Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megnyugodhatok? Az apf-em...

Megnyugodhatok? Az apf-em alacsony volt 0,65 Mom, a fr. Beta hcg-m magas 2,65 Mom, voltam amniocentézisen, a kromoszomak rendben vannak, vagyis minden rendben.

Figyelt kérdés
Megis most jon ki rajtam az idegesseg a sok izgalom miatt. Tenyleg ennyire meggyozo az amniocentézis es bizti mindne ok?
2009. szept. 24. 13:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, az afp viszont pont annyira megbízhatatlan:) Szóval megnyugodhatsz!
2009. szept. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia, nekem 0,64-re azt mondták, hogy jó. 18 hetes ultrahangon mindent rendben találtak, más vizsgálat nem volt.

Ne idegeskedj!

Boldog, nyugodt babavárást kívánok! :)

2009. szept. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
koszonom, de elobb ugy elkapott a siras, kijott rajtam minden idegeskedes.....
2009. szept. 24. 14:34
 4/7 anonim ***** válasza:

Engem is ezzel szivatnak. Bátor vagy, én még mindig nem tudom eldöntetni, hogy be merjem-e vállalni a magzatvízvételt. Annyi rosszat hallani róla. Viszont azt is mondják, hogy 100 % biztos az eredmény. Míg az AFP csak 20 %.

Az értékekről meg kár vitatkozni. Megkérdeztem a védőnőmet, hogy akkor hogy is van ez, mert valahol azt olvastam, hogy AFP 0,5-től jó, valahol meg 0,8-tól. Azt mondta, hogy ez attól függ, hogy hol, milyen géppel csinálják. A leletre rá vannak írva a határértékek, azt kell figyelni. Szóval hiába mondja itt bárki, hogy 0,5-től jó, ha a te kórházadban nem az a határérték.

Nekem 0,62 egyébként, 0,7 a határérték.

De ez csak egy kitérő, a magzatvízvétel után az AFP-vel tényleg nem kell foglalkozni. Megnyugodhatsz.

Teljesen megértelek egyébként én is 3 hete tiszta idegbeteg vagyok, minden éjjel ezzel álmodom. Micsoda szemetek ezek az orvosok, hogy így elveszik a kismamák boldog gyermekvárását! Pedig mindenhol olvasni, hogy az AFP milyen elavult, és csak jól megijeszt mindenkit.

Még nehogy a sok idegeskedéstől legyen valami bajunk! El kéne már törölni ezt a vizsgálatot a fenébe!

2009. szept. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nekem hetfore lett meg az afp tesztem meg a beta hcg. az orvos amniocentezist javasolt. ezen tegnap voltam. mivel szlovakiai vagyok, Pozsonyban, 288,80 EUROba kerult. jo draga, de 24oran belul meglett az eredmeny. es a doki megnyugtatott, h nyitott gerinc kromoszomorendellenesseg nincs. megnyugtatott amennyire...mert most ma jon ki rajtam az idegesseg varakozas miatt. a magzatvizmintavetel nem fajt. super kollektiv dolizott, 3orat fekudni kellett, s haza is engedtek. remelem semmi utokovetkezmeny nem lett. 17.hetben vagyok, megmondtak h kislany lesz:o) csak remelem es bizom abban, h tenyleg 100%os a teszt es mindne OK lesz
2009. szept. 24. 17:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nyugodj meg, ne idegeskedj! Az amniócentézis 100%-os eredményt ad. Gratulálok az egészséges babádhoz.

Nekem is megcsinálták, mert a kombinált tesztem nem lett jó.

Most már nyugodtabb vagyok,mert tudom, hogy egészséges a babám. Jobb így kivárni a 9 hónapot.

27 km.

2009. szept. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

Az jó. Itt 1 hónap múlva van eredmény, lennék vagy 27 hetes terhes, mire megkapnám. Addigra már tényleg idegbeteg lennék a várakozástól.

2009. szept. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!