Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor mikortól lehet a...

Most akkor mikortól lehet a hordozókendőt használni?

Figyelt kérdés
Mert van aki azt írja, hogy már 0 éves kortól, de ma rám szóltak mikor kivittem az 5 hetes lányomat, hogy nem túl kicsi még ehhez. Elöl szoktam megkötni, és úgy van benne.
2009. aug. 20. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Védönöm elsö naptol ajànlotta.Egy hetes kora ota hasznàltuk.

Ne érdekeljen ki mit mond!

2009. aug. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az én védőnőm meg pont nem ajánlotta, úgy látom különbözőek a vélemények.
2009. aug. 20. 18:58
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Újszülött kortól használhatod.A kendő tartja a hátát és a fejét,de van speciálisan fektetett megkötés is.(Én is mindig megkaptam,h jaj megfullad az a szegény gyerek,meg hasonlókat.:)))Az ortopéd kontrollra is így vittem a fiam, az orvos agyba-főbe dicsért,h mennyire jó a babának-elöl,X-ben volt megkötve-,mert pl a terpesztett lábbal való ülés jó a csípőnek.
2009. aug. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én első perctől kezdve használom. Most 6 hetes a kisfiam. Rám még soha nem szóltak és a védőnő sem ellenezte.
2009. aug. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Újszülött kortól a fektetett pózt ajánlják,2-3hónapos kortól(inkább 3) feléd nézve, amikor stabilan tartja a fejét akkor kifelé nézve,ha már nagyobb, úgy 6hónap után a háton.

Én is születése óta használom, nagyon jó volt szoptatni is ha pl mentünk valahová, a csípője miatt az ortopédián is javasolták, napi 4órát a terpeszpelus helyett. A kifelé pózt nagyon szerette,imádott nézelődni, mostanában a hátamon cipelem,ezt is nagyon szereti,csak már nehéz :o)

Gondolom azért szóltak rád mert 5hetesen nem jó a gerincének, ugyanis összecsúszhat a gerince, mivel még nem tudja tartani magát rendesen. Ezért javasolt a fektetett helyzet ennyi idősen.

2009. aug. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!