Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért hiszik az emberek, h...

Miért hiszik az emberek, h hidegben nem lehet kivinni a babákat?

Figyelt kérdés
Nyilván nem újszülöttet -25 fokban 6 órára..
2012. dec. 7. 10:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
ki lehet vinni, csak csecsemők esetében nincsa sok értelme, mert szánkózni stb nem tudnak, orrig bebugyolálod ugye, h ne hüljön ki, szóval, annyi, h hideg levegőt lélegezhet, mert ugye a pici arcára nem sok hatása van a napsütésnek sem (d vitamin). Szóval egyszerűbb kinyitott ablaknál, szellőztetéskor odarakni betakarva egy kicsit, 5-10percet. Inkább az anyukának van szüksége a téli sétára mint a babának
2012. dec. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Én azt mondom, hogy 1 hónaposnál idősebb babát ki lehet vinni, egészen -5 fokig! -5 fok alatt ne nagyon vigyünk ki csecsemőt! Vagy max. 5 percre álljunk ki vele erkélyre, teraszra, vagy nyissuk ki az ablakot. De nálunk pl. most -1 fok van, én kivinnék már egy 2 hónapost is, persze megfelelően rétegesen felöltöztetve, betakarva, lábzsákkal ellátott babakocsiban egy fél órára sétálni.
2012. dec. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mi kivittük tavaly a fél évest a mínusz 15-ben is. (nem tehetek róla, h nyári baba :D )
2012. dec. 7. 11:16
 4/12 anonim ***** válasza:
Azért mert talán első baba és jobban aggódnak a kelleténél. De ez nem baj, nem vagyunk egyformák. De amúgy is nagyon sok anyuka ha kimegy hidegben, túlöltözteti a babáját. Idő kell mire belerázódnak, majd kitapasztalják. Szerencsére nem jár ezért fővesztés... :)
2012. dec. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Már írtam egyszer választ az előbb. Mi külföldön élünk, 4 hónapot van - fok. Tavaly 1 teljes hónapig -32 fokot tartotta a hideg, ami kegyetlen időszak volt, de még nem volt kisbabánk. A maradék 3 hónapban -10 és -15 fok között ingadozott az idő. Nyilván, nem fogom 3 hónapig "bezárva" tartani a gyerekem, úgy, hogy semmi friss levegő ne érje (nem csak a nap miatt kell levegőre vinni). Persze nem órákra, de 15-20 percekre simán kiviszem -15 fokban.
2012. dec. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem a szánkózás miatt "kell" kivinni, nem is a D vitamin miatt, hanem a friss levegő miatt!
2012. dec. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
28%
csak az köt bele az első válaszba, aki kekeckedni akar :P Nyilván a friss levegő miatt, de én mondjuk szoktam szellőztetni is, és szerintem nincs különbség az ablakbarakós 10perc között, és a sétás 10 perc között levegő szempontjából. Bocs, hogy nem írtam le konkrétan h FRISS levegő, azt hittem, ez evidens
2012. dec. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Van különbség az ablakba rakás és a jó levegőn történő séta között! És bizony a téli napfény is számít a D vitamin szempontjából akkor is, ha csak a pofiját éri. Ezt sokan nem tudják, pedig a szűrt napon keresztül is működik ez a folyamat.

A friss levegő pszichikailag is jó hatással van a gyerekekre, összetételében is sokkal jobb, mint a szobai. Tapasztalat, hogy a friss levegőn sokat lévő gyerekek (babák is) sokkal egészségesebbek.

Nevetni szoktam ezen a -5 fokos korláton, mert a mi éghajlatunknál százszorta hidegebb országokban is élnek babák, akik azt a klímát szokják meg és egyáltalán nincsenek bezárva.

Mi anyák hajlamosak vagyunk túlóvni a gyerekünket, én ezzel nem értek egyet. A másik ok, hogy sok felnőtt sem úgy lett szocializálva, hogy minél többet mozogjon, egészségesen éljen, friss levegőt szívjon. A mostani iskolarendszer egyenlő egyfajta szobafogsággal. Mi még rengeteget kirándultunk annak idején, sok órát a tanáraink a szabadban tartottak. Nem is voltunk ennyit betegek, mint a mostani gyerkőcök.

2012. dec. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
5-ös hol laktok? Novoszibirkszkben? :D
2012. dec. 7. 16:38
 10/12 anonim ***** válasza:
Finnországban élek és ha itt nem vinnénk ki a babát -5 fok alatt akkor novembertől májusig nem mehetnénk. Itt -20 alatt nem visszük. Jól felöltöztetve ki lehet vinni a babákat is, mi most vagyunk egy hónaposak és voltunk kint már -19 fokban mert muszáj volt.azért mert hideg van nem áll meg az élet.
2012. dec. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!