Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejtermék bevezetése. Mikor...

Tejtermék bevezetése. Mikor és mivel? 6,5 hónapos anyatejes, sokféle gyümölcsöt, főzeléket eszik, babakekszet is. Két étkezés van kiváltva, de ez nem jön össze mindennap :-)

Figyelt kérdés
2012. dec. 10. 15:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha van allergiás a családban (nem csak tejallergiás, hanem bármilyen), akkor egy éves korig érdemes várni.

Ha nincs, akkor 7-8 hónaposan (trappista) sajt, majd túró, joghurt, tejföl, vaj, tejszív, tej. Szép lassan.

2012. dec. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
tejszín, bocs, bár a "tejszív" is finom lehet. :o)
2012. dec. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Először a savanyított tejtermékeket kell bevezetni 8 hónapos kor körül.Túró (gyümölcsbe keverve),tejföl (ételbe keverve),sajt.Óvatosan,fokozatosan és figyelni nem-e allergizál.

Nálunk sajnos várni kell vele,mert nem fogadta jól kisfiam.Most 10 hónapos és hamarosan újra próbálkozunk vele.

2012. dec. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nézetem szerint ezzel ráérsz még egy kicsit. Én babám is anyatejes volt, még most is az. Most 9 hós. Én kb. két hete kezdtem. Először csak kis kanálnyi tejföl a főzelékébe. MIvel láttam, hogy nincs gond, adtam tovább. Majd kapott saját készítésű krémtúrót, aztán bolti joghurtot. Most ezeket a tejtermékeket eszi.
2012. dec. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
Tejet csak 1 éves kor után lehet,akkor is csak forralva (ha bolti,ha nem).
2012. dec. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs allergiás a családban, akkor 7-8 hós kora körül elkezdheted apránként a savanyított tejtermékeket. Ha ezekkel nem lesz gondja, próbálkozhatsz tejjel is. Én gabonapépet, tejbegrízt, tejberizst készítettem neki kb 10 hósan tejből. 2,8%-osat használj, az nem annyira zsíros, hogy megülje a gyomrát.
2012. dec. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nincs allergiás, hála az égnek.

Nem is akarom elsietni, csak kíváncsi vagyok, mit szól a tejtermékek ízéhez (főleg a túró gyümölccsel)

2012. dec. 10. 15:52
 8/8 anonim ***** válasza:
mondanám, h csinálj a saját tejedből, de szerintem nem sokan olyan elvetemültek, mint én (az én lányom allergiás nagyon durván, így nekem is diétáznom kellett a szoptatás miatt a tejfehérjére, lassan két éves, most hagyta abba a szopit, én csináltam anyatejből mindenfélét, lehet baktériumkultúrákat kapni hozzá - ha ennyire sietni akars.z. De szerintem nagyon ráérsz még...
2012. dec. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!