Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » TESCO diákmunka? Pénztáros...

TESCO diákmunka? Pénztáros leszek a következő hónaptól. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Szünetek ilyenekre gondolok :) köszönöm
2012. szept. 21. 20:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm dolgozott pénztárosként ott. Ő is diák volt. 2 napot bírt csak ki, és azt mondta elég volt. Állítólag ott kell maradni a pénztárban 8 órán keresztül.
2012. szept. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A szünetek helytől és főnökségtől függenek.


Én Zalaegerszegen voltam, ott nagyon szigorúan betartották a szüneteket, mert jó pár ellenőrzést kaptak. Jóformán vásárló közepén megjött a diákfőnök, hogy akkor húzás szünetre, és másodpercre fél órát kasszán kívül kellett töltenem - dacára, hogy szétuntam a fejemet :D


De hallottam olyat, ahol magasan tettek rá, és nem kaptál szünetet 12 óra alatt sem... Hely függő.


Amire rohadtul, nagyon-nagyon kell figyelni: az étkezési jegyek és utalványok. Ugyanis ha elfogadsz olyat, amit nem szabadna, keményen levonják a béredből. Szintén helyfüggő, hol mennyi a határ - Egerszegen 700 Ft-ig nem készült jegyzőkönyv, és nem vonták le, az fölött viszont keményen - vagyis ha volt 710 forintod, azt is levonták.


Visszaadásnál figyelsz, ne hagyd, hogy belezavarjanak, sokan próbálkoznak. Tehát addig vársz, amíg nem adja a kezedbe a pénzt - utána beütöd, pontosan mennyit kaptál, és az alapján adjál vissza. SOHA ne engedd visszaadás közben módosítani. "Jaj, találtam neked aprót, akkor azt add vissza, itt van helyette ez" volt kolléga, akit ezzel a szöveggel vertek át majdnem 10.000 Ft-al. Persze ez is figyelmetlenség, de ilyenkor inkább mond, hogy köszönöm, most nem kérek aprót, vagy bármit. Pénzt mindig hagyd elől, amíg adsz vissza, nehogy belekeveredj, hogy hogyan is állsz.


Illetve, egy jótanács, ami engem sokszor megmentett: a 20.000 Ft-osokat lökd be a kassza alá (mármint a pénzkazetta alá - van neki hely). Ne foglalkozz vele, hogy morognak érte, inkább a végén szöszölj +2 percet, semmint 10.000 ft helyett 20.000 Ft-ost adjál vissza. Ugyanis 20-ast sosem kell visszaadni, ez a tuti - ne is legyen elől, véletlenül se keverd bele.


És figyelni, figyelni, figyelni, kocsit nézni, MINDIG, kosárra figyelni, és sose higgy a vásárlónak, akármilyen kedvesen is mondja, miből mennyit vesz. Alapból úgy állj hozzá, hogy át akarnak verni - ha nem, akkor örülsz, ha meg kifelé lebukik, téged vesznek elő. (Vannak ilyen helyek, sajnos).


Pénzzel dolgozni nem éppen a legjobb dolog, tehát figyelj keményen, mert nagyon ciki egy nap alatt a heti béredet elveszíteni. Nálunk volt egy srác, ő a komplett havi bérét tévedte egy nap alatt, utalványokkal :( Ha meg tuti, hogy te nem tévedtél, mégis vasalnának be tőled pénzt - és ez megismétlődik, irreális összegekkel, akkor sürgősen hagyd őket ott. Olyan hely is van (állítólag) ahol csak szívják a véredet mondva csinált okokkal. A zárás számlát tanulmányozd át, tanuld meg a kezdő és végösszegeket rajta, és magadnak is számold ki, legalább körülbelül, hogyan állsz. És persze sohase hagyd, hogy bárki is jelenléted nélkül a kasszádhoz nyúljon, csak és kizárólag akkor, ha te is ott vagy, és látod. Ha leszámolsz éppen, és akárki hív, akkor kassza a helyére, pénztárgép lezár, és csak akkor mész. Tegyél így akkor is, ha maga az atyaúristen hívat. Inkább tartson fél órával tovább a munkaidőd, mint ne kapj fizetést 12 óra után :)

2012. szept. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) remélem, nekem nem lesznek problémáim :D:D
2012. szept. 22. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!