Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tud kakilni a 6 hetes...

Nem tud kakilni a 6 hetes kislányunk. Csak nyög, erőlködik, de nem jön ki. A hasa kemény. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2 napja volt széklete, de az előtt is ez a tortúra volt. Azóta szenved így, mióta tápszerrel pótolok. Sajnos nem elég a tejem. Mit tegyek, hogy kijöjjön az a fránya kaki?
2012. dec. 13. 10:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
14%
Az enyém se hasznos:-(( 6-os...
2012. dec. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
51%

Nekünk is ebben a korban volt probléma, mi is tápszereztünk.

Lázmérővel segítettük (apa lázmérőzte, én közben a hasát masszíroztam és a combjait nyomtam a hasa felé (fergeteges mennyiségű kaka kijött), pedig egy időben minden nap csináltuk. Vettünk szélcsövet is, de a lázmérő jobban bejött (szerintem nem éri meg az árát, kb.1200.-).

Sajnos tápszert kellett váltanunk, ez állítólag jobban fogja a székletet (Milumilról Humana Baby fitt-re), Milumilt kap éjszaka és így napi 2x még mindig van kaki, szerencsére.

Az anyatejről: Mindenki tudja, hogy a legjobb a babának. Ha a mamának nincs (szülés utáni súlyos anaemia, stb.), én szinte minden csodamódszert kipróbáltam, hetekig egyfolytában cicin volt, homeopátia, tea,stb.. Szakember mondta, hogy hagyjuk, mert mindketten csak stresszelünk tőle, a gyerek meg közben éhezik.

2012. dec. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

4es és 11es vagyok.

Egyrészt írtam a tünetre "tűzoltási" praktikát! Tehát válaszoltam a kérdésre, nem offoltam.

Másrészt a KÉrdező maga írta, hogy a panaszokat a tápszer okazza nagy valószínűséggel. Mért baj, ha magát az okot próbálnám megoldani, vagyis segíteni benne?! Minden rendben volt amíg a Kicsi anyatejet kapott. TÖbb mint esélyes, hogy ismét megszűnne a tápszer okozta szorulás ha sikerülne visszatérni a kizárólagos anyatejes táplálásra. Komolyan, miért nem hasznos ha valaki ebben szeretne segíteni?!

2012. dec. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek a válaszokat.

Sajnos a masszázs, a torna nem segít. A lázmérőzést egyszer próbáltuk (hatásos volt), de nagy megrázkódtatás nekem ez az eljárás. Legvégső esetre hagyom.

Beszéltem a gyerekorvossal, írt fel másik tápszert.


Ja, és nem én pontoztam le a válaszokat!!!!!

2012. dec. 13. 13:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!