Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kicsit félek nem sok a 2szuri...

Kicsit félek nem sok a 2szuri egyszerre?

Figyelt kérdés
Most kapja a babám a 2hónapos kötelezőt de ajánlotta a doki hogy adassuk be az agyhártya ellenit is.félek hogy nem lesz neki sok egyből 2szuri?

2012. dec. 11. 16:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi is kettőt kaptunk. Kicsit nyűgös volt utána, másnap már semmi! Be sem lázasodott.
2012. dec. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nálunk nem volt semmi probléma a 2 szuri után.
2012. dec. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
De sok! Az én kisfiam is kettőt kapott, de hát ki kell bírni. Meg hát szerintem megéri. A 2 hónapos oltás után egész nap aludt, estére lázas is volt. De a 3 hónaposon (ot is 2 volt) már semmi gondot nem okozott. Nem is sírt annyira.
2012. dec. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

de, sok. kérheted külön is, egy-két hét eltéréssel vagy mondhatod azt, hnem kéred a választhatót, úgyis elég kicsi az aránya annak, mi ellen is jó, tán csak 4-5 vírustörzs ellen a 200-ból...


www.nebancs.hu

2012. dec. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A mi gyerekorvosunk nem ad egyszerre 2 oltást. Pedig én is beadatok több nem kötelezőt, de nem adja egyszerre őket. Amúgy nem hiszem, hogy gondot okozna, mert mástól még nem hallottam ilyet.
2012. dec. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nagyon rendes orvosotok lehet, merrefelé laktok? :)

Amúgy azért nem jó több oltást egyszerre beadatni (főleg, ha élő vírust tartalmaz), mert azok reakcióba léphetnek egymással, illetve a babaát azért megterheli. Gondolj csak bele, mi van az oltóanyagban, pl a két hónaposban:

diftéria, tetanusz, pertusszisz, ipv, haemo.infl. - már ez 5 betegség ellen van, ha esetleg oltási reakció lép fel, akkor nagyobb az esélye, h ezek belobbantják egymást. Jó, ennek nagyon kicsi az esélye, de pl én amikor az mmr oltást kaptam, valami oltóanyaghiba miatt mumpszos lettem tőle - ami ellen szólt volna ugye. Mi lett volna, ha a másik két oltóanyag is hibás és reakcióba lép?

2012. dec. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
a lányom is egyszerre kapta, semmi baja nem volt, talán aluszékonyabb volt aznap kicsit!Másnapra semmi jele nem volt, hogy előző nap oltást kapott volna
2012. dec. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

egyszerre kaptuk mi is

semmi gond nem volt, talán még nyügi se volt

2012. dec. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam 2,5 éves. Ő többször kapott két oltást egyszerre, soha semmi gond nem volt. Nagyon körültekintő a gyerekorvos, mindig elmondja, hogy a soron következő kötelező oltás mellé be lehet-e adni a nem kötelezőt, amiket akartam, vagy kíméletesebb, ha pár hét különbséggel kapja. Mindig tartottam magam a javaslatához. Nagyban függ attól is, hogy mi az a két oltás, amit egyszerre kap meg.
2012. dec. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!