Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kis korkülönbség gyerekek...

Kis korkülönbség gyerekek kozott, van akinek nagyon bejott?

Figyelt kérdés
Volt,hogy mondjuk feltetek es valojaban nem is volt olyan borzalmas?

2012. dec. 10. 15:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Nálunk 21 hónap van a gyerekek között és nagyon jó! Persze az elején voltak nehezebb időszakok, de a legrosszabb az éjszakázások voltak. A többit simán meg lehetett oldani!

Most a nagy 4,5 éves és elég jól eljátszanak a kicsivel. Persze sokszor összevesznek, de szerintem rosszabb lenne, ha nagyobb lenne a korkülönbség. Így hasonló az érdeklődésük, ugyanazt éneklik, ugyanazért a meséért rajonganak. Így "könnyebb" nekem is.

De én azt gondolom, hogy bármekkora a korkülönbség, mindnek van előnye és hátránya.

Miért kérdezted?

2012. dec. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18 hónap van a két nagy között. Az első három hónap volt nehéz, majd szépen összesimult a napirendjük, és most már szuper. Mondjuk ez nagyon függ a gyerekektől is. Nálunk mindkettő nyugodt, jó alvó gyerek, persze vannak vitáik, de nem vészes. A harmadiknál most 21 hónap lesz a korkülönbség. Kíváncsi leszek.. :)
2012. dec. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
En mostanaban szeretnek babat a kislanyom 2eves lenne mire megszuletne ha elsore osszejonne!Egyenlore ejszakazasban nincs tapasztalatom a lanyom mindig vegig aludta az ejszakat az elso 3 honapban felkelt 3kor de nem sirt csak arra ebredtem,hogy gagyaraszik akkor evett es aludt tovabb aztan mar csak reggel 6 vagy 7 korul kelt enni.Szoval soha nem volt ejszakaki orditas meg ilyenek ezert mondjuk kicsit remelem,hogy a masik is ilyen lesz bar gondolom mi lehetett a jo ejszakaink titka!!Nem volt tul sok tejem es alatatas elott meg mar hiaba nyustoltem magam a mellszivoval nem jott szinte semmi na es akkor kapott este tapszert gondolom ezert voltak nyugodtak az estek.
2012. dec. 10. 16:13
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk a helyzet: 4 év alatt született meg a 3 gyerekünk :)

Így is terveztük és bár féltem, főlg a 2. babánál, hogy hogyan fogom bírni, még én is meglepődtem :)

A kicsik IMÁDJÁK egymást (mi pedig őket)

Az a jó, hogy együtt kelnek, fekszekenk, együtt esznek, alszanak.

Nekem minden délben van 2-3 órám ami csak az enyém. Ilyenkor nuku vasalás, takarítás. Lábakat fel, olvasás, teázás stb...

:)

Kell is ennyi feltöltődés, hogy a délutánt bírjam :)


Vannak őrült napok nálunk is amikor semmi nem jó és megy a hiszti, de akkor "becsukom" a fülem, mert tudom, hogy elmúlik ha nem vagyok JÓ közönség :)


Hidd el, minden csakis a szervezésen múlik!

2 napra főzni, szigorú, de rugalmas napirend :)

Ez most vaskalaposnak tűnik, de a kicsiknek támpont, neked meg egy irányvonal.

Tudjátok mi után mi következik.

Nálunk bevált :)

2012. dec. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem az a véleményem, hogy jó, ha a két testvér között nem nagy a korkülönbség. Pl. a nővérem 2 évvel idősebb nálam. Jóban-rosszban voltunk tesók, de szeretjük egymást :)

Amúgy a két testvér közötti nagy korkülönbséget azért nem tartom jónak, mert sok probléma merülhet fel. Ha nem közös az érdeklődésük, akkor a nagyobbik lehülyézheti a kisebbet, ami mély nyomot hagyhat a lelkében. Sokszor hallottam olyat is, hogy az idősebb nem foglalkozott a kisebbel, nem érdekelte, mi van vele, miért sír, stb. Felnőttkorukban megromolhat a kapcsolatuk. A gimiben a biológia tanárunk említette meg, hogy a 10 évvel idősebb bátyjával elég rossz viszonyban van, ezért külön-külön töltik az ünnepeket. Ha ő ott van a családi látogatásnál, akkor a tanárom nem is megy oda. Ő így akarja a békét megőrizni.

2012. dec. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk 17 hónap a korkülönbség, most 13 és 30 hónaposak. Egyik sem aludt, mindkettő nagyon mozgékony, nagy a féltékenység...kész vagyok, elfáradtam...
2012. dec. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Bár ez annyira nem kicsi korkülönbség, nálunk 22 hónap, szerintem ideális. A harmadikat is valahogy így tervezzük, tavasz végén-nyár elején kellene összehozni. :)


Nekem sem alszanak a gyerkőcök, a nagy másfél évesen kezdett el nem-aludni nap közben, két éves korára teljesen elhagyta a délutáni alvást. A kicsi kb 6 hónapos kora óta összesen háromszor fél órát alszik nap közben, most 8 hónapos. Tegnap volt az első olyan éjszakám 2,5 év után, hogy egyhuzamban aludtam este 11-től reggel 6-ig. Mindent meg lehet szokni. :)


Féltékenység egyáltalán nincs nálunk, ennek nagyon örülök, borzasztó lehet egész nap a két pici között osztani az igazságot.

2012. dec. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat nagyon hasznosak voltak szamomra!en is ugy latom jonak hogy ne legyen nagy a korkulombseg.A novereim es koztem nagy es nem is nagyon ereztem oket tesonak fiatalabbkent.Neki harom lanya van az elso ketto kozt ket es fel ev van es ok jol megvannak a kicsi joval kesobb jott a nagyok mar tinik o meg meg csak 9 eves es mindig bantjak lehurrogjak szegenyt.
2012. dec. 11. 00:18
 9/9 anonim ***** válasza:

Az 5-ös válaszadónak igaza van ebben. Jobb, ha a testvérek között nincs nagy korkülönbség. De az is jó lenne, ha a szülők többet törődnének a gyerekekkel, például, a nagyobbiknak a kistesó érkezése előtt el kell magyarázni,hogy miért nem szabad a kisebbet bántani, megalázni. Azt is meg kell mondani, hogy milyen következményekkel járhat, ha nem tiszteli a testvérét.

Unokatesóm kint dolgozott Amerikában. Egy kolléganője mesélte, hogy a szomszéd 17 éves fiát letartóztatták, mert gyakran megalázta a nála 7 évvel fiatalabb testvérét. Ez családon belüli erőszaknak is nevezhető.


Nekem volt egy fiú osztálytársam, akinek akkor született kistestvére, amikor 13 éves volt. Kérdeztem tőle óvatosan, hogy nem zavarja őt a nagy korkülönbség? Azt felelte, hogy mindig szeretett volna tesót, de a szüleinek még nem jött el az idejük erre. Mikor elérkezett ez az idő, nagyon-nagyon örült, hogy lett egy öccse. Rajong is érte.

Ő legalább erre lett nevelve. Szerintem elég ritkaság az ilyesmi.

2013. febr. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!