Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyre tovább tart este elaltat...

Egyre tovább tart este elaltatni a lányomat. De miért?

Figyelt kérdés
Reggel 8-fél 9kor kel. Délutáni alvás 1től van. Van, hogy elalszik 10 perc alatt, de max fél óra alatt. Ilyenkor legkésőbb fél 4kor felébresztem, hogy este ne legyen gond. De mégis egyre rosszabb. Pedig nem adok neki semmit délután ami felpörgethetné. Semmi kakaó vagy csoki és egyéb. Igaz ilyenkor már kimenni sem szoktunk a sötét miatt. 7körül vacsizik, fél 9kor fürdés, utána 250ml tej, majd 9-negyed 10kor megyünk fel aludni. Mellé fekszem, simogatom stb. Pár hete még 10-15 perc alatt elaludt, de most legalább 3/4 óra... Mi a hiba? Mit kéne másként csinálnom?
2012. dec. 10. 08:40
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem írni, hogy lassan másfél éves.

Az éjszakákat nagyrészt átalussza.

2012. dec. 10. 08:41
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Másfél éves kor körül köszönt be a legtöbb babánál a szepaszorongás második fejezete, az újraközeledési krízis nevű nehéz időszak. Ilyenkor újra kicsit nehezebb az elválás(az elalvás is egy kicsi elszakadási helyzet), ezért lehet, hogy a babák (újra) többször ébrednek vagy nehezebben alszanak el.

Az alapján, amit jrtál semmit nem csinálsz rosszul:). Ezen is túl lesztek, kitartás és türelem:)!

2012. dec. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
MÉg annyit kipróbálnék a helyedben, hogy akármilyen sötét vagy hideg van, kimennék levegőzni kicsit estefelé. Maga a jó levegő elfárasztja a gyerekeket:). Esetleg megcserélném a fürdés- vacsora sort, hogy ne tele hassal kelljen elaludnia(mi felnőttek is sokszor rosszabbul, nehezebben alszunk el teli hassal), illetve a jó meleg fürdővíz talán ellazítaná. Fürdés után egyből irány a félhomályos szoba, simi, éneklés... Vagy ha a tejivásba szokott belealudni, akkor lehet, hogy két részben adnám neki, egyik felét fürdés előtt, amit tud emészteni lefekvésig, majd a másik felét elalváshoz.
2012. dec. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem érzem rajta a szeparációs szorongást. Legalábbis a klasszikus tüneteit. Este sem lóg rajtam, csak egyszerűen nem hajlandó aludni. Pörög-forog, dörömböl a lábával, kopogtatja a falat meg ilyesmi. Akárhogyis bújok hozzá, ő megy arrébb és "játszik". Sajnos sem a tejtől, sem a fürdéstől nem álmosodik el. Vagyis nem látom rajta. Fürdés közben meg határozottan felpörög, nagyon szereti. Én tv-znék még egy kicsit este tej után vele, de ilyenkor már én is fáradt vagyok, és alig várom, hogy elaludjon.
2012. dec. 10. 10:19
 5/17 anonim ***** válasza:

Értem.

És ha a tv- zést kihagynátok? Fürdés után tejj félhomályban, sötétben, minimális inger... hátha segítne neki lenyugodni.

Ami nálunk bejött, hogy előbbre hoztam az altatást, akkor is ha úgy tűnt, nem álmos. Az én lányom is 9 körül ment aludni, aztán jött az egy órás etap, de amikor fél nyolc- nyolv körül lefördettem, megszoptattam, akkor szépen elaludt, sokkal rövidebb idő alatt. Nem lehet, hogy a te kicsid is "túlpörög"?

2012. dec. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Megpróbálom korábban letenni ma. Amúgy arra gondoltam, hogy tv-zni addig, amíg el nem álmosodik kicsit és úgy menni aludni. Mert nem szoktunk már semmit csinálni fürdés után, csak tejet adok neki, aztán alvás. Olyankor már nincs játék.
2012. dec. 10. 11:07
 7/17 anonim ***** válasza:

Megint én:).

Sajnos a tévé pont elég vizuális és akusztikus inger ahhoz, hogy ne "hagyja" az arra érzékenyebb, egyébként is élénk gyerekeket elaludni.

Nayobbaknál is azt tanácsolják, hogy elalvás előtt 2- 3 órával már ne nagyon tévézzenek, mert a villódzás, a hangot "beindítják" az agyukat, e miatt nem tudnak "leállni", ellazulni.

Majd írj, ha lesz kedved, hogy hogy sikerül a ma este, kiváncsi vagyok, nektek is segít- e a lefekvés előre hozása.

2012. dec. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Most lemértem a délutáni alvást. 6 perc alatt elaludt. Pedig ugye ilyenkor világos van, meg még mesét is néztünk előtte, na meg fél 9 után ébredt. Tehát nem sokat volt ébren. Ezért is fura nekem az este, hogy ilyen nehezen megy. Ráadásul nem is mindig alussza végig az éjszakát.
2012. dec. 10. 13:40
 9/17 anonim ***** válasza:

Akkor mégiscsak benne lehet az újraközeledési krízis(létszámellenőrzést tart éjjel) is:).

Az éjszaka azért egészen más szitu, sötét van, tehát simán lehet, hogy azért alszik el nehezebben. Nameg az egész napos hatások, ingerek estére érik el "hatásukat", akkor "csapódnak le".

2012. dec. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Óóó a létszámellenőrzés már születése óta megy minden éjjel. Kb 1 hónapja kezdte átaludni az éjszakákat. Akkor ment is folyamatosan, de talán 1 hete megint ébred 1-2 alkalommal. Mondjuk szerencsére ilyenor nem nagyon kellek, csak a cumi, meg egy kis simi.
2012. dec. 10. 14:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!