Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hós lányomat hogyan szoktas...

14 hós lányomat hogyan szoktassam le az éjjelenkénti 2 bébiétel evéséről?

Figyelt kérdés

Többször is ébred, nem elég neki már a cici. Mivel nem nyugszik meg rajta, hanem szabályszerűen hisztizik, arra jutottam, hogy éhes. És tényleg: egy egész üveg bébiételt befal, és 4-5 óra múlva megint követeli! A tápszer nálunk kizárva, mert nem issza meg és cumisüvegezni sem tud, bármilyen hihetetlen.

Napközben rengeteget eszik, nem panaszkodhatok az étvágyára, a 3,5 éves fiam maradékát is mindig megeszi. A fiam tizedannyit eszik és sosem volt ilyen gond nála, ahogy elhagytuk a cicit, átaludta az éjszakát.


2012. dec. 10. 15:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Hát ez nagyon nem normális dolog. Valahogy próbáld meg hoyg nem adsz neki. Ennyi idősen már nem is kéne éjjel ébrednie, deok hoyg ébred, de hogy több üve kaját betoljon nem normális dolog, ha ennyire nem bírja kaja nélkül lehet kikéne vizsgáltatni.
2012. dec. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%
Ilyet még nem hallottam. Figyelj, szerintem a babád jó evő, biztos jó súlyú gyerek is. Én nem hinném, hogy éjszaka bébiételre volna szüksége. Gondolj bele! Te hogy éreznéd magad, ha éjszaka beléd töltenének egy tányér főzeléket? Szerintem elég rosszul... Kell a gyerek gyomrának a pihenés, ahogy a mi gyomrunknak is. Szerintem valamit nagyon nem jól csinálsz, vagy nem jó szokásokat alkalmazol ennél a babánál. Én úgy vagyok vele, hogy mindent a gyerekért, de azért ne Ő vezessen már téged. Az én fiam most lesz 9 hós, egy vasgyúró. Ő óránként ébredt éjjel cicizni, és nem azért, mert éhes volt, hanem mert hozzám akart bújni. Én ezt nem bírtam fizikailag, ezért leszoktattam. Hogyan? Nem kapott cicit. Első éjjel egy óra ordítás, másik éjjel fél óra és egyre kevesebb. Ma már alvás van éjjel.
2012. dec. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Mit és mikor vacsorázik?

Önmagában az, hogy ébred éjel és mondjuk szopizik, nem lenne gond. Viszont a kanalas szilárd evés nem helyes. De ezt tudod Te is, különben nem kérdeznéd:).

Vízzel kínálni próbáltad már?

2012. dec. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Éjjel én nem etetném bébiétellel!
2012. dec. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem adnék neki. Ekkora gyerek ne egyen bébiételt éjszaka. Cici, tápszer az oké, de kanalas bébiétel... Nem is lenne erre agyam éjszaka... Pláne kétszer.

Valamit rosszul csinálsz vagy valami van a gyerekkel, mert ez nem normális, hogy ne bírjon ki ennyi időt kaja nélkül.

2012. dec. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Este mennyit, mit eszik? Szerintem este lakjon jól! De ne közvetlen lefekvés előtt, hanem 1-2 órával előtte jó laktató vacsival. Aztán elalváshoz kaphat cicit, ha akarjátok. Èjszaka viszont drasztikusan hagyd el sürgősen a bébiételt! Most már szegény megszokta, biztos nagyon fog érte sírni, de ez nem normális! Cicit adj neki, vizet adj neki, nyugtatsd meg! Legalább 2-3nap kemény éjszakátok lesz, készülj fel!
2012. dec. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak azt tudom mondani,hogy ne adj neki!

Az én fiam 9 hónapos elmúlt,amikor ismét ébredni kezdett éjjel. Én is megettem, mert gondoltam,azért kel. Igaz, én tápszert adtam neki! Be is nyomta mindig. A gyerekorvos mondta,hogy ezzel álljak le, mert pont ezzel szoktatom vissza az éjszakai evésre és, hogy egy ekkora gyerek,ha normálisan vacsorázik, akkor már nem szabadna neki éjjel megéhezni. Utána már itattam, ha felébredt, aztán azt is elhagyta!

2012. dec. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
6os vagyok megint. Hisztérikus sírása simán lehet fogzàstól, vagy más bajától, és közben csak megnyugtatja az evés. Nekem is van olyan, hogy pl. fàj a torkom, de evès közben elmúlik. Persze, most már éhes is lesz először, ha nem kap, mert hozzászokott az éjszakai evéshez.
2012. dec. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Tudom sajnos, hogy igazatok van :-( Egyébként nem kövér, mióta mászik és jár egészen filigrán lett az alkata a jó étvágya ellenére, de ez talán nem kóros, mert a családban mindenki vékony testalkatú.

Hanem valamit tényleg lehet elrontottam. A cicit én sem akartam levenni éjszaka, csak azt reméltem hogy ahogy csökken a tejci mennyisége, ahhoz ő is alkalmazkodik majd. De nem így lett. Sajnos tényleg hozzászoktattam a bébiételekhez, éjjel már indul az asztal felé, ahol ki van készítve a kaja (gyömölcsös).

De ha egyszer tényleg éhes???

Az eddigieknél többet nem tudok vacsorára belétuszkolni, ez sajna nem rajtam múlik.

Max.akkor üvölteni hagyom éjjel. Rettenet erős hangja van... Lehet előre felkészítem a szomszédokat.

2012. dec. 10. 15:35
 10/20 anonim ***** válasza:
78%

A legjobb úton jártok afelé, h a lányod az evésbe menekül minden frusztráció elől. Sajnos, ezt így le kellett írni, hátha kijózanít! Bébiétel, ráadásul 2 üveggel, úgy h egész nap jól eszik??

Amúgy a cici már 8 hósan sem elég nekik, a cumisüveg helyett tanítsd meg tanulópohárból inni!

2012. dec. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!