Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mondják, hogy a 3....

Miért mondják, hogy a 3. hónaptól könnyebb a babával? Igaz ez? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2012. dec. 10. 19:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Akkorra általában elmúlik a hasfájás, és egymáshoz szoktok.
2012. dec. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem igen. Mondjuk nálunk inkább a 4. hónaptól volt jobb.

Addig se volt vészes, csak nem volt hajlandó egyedül eljátszani.

Ebben a korban már tudatosan mosolyog, ha foglalkozol vele, meg ügyesen elszórakoztatja magát, aktívan gügyög és elvileg még az éjszakákat is végigalussza (már ha épp nem hamarabb jön a foga).

Mi még élvezzük a helyzetet, most 6 hónapos.

2012. dec. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
Nekem az első 6 hét borzalmas volt,és a 3.hónap után valóban könnyebb volt,a depresszióm is múlt
2012. dec. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%

Mert addigra elkezd kialakulni egyfajta napirend, már jó úton halad az egymásra hangolódás, testileg is regenerálódik az anya, és a baba is egyre többet tud, megszokta a "kinti" világot, érdeklődőbb, többet tud ébren lenni.


Igaz -e? Szerintem minden életkornak megvannak a maga nehézségei, nem igazán tudnám összehasonlítani őket (fogzás, dackorszak, szeparációs szorongás, óvodába-iskolába való beilleszkedés, kamaszkor, párválasztás, és még ragozhatnám). Szerintem ha gyerekünk van, mindig vannak nyugisabb és megterhelőbb időszakok, legtöbbször 1-1 problémakör köré csoportosulva.

2012. dec. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
72%

Ahogy a negyedik válaszoló mondja, kinek melyik szakasz "fekszik", és mikor épp mi a nehéz.


Nekem szerencsére egyik gyerekem sem volt hasfájós, így nem volt problémás az első három hónap. Sőt, a másodiknál azt mondom, épp az első 3-4 hónap volt könnyebb, mert relatíve többet aludt még; amíg nem forgott, akárhová le tudtam tenni; egy kézben elbírtam; másfél-két órát elvolt rajtam kendőben, stb.

2012. dec. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
77%
A hasfajas szinte minden babat eler, ritka akit nem es ez az elso 3 honapot vegigkiseri. Van akinek nagyon, van akinek kevesbe faj a pocija. Az en babam nagyon durvan hasfajos volt, de szerencsere 2 honaposan mint ha kicsereltek vna, nem sirt, tudott rendesen pihenni ejszaka es nappal is es vegre elnezelodott egyedul is. Sokkal jobb es konnyebb miota nem hasfajos. Szusszantam 2 honapot, mert most kezdodik a nyugos, fogzos korszak, de kozel sem annyira nehez mint a hasfajos korszak. Elevenem el bennem, h ejjel s nappal megallas nelkul sirt es semmivel sem tudtam megvigasztalni... orulok h tul vagyunk rajta! Tehat a tapasztalat azt mutatja, h igen, sokkal konnyebb!
2012. dec. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
78%

nálunk nem volt hasfájás

így egyre nehezebb lett csak, 11 hónapos dacos kisfiam van

s talán most a legnehezebb


az összerázódást sokkal jobban viseltem, persze este nehéz volt kelni, de én a hisztit viselem nehezebben

2012. dec. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát, de azért várok további tapasztalatokat is... ;-)
2012. dec. 10. 22:24
 9/17 anonim ***** válasza:
51%
Bizony ,vége a hasfájásnak,egyik napról a másikra .
2012. dec. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
62%
Egyrészt elmúlt a hasfájás, másrészről beállt egyfajta ritmus. Átálltunk 3 órás etetésről 4 óránkénti etetésre, és lassan végigaludtuk az éjszakákat is. Az enyém most 11 hónapos, ez viszont egy nehéz időszak megint a fogzás miatt, és amiért már folyton fel akar állni, akaratos, éjszaka felsír, napközben nem mindig akar aludni... Fárasztó!
2012. dec. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!