Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adjak rá cipőt? Kisfiam kb.1...

Adjak rá cipőt? Kisfiam kb.1 hete indult el. Nem szívesen nyomorgatnám a lábát, de azért jó lenne ha már ismerkedne a milyen a cipőben járás érzésével. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
2009. aug. 20. 16:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha most tanul járni, a legjobb,ha mezítláb gyakorol,lehetőleg természetes talajon:füvön,homokban,földön.Nem kell szoknia a cipőt,majd ha muszáj lesz,úgyis adsz rá,nem fog problémát okozni neki.A láb, a talp izmai úgy erősödnek,ha "edzenek" :),és erre legjobb a mezítlábazás.Később is nagyon egészséges,ha mezítláb jár,amikor csak alkalma van rá.(Persze a komoly ortopédiai problémás gyerekek más tészta,de gondolom a te kisfiadnál erről szó sincs.)Ráadásul a picik ilyenkor még a lábujjaikkal is kapaszkodnak :)),ezért biztosabbak cipő nélkül.:)

2009. aug. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

amikor csak lehet, én is mezítláb hagytam a lányomat.

a cipővel először úgy ismerkedtünk, hogy odaadtam játszani, aztán megmutattam, hogy én is hordok ilyet, persze akkor fel akarta venni az enyémet, erre megmutattam, hogy a sajátját kell a lábára vennie. kb 1 percig nézegette örömmel, aztán letépte.

Naponta többször felvette pár percre, lassan megszokja. Mostmár csak akkor van gond, ha épp nyűgös vmi miatt, akkor azonnal tépné le magáról amit ráadtam.

2009. aug. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszoket.
2009. aug. 21. 09:50
 4/4 anonim ***** válasza:

Védőnő mondta, hogy homokon, füvön egyéb természetes talajon (apró kavics) nyugottan mehet mezitláb, de járólapon, parkettán, betonon jó ha tartja a bokáját cipő,mert másabb a terhelése, és ilyenkor még könnyen deformálódik.

Én cipőben járatom idebenn, mert a járólap egyébként is hideg, de estefelé adik rá zoknit, és abban van idebent 1-1,5 órát. Akkor már inkább csak pihenget és pakol, kevesebbet megy.

2009. aug. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!