Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyre tovább tart este elaltat...

Egyre tovább tart este elaltatni a lányomat. De miért?

Figyelt kérdés
Reggel 8-fél 9kor kel. Délutáni alvás 1től van. Van, hogy elalszik 10 perc alatt, de max fél óra alatt. Ilyenkor legkésőbb fél 4kor felébresztem, hogy este ne legyen gond. De mégis egyre rosszabb. Pedig nem adok neki semmit délután ami felpörgethetné. Semmi kakaó vagy csoki és egyéb. Igaz ilyenkor már kimenni sem szoktunk a sötét miatt. 7körül vacsizik, fél 9kor fürdés, utána 250ml tej, majd 9-negyed 10kor megyünk fel aludni. Mellé fekszem, simogatom stb. Pár hete még 10-15 perc alatt elaludt, de most legalább 3/4 óra... Mi a hiba? Mit kéne másként csinálnom?
2012. dec. 10. 08:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nálunk tök ugyanez a helyzet 17 hónaposommal.délben simán 10 perc ,de este vagy,hogy több,mint egy óra,pedig mi így csináljuk:vacsora,fürdés,tej és csak síri csöndben fekszünk..vagyis én..ő feláll,ugrál,magyaráz és semmi pénzért nem aludna.próbáltam később fektetni,de akkor is 1óra...én már kivagyok.
2012. dec. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot!

A tegnap este már rövidebb volt. Bő fél órával előbb elkezdtem az esti rutint, így már fél 9 után nem sokkal elkezdtem az altatást is a negyed 10 helyett. 20-25 perc alatt elaludt úgy, hogy közben nem kellett szenvedni vele. Na persze ezt csak akkor hiszem el, ha többször is megtörténik :) Szóval majd ma is korábban fektetem. Legalább látom a barátok közt második részét :D

Ja és szerencsére nem kukorékolt emiatt már hajnalban, még most is alszik.

2012. dec. 11. 08:11
 13/17 anonim ***** válasza:

Örülök, a sikernek:)!

Igen, ez érdekes, hogy attól, hogy fél- ey órával hamarabb fekszenek le, nem kelnek előbb:). GOndolom ez a túlfáradással van összefüggésben, tehát hogy jobban tudnak aludni ha még a túlpörgés előtt elalszanak:).

Majd írj még:)!

2012. dec. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Pár nap múlva írok, ha nem felejtem el :) A terhesség leszívja a memóriámat teljesen :)
2012. dec. 11. 10:52
 15/17 A kérdező kommentje:
Áttértünk a kicsit korábbi alvásra. Igyekszem mindig korábban fektetni, de tegnap pl későn értünk haza és már csak a régi időben tudtam letenni. Az elalvási idő elég vegyes, nem tudtam még 20 perc alá szorítani, de legtöbbször inkább 25-30 perc. Nagy változás nem történd, de azért ez a kicsi is számít! :)
2012. dec. 15. 15:17
 16/17 anonim ***** válasza:

A 20- 25 percnagyon jó ám:)! Gratulálok!

Mi felnőttek is szöszölünk annyit, forgolódunk mire elalszunk:).

2012. dec. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
NA ebbe bele sem gondoltam! Csak mindig az jár a fejemben, hogy én már 3szor elaludtam volna. :)
2012. dec. 15. 16:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!