. dec. 14. 13:21
 7/7 Gyönyörűséges ***** válasza:

A tornász szerint hátráltatta volna, de mivel kezeljük, ezért nem lehet megmondani, hogy mi lett volna, ha....


Mivel az izmai feszesek voltak, ezért nyílván ami fájt neki azt nem csinálta... pl. nem forgatta a nyakát.


A tornászunk látott már 10 éves kislányt, akit akkor vittek hozzá, hogy tegyen csodát, mert műteni kell a kislányt. Gerincferdülése, ferde nyaktartása és egyik lába rövidebb volt a másiknál.... szóval lehet valami ilyesmi történhet, de ez azért elég drasztikus eset...


Szerencsére időben kerültünk kezelésre, ezért időben forgott, vagyis már forgott előtte is, de felvilágosítottak, hogy az nem forgás, hanem borulás... ma már tökéletesen forgolódik. Most felhúzta magát térdre a kiságyban, már üldögél is, de még nem stabil. De még ráér erre is. A kúszás kimaradt, csak hason forgott körbe-körbe...abbahagyta és a mászást tökéletesíti jelenleg.

2012. dec. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!