Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan alakul a babák napja a...

Hogyan alakul a babák napja a bölcsődében? Hogy kezdik a napot, mit csinálnak, mit esznek? Meddig vannak ott (délutánig? )?

Figyelt kérdés
2009. aug. 20. 18:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Gondolom ez valamennyire változik bölcsödénként, de azt el tudom mondani nálunk milyen, én egy olyan oviban dolgoztam ahol bölcsi is van. Így a picik is jöhettek már fél7re, mint az ovisok, olyankor óvónéni vigyáz rájuk amíg meg nem érkezi a saját bölcsis gondozónőjük. Aztán a saját csoportjukban játék, tízórai. Utána udvaron játék. Aztán ebéd, alvás, játék és 5ig jöhettek a szülők, 4től szintén összevonva óvónéni vigyázott rájuk. Enni ugyanazt kapták amit az ovisok csak másként előkészítve (Ők nem csonttal kapták a csirkecombot hanem leszedve kis darabkákban). És persze többet segít a gondozónő. Van kis pelenkázójuk, zuhany ha baleset történik.
2009. aug. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kifelejtettem hogy alvás után uzsonna is van.
2009. aug. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én most szoktattam be a bölcsibe a kisfiam, tehát friss az élmény. Nálunk a napirend a következő: 7-8 között beviszem a gyereket, 1 gondozó van ilyenkor, ekkor játszanak, elmesélik(ha tudják) az élményeiket. 8-kor érkezik a másik gondozó, két csoportra oszlanak (az egyik fizetős angolos). A saját csoportszobában is játékkal folytatják, majd 8.15-8.30 között reggeliznek. Ezt irányított játék követi, amit általában dal, vagy mondóka kísér. 9.00 érkezik a másik gondozó, ekkor aki pelusos letisztázzák, s irány az udvar. Itt együtt van a két csoport, sokféle kinti játék van. Ha igazán jó idő van, kinn tízóraiznak 9.45-10.00 körül. Ez általában gyümölcs vagy gyümölcslé keksszel. Ezután vagy kint vagy bent folytatódik a játék, a foglakozás. Fél 12-kor ebéd, majd alvás déltől 2-ig, fél háromig, igény szerint akár tovább is. Ezután megint csak 1 gondozó van velük csoportonként. Ezt követően már lehet értük menni.


Ha van még kérdésed, kérdezz bátran!

2009. aug. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocs, az alvás utáni uzsonnát kihagytam. :-)
2009. aug. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Igen, még kérdeznék:

Mennyire nehéz a beszoktatás, mit csináljak, hogy a picikém ne nagyon sírjon (arra gondolok, hogy búcsúzzak el, vagy inkább puszi és sietve hagyjam ott??)Nagyon ideges vagyok már előre, kisfiam 18 hósan megy majd bölcsibe és nagyon anyás.

A bölcsibe meddig lehet a szülő a babával?

2009. aug. 21. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!