Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van még másfél éves kislány...

Van még másfél éves kislány az enyémen kívűl aki még egy szót sem mondott ki?

Figyelt kérdés
Állítólag ez még nem gond, de azért jól esne a kis lelkemnek, ha nem lennénk egyedül. Hogy viselitek?
2012. dec. 11. 14:47
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
100%

Jól!!! 3. Szülinapja előtt 2 hónappal mondta előszőr, elsőre azt,

" na hogy tetszik szép ruhám!"

Felvette a farsangi jelmezét!

Utánna nap mint nap mondtak ujjabnál újabb szavakat, de addig semmit, még azt sem anya, apa, baba, semmit de semmit!

Ha 1 év múlva sem beszél, még amit sem lesz elkésve!

2012. dec. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 16 hónapos!! Kitalált magának egy külön nyelvet,amit folyékonyan ,levegővétel nélkül ,egyfolytában mond. Ha nagyon erősködök mondja hogy apa, baba,háp-háp.De ennyi!!Szerintem ő azt hiszi tud beszélni,mert egyfolytában mondja ,csak nem értjük !!!
2012. dec. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
76%

Enyém 25 hónapos, kb 20 szót mond, ha ez téged megnyugtat :)

Engem nem zavar, mert tudom, hogy nincs semmi baja (tehát nem fogyatékos, nem süket...). Fog még eleget beszélni.

2012. dec. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
Az én lányom is kb ekkor kezdett el babanyelven gagyogni, mamama, babababa - előtte kis néma levente volt. Most 21 hónapos és messze behozta a lemaradását, 2.-3 szótagos szvakat mond, kb 200 szavas szókincse van, csak meg kell érteni :D
2012. dec. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
53%

Majd meglátod, hogy fogsz még vágyni egy kis csendre! :) Nem vagytok elkésve, dehogy is! Az én kisfiam 19 hónaposan kezdett el járni! Én is el voltam kenődve nagyon. Azóta meg sem áll, mindig rohan, és szinte soha nem esett el. Ő a beszédfejlődésre helyezte a hangsúlyt, de nem ám túl korán: 14 hónapos koráig nem szólt egy szót sem. Aztán kimondta az első szót (lámpa), és onnantól nem volt megállás. Naponta 5-6 új szava lett, 18 hónapos korára 3-4 szavas mondatokban beszélt! Nem túlzok, a védőnő és a gyermekorvos ámuldoztak rajta. Pláne, hogy nem kezdett el korán beszélni, de aztán ilyen rohamtempóban haladt! Most 23 hónapos, mindent mond, megmondja, ha éhes, hogy mit szeretne enni, hogy "kapcsoljuk be a tévét, nézzünk mesét", hogy "ebben az újságban nincs mosógép, keressünk másikat", és mindezt szépen, tisztán.

Úgyhogy ne aggódjatok, összeszedik ők a sok infót, aztán egyszerre zúdítják! :) Pár év múlva pedig már senkit sem fog érdekelni, mikor kezdtek beszélni, az lesz a fontosabb, AMIT mondanak, oviban, suliban! :)))

2012. dec. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 A kérdező kommentje:

Kicsit egyébként tartok tőle, hogy az értelmi fejlődésével gond van. Járunk is vizsgálatokra, csak lassan haladunk.

Egyébként egész nap zagyvál össze-vissza, csak félek, hogy ha nem kezd el beszélni a kistesó megszületéséig, akkor utána sem fog majd nagyon. Az meg már nincs olyan messze.

Meg egy kicsit rosszul is érint, hogy mindenkinek mennyit beszél a gyereke, az enyém meg semmit.

2012. dec. 11. 15:45
 7/60 anonim ***** válasza:
Én lányom 17 hónapos és csak pár szót mond, de mindent elmutogat. Én nem aggódom. Ismerek olyan kisfiút, aki ugyanennyit csinál és már májusban elmúlt 2 éves.
2012. dec. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 A kérdező kommentje:
Az enyém nem is mutogat. :(
2012. dec. 12. 08:00
 9/60 anonim ***** válasza:
De valahogy biztos megérteti magát, nem? És a gyermekorvos mit mond?Utolsó vagyok
2012. dec. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
Tényleg és a hallását nézték? Az rendben van? Utolsó
2012. dec. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!