Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Délután, este mikor adjam a...

Délután, este mikor adjam a babámnak a tejpépet hogy jobban aludjon éjszak, ne legyen éhes?

Figyelt kérdés

A lényeg az röviden,hogy 4hónaposak vagyunk,elég rosszul alszik mostanában 4x is felkel szopizni,egyébként anya tejes,ezenkívül barackot eszik,ajánlották hogy agyak neki tejpépet,mert valószinű azért kel gyakran mert éhes,eddig szépen aludtt,8-9órát is egyhuzamban,most csak kb.5órát bir ki evés nélkül éjszaka.. a tápszer sem volt elég laktató neki,tegnap mert kapott a szopizás után 60mlt,de ugyan ugy kelt..

Eddig még nem adtam neki tejpépet.

Szerintetek hány órakor adjam,ha eszik 3kor,6kor,7-7:30furdés,utána cici és alvás..


Nagyon köszönöm a segítséget!!!!!


2012. szept. 23. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem az alvásidőt kellene kihúzni 8-ig, és előtte 2 órával adnám neki. De egy négy hónapostól ne nagyon várd, hogy átaludja az éjszakát, elég ritka, aki egy éves kora előtt átalussza.
2012. szept. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%

Kizárt, hogy egy éjszaka alatt négyszer megéhezzen. Itt arról van szó, hogy mindketten megszoktátok, hogy ha felébred, megszoptatod, mert így a legegyszerűbb visszaaltatni. Ezen a tejpép nem segít. Saját tapasztalat.

Az egyetlen megoldás, hogy nem szoptatod éjjel, vagy kikötöd, hogy mit tudom én, 5-6 órának el kell telnie éjjel két szopi között. Pár évtizede már az újszülöttekkel is ezt csinálták, nagyon hamar át is aludták az éjszakát.

Viszont nekem ehhez nincs szívem. Így én is kelek az 5 hónapos kislányomhoz. Majd 1 évesen leszoktatom róla, mint a bátyját annak idején.

2012. szept. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 kíváncsicska ***** válasza:
Minden most változik.Ezután rosszabb is lehet.Nem ijesztgetni akarlak, de tapasztalat.A lányom 7 hetesen éjféltől reggel 7-8-ig aludt 3 hós koráig.Azóta 2szer kel.Annyi minden történik már új élmények érik, álmodhat rosszat, zavarhatják a fogai a mozgásfejlődés is bezavarhat.Feleslegesen ne tömd tápszerrel meg tejpéppel.Amúgy ha a tápszer nem jött be akkor a tejpép sem mert szerintem az kevésbé laktató.Ha vagy olyan szerencsés hogy tudod szoptatni ne adj neki mást.Majd ha óránként másfél óránként kel ok nélkül (nincs fogzás, front. betegség stb) akkor jöhetnek a kiegészítések.Én 6 hós koráig semmit nem adtam neki.
2012. szept. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csatlakozok a 3.válaszolóhoz! Egyébként egyáltalán nincs összefüggésben az evés az alvással! Valószínű jön a foga, vagy a BCG-je érik...elég sok minden lehet ennyi idősen! Nekem 5 hónapos a babám, egyszer ilyen, máskor olyan az éjszakánk! Örülj hogy van tejcid...tényleg ne adj neki mást. Jó babázast! :)
2012. szept. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!