Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan fogalmazzak?

XStefix kérdése:

Hogyan fogalmazzak?

Figyelt kérdés

Talán néhányan ismertek, bár inkább a Szoptatás témakörben szoktam fórumozni.

Jelenleg egy hozzátáplálással foglalkozó összefoglalón dolgozom és javaslatokat szeretnék kérni tőletek. Perpill azon gondolkodom, hogy milyen formában lenne a leginkább használható egy ilyen iromány: ha kérdés-felelet formájában írnám, vagy ha folyamatosan, mint egy "sima" tájékoztató anyag.

A témakörök már megvannak, tulképp a nagy részét már be is pötyögtem, csak menet közben rájöttem, hogy nem biztos, hogy így elég érdekes és kézenfekvő...

Mit gondoltok?


2012. dec. 12. 17:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdés-felelet átláthatóbb lenne, természetesen minél több kérdést megválaszolva...érdekes, pont nagy dilemmában vagyok hozzátáplálás terén. Nemrég írtam ki egy kérdést...jó lenne egy jó kis útmutatást kapni. Ismerős a neved egyébként, szoptatás ügyben szoktál írni, tudom (bár mi tápszeresek vagyunk már)
2012. dec. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is kérdezz-felelekta jobb.
2012. dec. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nos, a táblázatok unalmasak:)

A kérdés-válasz jobb lenne. Érdekelne, hogy mik a témakörök! Mi szerint csoportosítod a kérdéseket?

Nagyon örülnék, ha lenne egy ilyen összefoglaló, mert 1 gyerek hozzátáplálásán túl vagyok, ami nagyon egyszerű volt, ugyanis mire elkezdett enni, addigra már szinte mindent ehetett :) A kicsi viszont nagyon szeret enni, mindent szívesen megkóstol. néha csak titokban tudunk vacsizni :)

2012. dec. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Te vagy a kedvencem gyakorikérdéseken : D :D :D

Szerintem a kérdés-felelet divatosabb. Ha egy bizonyos dolgot akar valaki visszakeresni átláthatóbb. Egyértelműbben eloszlathat bizonyos téveszméket jó kérdésmegfogalmazás esetén.

Ha kész lesz, majd linkeld be, légyszi!

2012. dec. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen ismerős a neved már sokszor "találkoztunk" itt.

Na most ugye mi is azért járunk ide mert gyakorta feltesszük ugyanazokat a kérdéseket csak egy kicsit másképp megfogalmazva.

Na most ha csak úgy simán elkezded bepötyögni, akkor nem lesz átlátható, szó szerint egymásba folyik.

Jó megoldás lehet a kérdés felelek, és mellé egy táblázat hogy melyik életkorban melyik ételt ildomos adni(mármint egy tapasztalt anyukától, és nem egy orvosi tájékoztatón olvasni) mert hajlamosak az orvosok is a túlzásra, ekképp az anyukák félnek valamiféle új ételt bevezetni, mert az orvosok csak hónapok múlva javasolják a bevezetését.

Minél később vezetjük be az allergiára hajlamosító ételeket annál később derül ki az allergia.

Nagyon sok gyereket látok óvodás korban is aki nem eszik kelkáposztát vagy valamiféle puffasztó ételt, mert a szülő félt bevezetni és félt a hasfájástól, de ezt a végtelenségig sorolhatnám...

2012. dec. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

SZia:)!


Én a kettő közötti megoldást választanám:). Egy kérdés- problémakör felvetése, majd a válasz, közepes terjedelemben.

Ha gondolod, írj privit, már váltottunk üzenetet, sokszor írtunk egymással egyetértésben vagy egymást kiegészítve, nagyon szivesemn elolvasom a "nyersanyagot" és együtt godnolkodom Veled, ha szivesen veszed:)!

2012. dec. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, örülök, hogy "támogattok" és kíváncsiak vagytok. :)

Én is az arany középútra gondoltam, de amit csak lehet, igyekszem kérdés-felelek szinten leírni, mert szerintem is könnyebben kereshető.

Mivel maximalista vagyok:), így elég hosszú már most is, pedig nagyon nincs még készen... de a legtöbb kérdést igyekszem belevenni:

Az elején van egy definíció-lista, hogy melyik fogalom mit jelent (szoptatás, hozzátápi, elválasztás stb.).

Van szó az időről: mikor kezdjünk hozzátáplálni, melyik ételt mikor adjuk-táblázattal, mennyi ideig tartson maga a hozzátáp, milyen a szopi-étkezés aránya. Melyik napszakban kezdjünk, hogyan érdemes haladni, mit mikor váltsunk ki.

Külön egy rész a gluténról, mint "aktuális" kérdés.

Ezekkel kapcsolatban egy hosszabb rész a hozzátápis hiedelmekről, főleg a korai hozzátáplálásról, magyarázatokkal, hogy miért nem javasolt korán kezdeni.

A módról: ételek típusa, állaga, mennyisége hogyan változik. Pár étel-keverési ötlet, mi mivel finom.

Az étkezés körülményeiről, mire figyeljünk (biztonság, öröm, önállóság).

A BLW-ről.

Egy rakat konyhai tipp a szükséges eszközöktől kezdve az itatáson és főzési tippeken át a tárolásig, fagyasztásig.

Elsősegélynyújtási teendők félrenyelés, fulladás esetére.

Lehetséges következmények: allergiás tünetek és emésztési problémák. Néhány hasznos házi praktika és szakmai megfontolások.

Ajánlott honlapok és könyvek (receptek, szakértők, szoptatás stb.)


De ha van még ötletetek, szóljatok! Ha már ideáig eljutottam, rendesen meg akarom írni, mindenre kiterjedően. Ki tudja, szerintem a szakdogámat is ilyesmiből fogom írni. :)

2012. dec. 14. 15:08
 8/8 anonim ***** válasza:
6os vagyok, nagyon jó, hogy a BLW- t is számba veszed:)!
2012. dec. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!