Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos babám nem eszik,...

5 hónapos babám nem eszik, van ötletetek?

Figyelt kérdés
5 hónapos, 7 kg-os babám kb. 3-4 hete kezdett el lefejet anyatejből keveset enni (születésétől így kapta), kb. 2,5 hete eljutottunk ara a szintre, hogy napi 30 ml anyatejet volt hajlandó fogyasztani. 3 nap után kórházba kerültünk, ahol tápszert kapott. Ez kicsit fellendítette, mert elkezdett napi 500-600 ml-ket meginni. Most megint ott tartunk, hogy egy étkezésre kb. 30 ml tápszert hajlandó meginni, nem iszik 1 óra múlva, 2 múlva és 3 múlva sem. 4 óra múlva újra megiszik 40 ml-t. Cumit, cumisüveget cserélgettünk, próbáltuk félálomban, álmában (álmában csak éjjel hajlandó 100 ml-t meginni, de ezt is csak 1x, ha többször próbálkozom, az már kudarc), kevertem a tápot tejpéppel, gyümölccsel, zöldséggel, az eredmény mindig ugyanaz, nem kell. Sem a gyümölcsöt nem szereti, sem a főzeléket. Nem beteg, nem vérszegény. Van ötletetek mit lehet tenni? És aki esetleg volt hasonló helyzetben, ott megoldódott ez a probléma?

2012. dec. 10. 08:54
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
És a gyermekorvosunk szerint a foga sem jön még.
2012. dec. 10. 09:07
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én Kisfiam is 5 hónapos, 6,5 kg, augusztus vége óta küzdünk ezzel a problémával. Október végén derült ki, hogy tejfehérje érzékeny, mindenre volt logikus magyarázat... Gondoltam majd most megoldódik minden. Hát nem, azóta is küzdelem az evés. Abban bíztam ha megkezdjük a hozzátáplálást, majd jobban fog enni, ha nem is a tápszert, de legalább a főzelékeket. Hát ez sem hozott javulást. Voltunk gasztroenterológián, rengeteg orvosnál, de eredménytelenül. Senki nem tud mondani nekem egy elfogadható választ, senki nem talál megoldást. Semmi baja nincs, nem beteg, csupán nem alszik és alig eszik egész nap. Teljesen át tudom érezni a helyzeted, én is tanácstalan vagyok, mit tegyek még, hova vigyem még el, ami hoz valami eredményt. Mindenhova úgy megyünk el, hogy termoszban viszem a meleg vizet a tápszerhez, mert fogalmam sincs hol jön rá az evés. Kiszámíthatatlanok a napok, nem tudok tervezni, mert nem tudom mikor akar enni, mikor lesz éhes. Álmában éjjel egyszer én is meg tudom etetni. Napközben esélytelen, mert nem alszik. Kipróbáltunk egy alternatív gyógymódot is, ami hozott némi javulást, de elég bizonytalan a dolog, azóta vannak napok, hogy picit jobban eszik, de van amikor 9-10 órán át nem hajlandó SEMMIT enni. Még jó, hogy a vizet szereti, legalább a kiszáradás veszély nem áll fenn. Én úgy érzem minden létező dolgot kipróbáltam már. Sokszor úgy állunk neki enni, hogy oda van készítve a tápszer (Milumil Pepti), a Senmil ízesítve gyümölccsel, a főzelék, a víz... naná, hogy csak a víz kell. Tudom nem megnyugtató, hogy nem vagytok egyedül a problémával, mert engem sem nyugtat meg... Nem is hiszem már, hogy van erre megoldás, ha ennyi orvos nem tudott rá mit mondani. Még mindig az alternatív gyógymód, amit említettem, az hozott némi javulást. Abban bízom, hogy a fél éves növekedési ugrás talán hoz változást. Kitartás! És ha van valami, ami beválik nálatok, akkor jelezd kérlek!
2012. dec. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem próbálta egyikötök se,hogy anyatejet hozzon a gyűjtőállomásról?Hátha azt megeszi?Mert a tápszer nagyon rossz izű az itteni gyerekorvos,védőnő és még az anytejgyűjtő-állomáson dolgozó nő szerint is.Párom is megkostolta,azt mondta olyan mint a fűrészpor...A hozzátápláláshoz lehet nem állnak még készen,mert "válogatosak".Biztosan kell hogy legyen oka a nem evésnek.De lehet meg kell próbálni,hogy nem adsz neki,ha nem jelzi az éhes sirásával.Lehet hogy az erőltetés miatt nincsen már kedve enni...Egyél előtte,hátha kedvet kap,hogy utánozzon.Meg játszogass vele és beszélgess hozzátáplálás közben,hátha...Nekem más nem jut eszembe sajnos,nekem még csak 2hónapos múlt a kicsi,de nekem ezek jutnának eszembe ha ilyen probléma lenne.
2012. dec. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
jaj bocsi,most olvasom,hogy eddig azt kapott.hát probáld ujra a tejet,csak jobb izü mint a táp :S
2012. dec. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nekem volt anyatejem bőven, az enyém nem ette, csak 4 hónapos koráig, utána kapta a tápszert, mert 3 napon keresztül 30 ml-t fogyasztott belőle/nap.

