Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy a hideg...

Miért van az, hogy a hideg levegő elnyomja a babákat, jókat alszanak a hidegben?

Figyelt kérdés
Az én Kisfiam csak kint alszik.Bent ha megpisszen,az csak max.fél óráig tart,de kint 3-4órákat alszik.Ja,és ilyenkor elfelejtik hogy éhesek,vagy mi?Vagy éhesek,de a levegőn jobb aludni és inkább alszanak?Olyan érdekes ez.Én ma kint voltam 1órát beszélgettem,és majd megfagytam már ott állni,ők meg alszanak a hidegben.
2012. nov. 9. 12:54
 1/2 anonim ***** válasza:
A hideg levegő frissebb? Nem tudom én sem, de ez tényleg így van, igaz, az egy évesemnél már nem működik (túl sok az érdekesség neki) de mikor hazaérünk, bedől az ágyba, és jobban alszik. Pici korában nálunk is így volt.
2012. nov. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyrészt a hideg miatt az anyagcseréjük is az egész testül tartalékra kapcsol:), csak annyit éget, ami feltétlenül szükséges, ez alvás közben a legoptimálisabb, tehát a legkevesebb energiát igénylő mód.

MÁsészt, ha séta közben történik, akkor a babakocsi(vagy hordozott babáknál a test) ringatása "átbillenti" őket az éber alvási fázisokon, amiktől egyébként otthon felébrednek.

2012. nov. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!