Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Asztmás lenne a kicsi? Tapaszt...

Asztmás lenne a kicsi? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2 hónapja köhög a kicsi. 9 hós. 1 hete már borzasztóan. Főleg éjszaka. Sokszor roham szerűen, mám-már fuldoklik. Se inni való semmi nem használ. Nem folyik az orra nem lázas. Voltunk a dokinál, aki azt mondta, hogy ááá nem. Ilyen kicsinél nem valószínű. De azt mondta semmi gyulladást nem lát a torkán. Végül írt fel teofillines kúpot. Azt mondta ha nem használ 2 nap múlva vigyem vissza. Sok mindenre, szinte mindenre allergiás a fiam. Én is az apja is, mind a négy nagyszülő, a tesóim, sőt még a dédszülők is asztmásak. Ennek ellenére a doki tiltakozik. Kérjem ki más orvos véleményét? Jó lenne ha kivizsgálnák. Esetleg időben el kezdenék kezelni, hogy a későbbiekben ez ne okozzon gondot. Engem sokszor rohammentővel vittek kórházba 1-1 roham alatt. Nem akarom ennek ki tenni. Nekem is csak 3 éves korom után diagnosztizálták, annak ellenére, hogy édesanyám elmondása szerint 6 hónapos koromtól fulladtam .Mit tegyek, vigyem pulmonológiára az orvos tudta nélkül vagy kérjem meg még egyszer nyomatékosan a dokit?! Szerintem ez asztma. Volt valaki hasonló helyzetben? Kíméljetek, a "ha mindenki asztmás minek szültél" válaszoktól. Köszönöm.
2012. dec. 4. 23:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez akár krupp is lehet. Az én fiam 13 hónapos, most esett át rajta, szinte ugyanezek a tünetek. Vidd másik orvoshoz, mert ez nem játék! A testvérem kiskorában kruppal heteket töltött kórházban...
2012. dec. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem ugató köhögése van és inkább a kilégzés nehézkes. Sípoló. Jobban hasonlít a száraz köhögésre, vagy mint amikor fel szippant az ember valamit és nem tudja abba hagyni a köhögést. De azért utána olvasok mélyebben, mert hiányosak az ismereteim a kruppról. Köszi!
2012. dec. 5. 00:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Legyél kicsit erőszakosabb a dokival. Egyértelmű, hogy a hajlam meg van benne a családi háttér miatt. Ha meg nem is asztma, akkor is ki kell deríteni a folyamatos köhögés okát.

Ha a doki nem áll kötélnek és megengedhetitek magatoknak, vidd el magán pulmonológushoz!

Addig is próbálj párásítani.

Most jutott eszembe, köhögést okozhat a reflux is, érdemes lenne azt is kivizsgálni.

2012. dec. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem vidd el pulmonológushoz, viszont oda kell beutaló a gyerekorvostól. Én 8 hónaposan voltam a kisfiammal, mert olyan furcsa volt a légzése. Nagyapám asztmás volt. Nagyon alaposan megvizsgálta a doktornő, tüdőröntgen is volt. Szerencsére nem talált semmit és azóta már eltelt 2 év és nincs semmi gond. Az I. számú gyermekklinikán voltunk.

Azt monta a doktornő, hogy ilyen pici korban nehéz diagnosztizálni az asztmát, olyan 1,5-2 éves kor körül állapítható meg biztosan, ha asztmás a pici.

Én mindenképpen kérnék beutalót az orvostól, azt csak ad már!

2012. dec. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szia.Hallottál már a HYLA készülékről? Rengeteg mindent lehet vele csinálni,légtisztítást,só-barlangterápiát,párologtatást,inhalálást és még egyebeket! ÁNTSZ engedélyes,több tüdőszanatórium is ezt ajánlja. Barátnőm kislánya is súlyos asztmás,és neki nagyon sokat segített,sőt javult neki,otthon tünetmentesen él,és idővel javulni kezdett az immunrendszere,így már kezd ellenállni az asztmának! nagyon sokat segített ez a készülék,és ingyenesen kipróbálható!Ha ennyi asztmás van a családodban tényleg érdemes megpróbálni! Szívesen adok elérhetőséget ahol tudsz érdeklődni róla.Anett
2013. jan. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!