Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pici babátok kibírja két...

Pici babátok kibírja két étkezés közt a 3 órás etetési időt?

Figyelt kérdés
3,5 hónapos a fiam, de ő nem bírja ki. Többször eszik keveset, így vagyunk éjszaka is. Most már eljutottam oda, hogy alig alszunk éjjel, állandóan szopizna, csak azzal alszik vissza. Bementem a védőnőnkhöz tanácsot kérni. Azt mondta, hogy ha sír is, húzzam ki legalább 2,5 óráig-de inkább 3-ig a szopik közti időt. Most próbálom, van,hogy megy-van,hogy nem. Van,hogy 2 óra múlva már cicit kér. Ti babátok kibírja? Van még rajtam kívül más is így?? Köszönöm.

2012. dec. 5. 12:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%

Nem alszik el véletlenül evés közben, azért eszik keveset? Én mondjuk sosem tartottam azt helyesnek, h órára etetünk. Miért üvöltessem szegény gyereket?! Amikor kér eszik.

Bár az enyém is 15 hetes, és már 4-4,5órát bír.

2012. dec. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%
Sőt, már 5hete átalussza az éjszakát 9-9ig. :)
2012. dec. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
31%
3,5 hónaposan 4-5 óránként evett a babám.éjszakát átaludta.elég tápláló a tejed?szerintem azzal lesz a baj.
2012. dec. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%
Nekem sem bírja ki. Most 3 hónapos és 1 max 2 órát bír ki. Igény szerinti szoptatás híve vagyok egyébként is, nekem a védőnő is azt mondta így etessem, mert így marad fent hosszútávon az állandó tejtermelésem.
2012. dec. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%

Az enyém sem bírta, normális ebben a korban ha sűrűn szopik. Nem csak eszik, hanem iszik is a szoptatáskor, valamint a testközelség iránti igényét is így elégíti ki:).

Ha terhes számodra ez a gyakorisá, akkor esetleg próbáld ki a hordozást, a testközelséget így is megkapja, hátha akkor kevesebb szopi is elég lesz:). Ha pedig az éhség, szomjúság miatt kéri ilyen gyakran, akkor add neki, így fenntartjátok a tejtermelést is:).

Nemsoká, ahogy nyílik a külvilágra, mocorogni, forogni kezd, kevesebbet fog szopizni, mert mined más érdekesebb lesz:).

2012. dec. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igazából nem terhes,csak fárasztó:-))

Lehet,hogy nem elég tápláló ezek szerint, ha más babák elvannak órákat szopi nélkül. Már most is nézelődik, gyorsan végez az evéssel:-( Sajnálom sírni hagyni... Mennek a zöld kezek!

2012. dec. 5. 13:36
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondták ha hízik a babám akkor tápláló a tejem, és nincs vele gond, hiába eszik sokszor...
2012. dec. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Minden baba "más", van, aki kevesebbszer szopizik, van aki többször. Ahogy a felnőttek anyagcseréje, ritmusa is más.

Úgy látszik, a Te kicsid hatékonyan, gyorsan emészt, semmi baj nincs ezzel.

Elégséges táplálkozás mellett, megfelelő folyadék- és vitaminbevitel esetén pont a babádnak megfelelő összetételű tejet termel a szervezeted:).

2012. dec. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 3 hós múlt, pont ezzel volt a problémánk... Másfél óránként enne... most már kibírja a 2-3at is, de pár héttel ezelőtt nem. Amúgy cicizik és utána eszik meg 133 ml tápot. A védőnő azt mondta hogy csökkentsem az adagját és minimum 2 órát ki kell bírnia és ha 3at bír, akkor is csak 120 milit adjak neki... Hát persze.. Szép elgondolás csak nem minden kisgyerek egyforma. A fiam 4-5x eszik egy nap 133 ml-t.
2012. dec. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Kislányom 1 hónapos. Van, hogy kibírja a 3 órát, van amikor nem. De olyan is előfordul, hogy két etetés közt 4 óra is eltelik.

2012. dec. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!