Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akkor megnyugodhatok, rendben...

Akkor megnyugodhatok, rendben van a babám?

Figyelt kérdés

kisfiam 1 hónapos lesz 14-én.

3620 grammal született november 14-én.

3700 gramm volt november 27-én

4260 gramm volt ma a súlymérésnél, ma van december 11.


a védőnő azt mondta nagyon jó,még talán sok is,,

színanyatejes baba, 3-4 óránként eszik az éjjelt is beleértve, minden második szopi után berottyant, és sok pisis pelus is van

akkor megnyugodhatok hogy minden oké vele?

lehet túlreagálom de a lányomat nem tudtam szoptatni és most mindent megteszek hogy a fiamat igen..



2012. dec. 11. 13:35
 1/10 Dorky válasza:
90%
1 hónapos baba, több, mint 600 gr egy hónap alatt....szopik szépen, széklet, vizelet rendben...Semmi, de semmi gond nincs...ügyesek vagytok, mind a ketten!!!:)
2012. dec. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

akkor nagyon örülök neki,

az egész terhesség alatt azon rimánkodtam hogy tudjam szoptatni,a lányom nem volt hajlandó még csak bekapni se a cicimet, így brutálisan fejtem neki 4 hónapos koráig nem kívánom senkinek azt az időszakot..

úgy voltam vele ha nem akar ő se akkor fogadok fel egy szoptatási tanácsadót vagy fizetek egy csecsemős nővért,de akkor nem kell ezek szerint.

nagy kő esett le.......

2012. dec. 11. 13:45
 3/10 anonim ***** válasza:
26%

Gondolom most totál örülsz magadnak, hogy minden rendben van sikerült szoptatnod, és itt most elismerést vársz tölünk. Èn is így szoktam érezni a státusz vizsgálatok után, de nem ide írom ki hanem felhívom azokat akiknek ez szintén fontos, akik velem együtt tudnak örülni, akikkel ezt megtudom beszélni.


pl anyukámat, anyósomat, sógornömet, barátnöimet. mindenkinek eldicsekszem hogy milyen ügyes okos volt a vizsgálaton, így örömömet azokkal osztottam meg akik tényleg kiváncsiak is erre.

2012. dec. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

képzeld egyből felhívtam a családot és elújságoltam nekik,nem ide írtam egyből.

elnézést kérek hogy mertem feltenni egy kérdést,de neked biztos nincs gyereked és nem mentél át olyan időszakon mint én azért van ekkora szád !

azt hittem itt örülnek az emberek más örömének,és aggódnak ha más aggódik..


tévedtem , nem is kell több válasz sziasztok

2012. dec. 11. 13:48
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
Ha a védőnőnek nem hiszel, itt idegeneknek nem tudom, miért hinnél jobban, de teljesen okés a baba. Irigyellek, hogy tudsz szoptatni :(
2012. dec. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Persze megnyugothatsz minden rendben :) azokkal ne foglalkozz akik kötekednek,sajnos ezen az oldalon ha valaki kiejti a szoptatás szót már ugranak
2012. dec. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

nem kell irigyelni,amint írtam a lányomat én sem tudtam,így tudom mit érez az aki nem tudja, és tápszerezni kell és fejni a tejet,nem kell részleteznem.,

nagyon fura hogy kifordítják itt egyesek az ember szavait.

és nem dicsekedés miatt írtam, hanem aggódás miatt hogy tuti biztos hogy minden oké,.a mi védőnőnk mindenre azt mondja hogy jó még ha nem is mert nem épp normális.

a családban meg senkinek nincs még babája így ők nem tudnak viszonyítani ,de itt igen mivel ez egy "babás" témakör.

még egyszer elnézést

2012. dec. 11. 13:53
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen természetes ha megerősítésre vágyik egy kismama, akarhanyadik baba, főleg olyan előzmény után, mint a Kérdezőé.

Sőt, kifejezetten hasznosnak tartom, hogy kerül ide olyan példa is, akinek egyszer nem sikerült a szoptatás, de másodjára úgy tűnik, igen. Sőt, ha "dicsekvés" is lenne, miért ne lehetne? Igenis lehet arra büszke, hogy a második babánál sikerül a szoptatás annak ellenére, hogy az első gyermekkel nem jött össze. Miért baj ez?

MIért baj ha kiderül, hogy a szoptatni "tudás" nem "csak" genetika, hanem tanulható dolog?

2012. dec. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Dorky válasza:
100%
Szerintem semmi baj nincs azzal, ha valaki itt is vár egy kis megerősítést...Idegenek kevésbé elfogultak pl, több ember, több tapasztalattal. Ha a kérdező ettől kicsit jobban megnyugszik, akkor miért ne tehetnénk meg, hogy mi is elmondjuk a véleményünket...
2012. dec. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

OFF: Na, ehun a magyar, má' kötekszik is!


Megnyugodhatsz, minden oké a babáddal! Teljesen természetes, hogy "izgulsz", hogy minden rendben van-e, főleg így, hogy a lányodat nem sikerült szoptatni!

2012. dec. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!