Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 2. étkezés kiváltása? Mikor,...

2. étkezés kiváltása? Mikor, mit és hogyan? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Babám 5 hónapos és 1 hónapja kezdtük a hozzátáplálást, már az ebédet kiváltottuk, eszik sütőtök, krumpli, sárgarépa variációkat, de csak gyümivel eszi meg keverve almával vagy őszibarackkal. Most hogyan tovább? melyik étkezést váltsam ki és mivel, mit adjak neki? Védőnő azt mondta a gyümi csak plusz legyen, de azzal étkezést ne váltsak ki. Most így eszik: 7 óra, 10 óra tápszer, 13 óra főzelék+gyümi, 17 óra és 20 óra tápszer, 160 ml körül.

2012. nov. 21. 18:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Percre pontosan ugyanitt tartok én is a fiammal. Második lépés a következő védőnő szerint: egy ebéd gyümis, délután viszont főzelékfélés legyen. Tehát ebédre ne adj krumplit, hanem csak gyümölcsöt, pl. banánt almával, és délutánra egy más íz legyen, ami már nem édes, mi most krumplipüré-paradicsommal próbáljuk, holnap először. Fél éves korától ebbe keverjük (a délutániba) az a kiskanál darált kekszet, amit kell,hogy ne legyen lisztérzékeny, de te is írj,hogy mit tudsz, én holnap kezdem először a főzelékféléket délután, az első étkezés lesz, ami nem édes, eddig én is kevertem a krumplit pl. banánnal.
2012. nov. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én almalével kezdtem, aztán pürével (otthoni alma nagyszülőktől), majd őszibarackkal (üveges bébikaja HIPP), aztán ebből megevett 160 ml körül, és nem adtam akkor tápszert. De a védőnő leszúrt, hogy gyümivel nem lehet kiváltani egy étkezést, csak főzelékkel, a gyümit pluszban adjam neki. Jó, akkor elkezdtem a főzeléket, először krupli sárgarépával, hát kiköpte, így tettem hozzá almát, úgy megette. Aztán próbáltam sütőtököt, azt is magában kiköpte, így ahhoz is tettem almát. Most répa-sütőtök-alma az ebéd 13 óra körül, én holnap a céklát próbálom majd krumplival. Aztán még a gesztenye van, meg a cékla, ami az én táblázatomban szerepel a 4-6 hótól. Nálam a banán, körte 6-8 hótól van, azt nem adok még neki, sőt egy másik táblázatban a déligyümik 12 hótól vannak, mint a banán, szóval én még várok vele. Nekem a védőnő a kekszes dolgot 5,5 hónapos kortól mondta, de nem ajánlotta a kekszet, mert abba egy csomó adalékanyag van, amit csak 1 éves korától ehetne, amúgy eszem ágában sem volt sima háztartási kekszet próbálni. Már vettem Milumil 7 gabonás pépet, ebből teszek majd bele a gyümibe 1 kiskanállal minden nap, a barátnőm is ezt javasolta meg a védőnő is. Szerintem kekszet ne használj, de Te tudod.


Itt a linkje nézdd meg:

[link]


A www.mitegyenababa.hu-n a letöltések között van egy hozzátáplálási táblázat, én ezt használom irányadónak.

Te mi alapján mész?

Teát adsz a babádnak? Milyet?

2012. nov. 21. 21:37
 3/3 A kérdező kommentje:
Most nézem, hogy a paradicsom is a 8-12 hó között szerepel. Védőnő mondta, hogy azt próbáld?
2012. nov. 21. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!