Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogyan készültök a karácson...

Ti hogyan készültök a karácsonyra pici baba mellett?

Figyelt kérdés
Én apránként csinosítom a lakást,míg alszik a babucim,ő két és fél hónapos. Sütni csak egy vaníliás kiflit sütök,az gyorsan megvan,a nagyszülők úgyis pakolnak majd egy csomó sütit. A fát szombaton hozzuk,műfenyőt kapunk apukáméktól,és arra gondoltam,23.-án vasárnap rakjuk össze és díszítjük föl. Ez lesz az első karácsonyunk hármasban :) Az ajándékát már megkapta tőlünk,mert babatornázót kapott,így már most tud vele játszani,de jövőre már betartjuk,hogy csak karácsonykor kapja meg :) Nagyon bennem van most az ünnepi láz :)
2012. dec. 11. 14:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%
Köszönjük, hogy ezt megosztottad velünk!
2012. dec. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Nekem fél éves a kicsi. VAn egy 3 meg egy 5 éves.

Most mind a három tök beteg, szóval semmi karácsonyi hangulatom nincs. :o(

És nem is marad sok időm majd, meglátjuk mit sikerül összehozni pár nap alatt.

Amíg lázasak, addig lepasszolni sem lehet őket a vásárláshoz...


Bár tavaly 24-én mentünk az ügyeletre, remélem most addigra meggyógyul mindenki, már az is nagy ajándék lesz. :o)

2012. dec. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Szintén apránként rendbe rakom a lakást, míg a nagyok oviban vannak. a kicsi 4 hónapos, nem könnyű! Keksz tekercset csinálok, mézes kalácsot sütök a nagyokkal, ők segítenek, apa meg babázik addig:-) Egy piskótát szeretnék még sütni vaníliás krémmel, de anyu is süt majd, onnan is lesz süti. 24-én együtt díszítjük a fát, este pedig megérkezik a Jézuska az ajándékokkal!
2012. dec. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%

Én az ételeket még csak nagyjából terveztem meg, ami biztos:

halászlé, sült kacsacomb, káposzta, mákos guba, beigli.


A játékokat interneten rendeltem meg a három gyereknek, épp nemrég hozta a futár. Mivel napközben egyedül vagyok itthon, be tudom csomagolni szép nyugodtan. Nekem karácsonyi hangulatom még nincs, mert a családban lett egy-két egészségügyi probléma, ami rányomja a bélyegét a kedvemre...

2012. dec. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szegénykéim,akkor nem egyszerű,ha betegek is a kicsik :( Olyan finom ételeket írtatok,hogy meg is éheztem :) De jó,hogy már a gyerkőccel együtt is tudtok alkotni,biztos örülnek,hogy kiveszik a részüket a sütikből :) Remélem én is számíthatok Apa segítségére,míg csinálgatom a karácsonyi készületeket :)
2012. dec. 11. 14:39
 6/11 anonim ***** válasza:
62%
Én már előre utálom ezt az egészet! Szeretem a karácsonyt pedig de leírom, hogy miért. 9 hónapos lesz akkor már a kisfiam és vele már nem olyan egyszerü lesz , mint nélküle volt. Mert menni kell vilián anyósomnál ebédre. De Kisfiam Ádám a férjem István és itthol is kell tartani a névnapjukat szintén vilián. Karácsony első napján menni vidékre dédimamához és anyósom testvéréhez. És a másnap marad az én szüleimre és tesómékra. Már tiszta ideg vagyok ettöl az egésztöl. És egyszerüen nem tudom, hogy fogja ezt a kisfiam bírni. Mert délben aludni azt kell és nembiztos, hogy ebben a nagy menésben mindenhol fog tudni. Csak beteg ne legyen adigra. Boldog karácsonyt nektek!
2012. dec. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
az én babám karácsonykor tölti a 7. hónapját. a lakás már fel van díszítve advent első vasárnapja óta. Nálunk mindig nagy a jövés-menés karácsonykor, mert nagy a család: 24.-én már kb 2-kor kezdjük a karácsonyozást, először 3asban itthon, aztán a nagyiékhoz megyünk át, majd a dédiékhez, és végül a nagypapához. karácsony első napján ebéd a dédinél, aztán este jönnek a keresztszüleim. karácsony másnapján utazunk férjem szüleihez. kb 10 éve így csináljuk, a kicsi meg hál istennek nagyon jól bírja a "strapát", evéssel, alvással nem szokott gond lenni :) ja, nekem annyival egyszerűbb, hogy nem fogok főzni különösebben, csak sütit, mert itthon alig leszünk, mindenhol terített asztallal várnak :) persze jövőre változik a dolog, de az még odébb van...
2012. dec. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 3 hónapos, neki is ez lesz az első karácsonya. Én amióta apukám belépett a képbe és amióta párom van és ugye az ő családjához is kell menni (neki is kettő, nekem is két család), na azóta gyűlölöm a karácsonyt. Utálom a sok hercehurcát, hogy nem tudjuk megszervezni mikor, kihez, hova menjünk. Egyedül a szentestét szeretem, amikor itthon vagyunk, most már hármasban, nyugi van és békesség. De már akkor is bennem van a nyugtalanság a másnap és a harmadnap miatt... Nem szeretem.


Egyébként én még nem díszítek lakást mert most épül a miénk és itt nem akarok díszítgetni. Ajándékokat akkor csomagolok amikor ébren van a pici és éppen elvan. Ma csomagoltam be az apukájáét. Az övét meg akkor csomagolom amikor ő alszik. :)

2012. dec. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat Mindenkinek! :) Igen a hercehurca részét én sem szeretem,párom szüleinél gyűlik össze az ő családja,tehát 8-an vagyunk karácsonykor a szegény pici fölött,és én is kissé aggódom,hogy túlpörög és nem fog tudni elaludni.. De azért valahogy gyermeteg módon várom,még így is :) Jó volt olvasni,ki,hogy készülődik a gyerekekkel a nagy ünnepre :) Viszont azt nem értem,megint ki jött ide lepontozni mindenkit :S Én mindenkinek zöld kezet nyomtam,nem tudom egy ilyen kérdésnél,mégis milyen válasz az,ami nem hasznos. Úgy tűnik,valakinek az az élvezete ma,hogy mindenkit lepontozzon :(
2012. dec. 11. 15:36
 10/11 anonim ***** válasza:
Én készítettem a nagytakarításhoz egy listát, és kipipálom, amit aznap elvégeztem. Azt szeretném, ha minden rendbem lenne 22-ig. Akkor délután még elmegyek fodrászhoz,23-án már csak sütök. Méteres kalácsot, hógolyót, esetleg ischlert. Csupa olyat, amit csak egyszer sütök egy évben. Az én babám 13 hónapos, tavaly 2 hónap körül volt karácsonykor, és anyósom, a sógornőmmel egyetemben elcseszte, így megfogadtam, hogy ezt most nem hagyom, és csak mi leszünk hármacskán!
2012. dec. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!