Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pelenka kérdés. Rosszul rakom...

Pelenka kérdés. Rosszul rakom fel rá?

Figyelt kérdés
1 hetes a babám,már 3szor előfordult,hogy kipisilt a pelusból, és a hasán vagy a hátán pisis lett a ruha, pedig úgy érzem,kellően meghúzom a pelust, egyszer még a kis bőrén is látszott a pelus lenyomat. Huggiest használtunk eddig, most pamperst, és mindkettővel előfordult már. Nem merem jobban megszorítani.......Én vagyok a béna, vagy esetleg elképzelhető,hogy nagyok rá a pelusok?
2012. dec. 13. 12:03
 1/8 anonim ***** válasza:
gondolom 1-es pelust használsz!?kisfiú vagy kislány?
2012. dec. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mekkora méretet használtok és mekkora a babád (súlyra)?Ha nagy,attól nem kellene kifolynia,csak ha kicsi.Felér neki rendesen a köldökéig?

Mi nem is 1-es mérettel indítottunk,hanem kettessel (3170gr-mal született a kisfiam).Szemlátomást nagy volt rá,mert majd a mellkasáig ért,de soha nem volt baleset.Ilyen picinél meg főleg nem kellene,hogy előforduljon.

Kisfiú?Mert lehet a kukaca áll rosszul (felfelé) és amiatt van ez.

2012. dec. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kisfiú, 56 cm-rel született, egy hetes. 4 napja jöttünk haza a kórházból, akkor 3060 gr volt... Szóval akkor lehet,hogy pont hogy kicsi rá?
2012. dec. 13. 12:12
 4/8 anonim ***** válasza:

Akkor 1000%,hogy kicsi rá.Hidd el,a kettes mérettel nem lesz probléma.Nem kell olyan véresen komolyan venni a kiló ajánlását egy pelusnál,hidd el.Inkább nagyobb legyen rá,max. több nedvességet fog felszívni.De emiatt tuti nem lesz baleset.Illetve a méretek között ilyen szempontból nincs akkora különbség,hogy leessen pl. a gyerekről a pelus,mert nagy.Ha 2 számot váltanál,akkor már inkább.

2. válaszoló voltam

2012. dec. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hm köszi. Van itthon már egy csomag 2-es, akkor következőleg kipróbálom rá azt, bár én ezen az egyesen is azt láttam,mintha nagy lenne..
2012. dec. 13. 12:56
 6/8 anonim ***** válasza:
Eleinte az én kisfiammal is előfordult ilyen baleset, mondjuk a Huggies pelussal minden második alkalommal, azóta a tiltólistámra került. Abból az 1-es szerintem nagyon nem jó minőségű, vagy csak nekünk nem vált be. Pampers-szel nem volt balesetünk, de az is igaz, hogy azt csak később kezdtük használni. Véleményem szerint kell a kisfiadnak már a 2-es! Egyébként én akkor váltottam mindig méretet, amikor a pelus felső része már nem ért fel legalább 2 centivel a köldöke fölé elöl. És a fütyit tényleg le kell hajtani, mert különben tényleg kifolyik a hasára a pisi.
2012. dec. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem. Ezt nem is tudtam,hogy a kukiját lefele kell állítani. Köszi a tippet! :)
2012. dec. 13. 18:52
 8/8 anonim ***** válasza:
Én sem tudtam, előtte kislányom volt. Itt olvastam először, azóta figyelek rá, de nem is mindig sikerül. :)
2012. dec. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!