Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejes babának mennyit...

Anyatejes babának mennyit kell híznia a 4-ik és 5-ik hónap között?

Figyelt kérdés
Ilyenkor is fennáll a heti 10-25 dkg? Már sokat mozog, forgolódik, egész nap meg nem áll, gondolom hogy ezért nem hízik annyira, mint az első hónapokban. Akkor havi 1 kiló plusz megvolt,3 hónaposan megduplázta a születési súlyát de most 2,5 hét alatt csak 20 dkg-ot hízott. Nem nyugtalan szopizás után, bár néha úgy érzem hogy enne még,de már nem jön a ciciből. Pedig így is 2 óránként etetem. Nem tudom elég-e neki még a tejem. Elkezdtem adni neki gyümölcsöt, krumplit, de 2 kiskanálnál többet nem eszik belőle. Erőltessem a hozzátáplálást, vagy elég ennyi hízás 5 hónaposan?
2009. aug. 20. 19:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom olyan aktív volt hogy nem hízott semmit. Rengeteget mozgott és mozog, így nem csodálkozott a doktornő sem. Rosszabbul eszik mint eddíg, tehát jóval kevesebbet, mert minden érdekli csak a szopizás nem. Már mi is eszünk mást, de azt is úgy kell beleimádkozni, mert nézelődik, beszélget, vigyorok, fújja a kaját a kanálból... játszik velem és a kajával. Az 5. hónap után már visszább esik a gyarapodásuk, nem kell megijedni, főleg ha sokat mozog. Ha nem látod jelét betegségnek akkor ne aggódj.
2009. aug. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs,h KELL.Amíg a babád egészséges,mozgékony,vidám,és harmonikusan fejlődik,addig biztos,h nincs baj.A havi 1kg sem kötelező, a lányaim pl-ikrek-kb ennek a felét hozták,és az orvos/védőnő mindig csak azt nézte,h a fejlődési görbéjük egyenletes-e.Amikor rákérdeztem,h nem lehetnének-e kövérebbeknek -a mai napig vékony kiscsajok-, a doki azt mondta,de,lehetnének,de akkor nem lennének ilyen szépek.:))Ő nyugtatott meg,h amíg nem betegesek,amíg jókedvűek,mozgékonyak,addig semmi baj,nehogy elkezdjem őket étvágyjavítókkal tömni.
2009. aug. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. aug. 21. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!