Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kekszes tejpepet adhatok 6es...

Kekszes tejpepet adhatok 6es fel honapos babamnak?

Figyelt kérdés
elvileg 6 honapos kortol adhato a dobozon ezt irja,de a gluten miatt kicsit korainak latom.Mit szoltok?
2012. dec. 8. 14:17
 1/8 anonim ***** válasza:

6 hónaposan ajánlják bevezetni a glutént.Én először csak 1-2 teáskanál kekszet adtam neki gyümölcsbe belekeverve,aztán fokozatosan több lett a keksz,ahogy szoktattam hozzá.Így figyelemmel tudtam kísérni,hogy nem-e okoz bármiféle problémát a kisfiamnál.

Ha még nem adtál neki egyáltalán kekszet,én nem ezzel vezetném be neki.

2012. dec. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az új ajánlás szerint 6 hónapos kortól már el lehet kezdeni bevezetni a glutént, szóval nem korai.

Viszont nem egyből szerintem egy adag tejpép formájában, hanem fokozatosan mondjuk adsz darált kekszet almával a babának és utána ha nincs gond, akkor mehet a tejpép is.

2012. dec. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én meg ugy tudom, hogy a legujab ajánlás szerint 6 hónapos korig kel bevezetni a glutént!
2012. dec. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

koszonom a valaszokat.elso valaszolo te milyen kekszel kezdted?sima haztartasi keksz?

a tejpepbol mar adtam sokszor neki rizsest amit szivesen evett de az gluten ementes volt.

2012. dec. 8. 14:41
 5/8 anonim ***** válasza:
Én gabonapéppel kezdtem, amit a gyümölcspürébe kevertem bele. Ebben nincs cukor, így ugye jobb , mint a keksz.
2012. dec. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Igen,sima, hagyományos háztartási kekszet daráltam le neki (vagy ugye van ami már alapból darált), és abból adtam mindig egy kicsit többet gyümölcsökbe keverve.

Szépen elfogadta,csak az elején azért figyelni kell,hogy ne legyen nagyon száraz neki,legyen leve a gyümölcsnek bőven,amit fel tud szívni a keksz.Ha nagyon száraz lesz,akkor nem fog neki kelleni,mert nehéz lenyelniük.

2012. dec. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
koszonom szepen
2012. dec. 8. 16:13
 8/8 anonim ***** válasza:
49%
Nekem a védőnő azt mondta, hogy 5 és fél hónaposan kezdjem bevezetni a glutént, az a legújabb ajánlás, hogy 6 hónapos kor előtt kell bevezetni. De ő nem ajánlotta a sima háztartási kekszet, hanem a Milumil 7 gabonapépet, ebben nincs semmi olyan adalékanyag, amit még nem ehetne, és ebből kell tenni 1 kiskanállal a gyümölcspüréjébe. Én így fogom kezdeni nemsokára,
2012. dec. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!