Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejpépet mikor adtál a babádnak?

Tejpépet mikor adtál a babádnak?

Figyelt kérdés
Majdnem 7 hónapos a lányom. Anyatejes, de ebédre már kap zöldséget/gyümölcsöt, és uzsonnára szeretnék neki még adni valamit, és én ezekre a gyümölcsös tejpépekre gondoltam. Ugye ez nem tápszer pótló? Hogy kell elkészíteni?
2012. dec. 11. 18:43
1 2
 11/17 coffeez ***** válasza:
100%
A tejpép az tápszer. Ha sikerült eddig kizárólag anyatejjel táplálnod, akkor miért nyúlnál ehhez?? Adj Neki babkekszet, egy kis anyatejjel pépesítheted.
2012. dec. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 coffeez ***** válasza:
100%

Babakekszet, sorry :) Illetve a 7 gabonás nagyon jó, ahhoz is tehetsz gyümölcsöt meg anyatejet.

Ezek a tejpépek nem is hipoallergének, én 1 éves kor alatt nem is ajánlom senkinek. A 7 gabonás nagyon jó, az én fiam lassan két éves, a mai napig minden nap kap. Neki már joghurtba teszem.

2012. dec. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

én 8 hónapos kora óta adom neki a tejpépet uzsira,tápszeres a babám,és már éjjel kelt mert éhes volt (gondolom)és ezzel az uzsonnával újra végigalussza az éjszakát.

Ha még elégedett az anyatejjel uzsonnára is,szerintem ne add csak később,ráér még..az anyatej sokkal többet ér :)

2012. dec. 19. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 xStefix ***** válasza:

Én a lányomnak sajnos adtam ilyesmit, de a fiamnak már nem fogok. Inkább gabonapépet vagy különböző kásákat, azok sokkal egészségesebbek. Anyatejjel, gyümölccsel.

Szerintem se érdemes tehéntejjel beleszólni az anyatejes bélflórába. Ezeket a pépeket elsősorban tápszeres babáknak találták ki, akik már ismerik a tápszert/tehéntejet.

Nem javaslom neked én se, se szopis segítőként, se dietetikus-hallgatóként.


De van egy másik tippem: Ha ebédre főzeléket adsz, adj uzsira almás ételt. Most épp szezonja van, nem olyan drága, bárhol elérhető és nagyon sokféleképp elkészíthető: reszelve, pépként, más gyümölcsökkel, keksszel, gabonával... Amikor a lányom már többször evett egy nap, mindig ilyen volt a tízóraink.

2012. dec. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Igen anyatejes babának teljesen felesleges a tejpép, (ami végülis tápszer), ennyivel tápszerrel is kiválthatnád az egyik étkezést, de miért tennéd, hiszen az ember inkább örül, hogy anyatejes a babája és tud szoptatni, ezért nem ad tápszert.

Milupa 7 gabonás pépet keverj inkább gyümivel, az tejmentes és ugyanolyan pépes mint a tejpép és laktató.

2012. dec. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 xStefix ***** válasza:
Én a Milupához annyit mondanék, hogy szerintem inkább akkor add már, ha a babád majdnem az összes benne lévő gabonafélét ismeri. Mert ha reagál rá, nem fogod tudni, melyik ütötte ki.
2012. dec. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Igazából nem is tejpépet adok neki, csak gondoltam így érthetőbb a kérdés, mert a pépes trutyikra gondoltam :)

Angliában élek amúgy és "baby porridge" a neve amit adok neki :)

2012. dec. 21. 19:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!