Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hason altatás, miért ne?

Hason altatás, miért ne?

Figyelt kérdés
Olvastam,hogy hason csak napközben szabad a babát altatni,ha felügyelem.Ez a leggyakoribb altatási mód,mely bölcsőhalálhoz vezet,de nem nagyon értem miért? Belefúrhatja a fejét a matracba,írják,ami nem igaz sztem,mert olyan kemény a kókuszmatrac,hogy abba nem tudja. A másik,hogy visszaszívja a kiengedett szén-dioxidot,ezt se értem,hogy hogyan,hiszen,ha oldalra van fordítva a feje, az kimegy előre.Van légzésfigyelőnk,és egész éjjel éber vagyok,mert háton nem nagyon szeret aludni,így oldalt altatom,napközben 1x-1x hasra teszem,de annyira félek így altatni a kisfiam,mert a fiúkra jobban jellemző tudtommal...

#hason altatás #bölcső-halál
2012. dec. 11. 17:19
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

Az én fiam 7 hónapos múlt és születésétől hason altattuk, légzésfigyelő nélkül.

Mostanság kezdett oldalt aludni, de hason is sokat szokott.


pl ha bukuk, nem tudja félrenyelni


de az álláspontok mindig változnak

2012. dec. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
bukik
2012. dec. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%

Én meg úgy tudom, hogy a hivatalos álláspont szerint a bukás szempontjából épp a hason alvás a legveszélyesebb. Egy egészséges újszülött háton, vagy oldalt fekve ki tudja köhögni a bukást, de a fejét még nem biztos, hogy meg tudja emelni hason.

Ha nem altatod hason, akkor sokat tedd hasra napközben, mert én 1 hónapos koráig nem tettem és eléggé megkínlódtunk utána. A védőnő el akart küldeni gyógytornára, mert 3 hónaposan nem tartotta szépen a fejét, de akkor kicsit erőltettem neki és 1 hét alatt behozta a "lemaradást". (ami a gyerekorvos szerint nem volt, de mindegy)

2012. dec. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az enyém is hason szeretett aludni - evés után oldalra kitámasztva raktam le, aztán mindig valahogy hasra mozogta át magát. Ha rákeresel, neten elég sok cikket találsz. Pl:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. dec. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ahány ház annyi szokás (vélemény) szerintem. Nálunk a hasonalvás vált be. 3 hetes volt a kisfiam, amikor hátán fekve bukott és nem fojt ki oldalra, majdnem megfulladt. Percekig köhögött utána. Azóta csak hason altatom.
2012. dec. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Születésétől fogva hason alszik. Bukás szempontjából hanyatt veszélyes, a bölcsőhalál lehet aggályosabb a hason alvás, de egészséges, érett újszülöttnél, főleg légzésfigyelő felügyelete mellett nyugodtan altasd hason!
2012. dec. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kórházban mondták,hogy tegyük nyugodtan hasra a kicsit ha elalszik evés közben,és akkor kibüfizi a dolgot.Itthon kb 3hetes koráig oldalt altattuk,de ha véletlen elaludt és hosszabban aludt,akkor addig izgett mozgott,mig háton volt.És leginkább nem is tudott aludni egyik féle képpen sem,mert minden egyes rángására felébredt és orditott.Tehát 3 hetes kora óta hason alszik,légzésfigyelő nélkül és még az ajtót is rácsukom.Ránézek néha és ennyi.Sosem fulladozott,bukni is ritkán szokott.Szépen tartja a fejét,oldalt van neki ha alszik és elmászik az ágyában mindenfelé,tehát nagyon jól el van a pocakján.Nemrég volt 2 hónapos.
2012. dec. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én a Kisfiamat 3 hetes koráig nem mertem hason altatni. Aztán észrevettem mikor napközbe hasra raktam, hogy 4!!! órákat alszik egyben hason. Megkérdeztem a gyerekorvost, azt mondta altassam úgy ahogyan a legjobban szeret, nem lesz baja. A védönő persze paráztatott, hogy úristen mi lesz.


Mióta hason alszik (talán ezért vagy nem?!) de éjjel már csak 1x kel fel. És nagyon nyugodtan alszik. Mondjuk az Én Fiam az elejétől iszonyat erősen emelgette a fejét.


2hós.

2012. dec. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!