Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon ciki, ha karácsonyra...

Nagyon ciki, ha karácsonyra nem kap semmi nagyobb ajándékot a 4 hónaposom?

Figyelt kérdés

Kis korkülönbség van a két kicsim között. Egy zacskónyi csörgő, mókakocka, szivacslabda, kiskönyv stb van, amit ebben a korban szokás ajándékozni. Sőt,van olyan is vagy 4-5 db, amit még ki sem bontottunk. Van játszószőnyeg, babahinta, etetőszék, minden megmaradt a nagyról. Ruha rengeteg. Arra gondoltam, kiteszek a nem megbontott ajándékokból a fa alá, meg kap body-t olyan méretben, amikor elkezdődik a hozzátáplálás, mert akkor az már fogyó eszköz lesz. Ez így gáz??

Csak az a bajom, mert nem akarom, hogy folyamatosan a nagytól örökölt cuccokat kapja, de most ezt mégis fölösleges kiadásnak gondolnám. Szerintetek??


2012. dec. 14. 08:40
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
23%
8-as vagyok. Nem úgy értettem, hogy esetleg a gyerek nem annyira fontos, hanem hogy nekünk felnőtteknek nem annyira fontosak ezek a dolgok. Lehet, hogy így sem egyértelmű mire gondolok. Pl. a sógornőmék az első gyerekről napi 20 képet csináltak, a másodikról meg alig van. Persze ugyanúgy szeretik mindkettőt, csak már lazábbak egy kicsit. Mi még a napi 20 képes fázisban vagyunk, ezért tartom elképzelhetetlennek, hogy ne vegyek ajándékot. Amúgy a helyedben lehet, hogy egy nagyon kis apróságot vennék, csak úgy jelképesen.
2012. dec. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Jelképes lesz, mindenképp, ahogy írtam.

Igen, a másodiknál nehezebb kivitelezni a 20 képes dolgot. Akárhányszor előveszem a fényképezőz, a nagy hisztizik érte, márcsak ezért is nehezebb. Idő sincs annyi, de előhívásra kb. ugyanannyit csináltunk.. :-)

2012. dec. 14. 10:04
 13/19 anonim ***** válasza:
46%
Az a lényeg, hogy valami legyen neki is a fa alatt, mégpedig azért, mert a nagyobbik furcsállaná, ha a kicsi nem kapna semmit. Az értéke nekik még tök mindegy, de ha a nagy kap 6 ajándékot, akkor azért a picinek is legalább 3 apróságot csomagoljatok be.
2012. dec. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
46%

Valami legyen neki is a fa alatt szerintem!

Az én fiam tavaly karácsonykor 3 hetes volt és tettünk neki a fa alá ajándékot. Valahogy nekem esett volna rosszul,hogy mindenkinek van valami, csak neki nincs!

2012. dec. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi is ebben a helyzetben vagyunk, én azért vettem a picinek is ajándékot(mert tényleg már tele vagyunk) mert a nagy úgy gondolja,hogy amit a tesónak is hoznak ajándékot, vagy ha én veszek a kicsinek valamit, az is az övé és mi meg akarjuk szoktatni, hogy most már nem minden az övé, ha ő kap valamit akkor a kistesó is, ja még a kinőtt dolgait is számon tarja és szépen el kell magyarázni, hogy ezt most te, a nagytesó, odaajándékozod a testvérednek, mert ez neked már nem jó:)
2012. dec. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Őt nem fogja érdekelni hogy használt ;) csomagold be hogy jól szétcincálhassa ,és örüljetek együtt.Jó ha kicsi kortól arra tanítod hogy nem az ajándék értéke a lényeg.

Én magam varrnék csörgös morzsolós kendőt.Ajánlottam már másnanak is ,jó anya illatút ,amivel szunyálni tud ;)

de az fontos hogy kapjon Ő is.

2012. dec. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kell neki olyan drága ajándékot venni és ha még van bontatlan vagy bontott az is jó csak a szertartás miatt csomagoljátok be és rakjátok a fa alá a szándék a fontos nem az hogy most mi ujjat vettél neki mégegyelöre
2012. dec. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó előtti!

Ez mekkora ötlet!! Hogy ez nekem nem jutott eszembe.. :-)

Köszönöm!


A többieknek is köszönöm a választ. Végülis ruhanemüt fog kapni most újat, + odaadom a még kicsomagolatlan ajándékokat,meg varrok neki egy ölelős játékot.. :-) Összességében nem fog elmaradni a nagytesó mögött.

2012. dec. 14. 18:22
 19/19 anonim ***** válasza:
:) örülök hogy segíthettem,még annyit elárulok hogy 5 cm színes szalagokat kettéhajtva varrtam a szélére sok sok fajtát és az sokáig lekötötte ,még 1 évesen is. Az illatot meg úgy oldottam meg hogy a blúzom alá tettem ,kicsiknek még fontos az illat -cicit is így találják meg amíg icipicik pl. ) de olyat is olvastam hogy anyatejbe mártották és megszárították ,hááát ...
2012. dec. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!