Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hós oltás utáni láz?

2 hós oltás utáni láz?

Figyelt kérdés

Kisfiam du. 1-kor kaptam meg az oltást. Este 6-ra 37.5 lett a láza. Adtam neki fél 7-kor fél Germicid kúpot. Most olyan 37.2 körül van neki.


Adjak neki még egy felet? És ha igen mikor?


Köszi!


2012. dec. 10. 20:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs láza, miért adtál neki kúpot?
2012. dec. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mert azt mondta az orvosom h ha HŐEMELKEDÉSE van akkor is adjak fél kúpot h véletlenül se menjen neki 38 fok fölé. Ezért.
2012. dec. 10. 20:26
 3/8 anonim ***** válasza:

Értem. Nekem soha nem mondott ilyet a doki.

De végül is gondolj bele egy kicsit:)

2012. dec. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Furcsa dolgot mondott az orvosod, nekünk és más ismeröseimnek is csak konkrét láz csillapítást ajánlott, 37,5 fok egy teljesen normális hömérséklett, innentöl kezdödhet höemelkedés, de pl 37,2 még höemelkedés sem.

fél kúpot sem szoktak adni ha már kell akkor egész kúp és a használatin rajta van hány óránként lehet beadni de általában minimum 6 órának el kell telleni kettö között.


ha neked ilyen fura dolgot mondott az orvosod akkor biztos oka volt rá, hívd fel az ügyeletet és öket kérdezd meg.

2012. dec. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Pl. a kúp használatiján is az van hogy csecsemőknek FELET lehet beadni, nem egészet.És azt is 3x felet egy nap. Tehát ergo 8 óránként.


Mondjuk szerintem bajnak nem baj ha beadtam neki, így tuti nem fog belázasodni.

2012. dec. 10. 20:40
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi is adtunk oltás után egy felet, meg este, fürdés után is egy felet. Nekünk így mondta a doki + a védőnő is. Még 1x sem lázasodott be szerencsére.
2012. dec. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 krisztina24 ***** válasza:

Szia!

Nálunk sem mondtak ilyet, csak ha lázas lenne,akkor adjak kúpot,feleslegesen ne terheljem a szervezetét. Nem is adtam,de szerencsére lázas sem lett eddig még soha.

Én nem vagyok híve az "előre adjunk valamit,hogy ne legyen lázas dolgoknak".

2012. dec. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én babám nem lett lázas, sem hőemelkedése nem volt...azonban pont ma egy hete kapta az oltást és azóta mintha kicserélték volna :( nyűgös, sír, keveset alszik...kezdek aggódni! :(((
2012. dec. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!