Azóta erőltetjük csak az evést, mióta nem eszik, mivel előtte rendesen evett, így 4 óránként etettük mi is. Most sincs igazán erőltetve, 4 óránként kap, de az ember nem tudja mi a jó megoldás, ezért közben kipróbáltuk az óránkénti, 2 óránkénti megkínálást is. Egy 5 hónapos babába már nem tudod beletölteni a kaját, ha nem kéri, akkor nem fog enni.

Hát igen, mondókázás, énekelgetés, játszogatás, ezeket folyamatosan próbálja az ember. Csak nem sok sikerrel.

Ha meg úgy hajtja álomra a fejét, hogy kb. 200 ml-t evett meg, akkor próbálod megetetni, amikor alszik.

Az elején élvezettel fogadta az új ízeket, de láthatóan megunta.

2012. dec. 10. 12:23
 6/15 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is csak álmában eszik, 5 hós és egyre kevesebbet, vizet sem iszik. Tegnap már tükrözésen voltunk,10 nap múlva lesz eredmény.Mi is rengeteg orvosnál voltunk,semmit,nem csináltak ez az első komoly vizsgálat.Tej allergiát,vérszegénységet kizártunk.Méglaktóz v. fruktóz terhelés jöhet szóba ha most nem derül ki semmi.Ez a4. kórház,azt tudják mondani,hogy van ilyen fogadjam el,de én nem tudom elfogadni.Kíváncsi vagyok másoknál hogy oldódott meg.
2012. dec. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ez annyira szörnyű, én sem bírom elfogadni! A kórházban vér és vizelevizsgálaton kívül nekünk sem csináltak semmit. A gyerekorvos hülyének néz. Januárban felkeresünk egy gasztroenterológust magánrendelésen, hátha úgy foglalkoznak is velünk. Valaminek történnie kellett, hogy nem esznek. Sajnos a magán gasztros csak januárban elérhető. Hétfőre bejelentkeztem biorezonanciára, hátha segít.... Megírom, ha igen.
2012. dec. 13. 16:13
 8/15 anonim ***** válasza:
Csak magán gasztrosoknál voltam,a legtöbb amit nyujtottak a kórházak extra szobái,de vizsgálat az sehol.Én nem szállodai ellátást kértem hanem kivizsgálást.Ez a tükrözés az első érdemleges.Én BP-ivagyok,itt pedig bő az orvos kínálat.
2012. dec. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Hát ez nem hangzik túl jól. Ezek után nem fogom hagyni, hogy lerázzanak. Nem fogok megnyugodni, amíg ésszerű választ nem kapok. Tudom, hogy nem etethetik meg helyettem, nem is ezt várom, dehogy egy jóevő kisbabából egyik napról a másikra semmit nem evő lesz, ennek oka kell legyen. Tudom, hogy Te is így gondolod és annak örülök, hogy legalább valamerre elmozdultatok. Nemcsak a sok hülye választ, hogy ezt el kell fogadni...
2012. dec. 13. 19:08
 10/15 anonim ***** válasza:
Nálam 2kórházban is próbálták etetni többen is,ordítás lett a vége.A klinikán most is fekszik 7 hós baba,mert nem eszik,de csak a tápszert váltogatják 7 hónapja.A gyerek még egy percet sem volt otthon,csak kórházban,de senkit sem érdekel. Legalább nálunk nem ennyire rossz a helyzet.
2012. dec. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!