Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyosom mindenáron meg szeretn...

Anyosom mindenáron meg szeretné kereszteltetni a babot, én viszont nem akarom mert ráhagynám hogy magának válasszon vallást ha nagyobb lesz. Vagy ciki?

Figyelt kérdés
anyosom azt hisz dacbol nem akarom kereszteltetni. Hogy értessem meg vele? Vagy manapság is mindenki megkeresztelteti rögtön a babót?
2008. aug. 4. 13:19
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nem ciki! Mi sem szeretnénk megkeresztelni a bébit, - ugyanezen okokból - bár nem vagyunk vallásos család. Állj a sarkadra! Sértődés lesz belőle az tuti, de sztem muszáj határozottabban fellépni, hogy az anyósod is megértse a gyerek a TE gyereked, és jogod van ebben a kérdésben dönteni. Ha engedsz, később csak rosszabb lesz... jobb az elején tisztázni ki a gyerek anyja és ki a nagyanyja! Szóval fel a fejjel! Légy határozott, a mama meg majd megbékél!
2008. aug. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
szia!véleményem szerint igen ciki.Már az ovodába oktatják a vallást(hittanként)gondolj bele a gyereked nem fog sehova se tartozni.Akkor jön az iskolába a konfirmáció az első áldozás,és ott lesz a felnöttkor,vannak olyan telepűlések ahol nem köthet házasságot,vagy nem lehet keresztszűlő.Anyosodnak igaza van minél előbb kereszteltesd meg,mert állítólag még nyúgottabb lesz a babád.(Ezt a régi öregek szokták mondani)
2008. aug. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Szia!jó lenne ha most meglenne keresztelve,mert ha nem akkor nagykorában kellene végigjárnia akkor még cikibb lenne!
2008. aug. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Ciki nem ciki. Ne ez döntse már el! Nem abban a világban éünk. Ha ti úgy gondoljátok nem keresztelitek meg, mert a megkeresztelkedés lehetőségét neki akarjátok meghagyni szívetek joga.

Utolsó válaszolónak: vannak gyülekezetek ahol nem fogadják el a gyermek keresztséget és csak felnőttként keresztelnek!!! Az én fiam ilyen felekezetű oviba jár....


Szóval próbáljatok meg ketten a férjeddel beszélni anyósoddal. Igaz azt nem írtad,hogy a párodnak mi a véleménye. S ha más ész érvvel nem tudod meggyőzni mond azt, hogy nem értesz egyet a gyerek keresztséggel, mert hiszen Jézus Krisztus is felnőttként keresztelték meg. S ettől még olyan hittanra mehet a gyereked amilyenre akar. Nem a keresztségen múlik ez ma már, hanem főleg a lelkészen, papon ill. hitoktatón. Szóval én hívőként támogatlak.

Az én gyerekeim is cska azért vannak megkeresztelve mert nálunk ez a szokás. De,hogy majd melyik gyülekezetbe jár ha járni akar azt ő döntheti el. Én csak a lehetőségeket mutatom meg neki.

2008. aug. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
35%
A harmadik válaszadó vagyok nem akartam senkit megbántani én a saját vallásomat ismerem és erre öszpontosítottam azért írtam a válaszomat.Sajnos ahol lakom nincs ilyenfajta ovoda, még a környéki falvakban,városokban sem azért nem ismerem,sőt azt a vallást sem ismerem ahol nem keresztelik meg a gyereket.Mégegyszer elnézést!
2008. aug. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Ez mindenkinek magánügye, hogy megkereszteli-e a gyerekét vagy sem. Ha nem akarjátok, nem kell. Majd ha nagyobb lesz és szeretné, akkor meg lehet keresztelni. Egyelőre még Ti döntötök, nem az anyós. Én szeretném megkereszteltetni a kislányomat, úgy néz ki szeptemberben lesz a keresztelő, de ettől függetlenül úgy gondolom, hogy a szülők döntik el.
2008. aug. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves Harmadik válaszoló!

Sajnos nem tudok neked magánban írni, így itt követlek meg. Ugyanis nem neked hanem a második válaszolónak szántam amit írtam a felnőtt keresztségről. Sajnálom,hogy Te érezted magad érintve.

Mi reformátusok vagyunk a férjemmel, de sok mindenben nem értünk egyet a saját egyházunkkal és még egymással sem. Mikor megismerkedtünk voltak kisebb hitvitáink. Pl neki baja van a gyerekkeresztséggel, nem ért vele geyet. Én ezt elfogadom, de vele ellentétben szép szokásnak tartom. Mivel mi itt ahol lakunk keressük a számunkra megfelelő közösséget úgy választottuk az ovit a kisfiúnknak, hogya hitről halljon, de lehetőleg ne fanatikus emberektől. Így találtuk meg a helyi baptista gyülekezet oviját. Ők egyébként csak felnőtt korban keresztelnek. Vannak ott barátaink a gyülekezetben olyanok akik keresztségüket tekintve vagy katolikusok, vagy reformátusok... ők gyerekként cseppentek bele és elsodródtak saját egyházuktól. S vannak baptista barátaink is. Így a mi gyerekeink sok félét látnak hála Istennek.


S még egyszer bocsánatot kérek tőled, hogy érintve érezted magad.

2008. aug. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem babot keresztelni hülyeség. Így is, úgy is meg tudod normálisan főzni, és az íze sem lesz más. Mi soha nem kereszteljük meg, és idáig semmi gond nem volt ezzel.
2008. dec. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A második válaszolónak írnám, hogy annyira kamu dolgot mondott, mért nézné ki egy gyerek a másikat azért mert nincs megkeresztelve? :D Az osztálytársaim fele nincs megkeresztelve, akkor mi van? Soha nem problémáztunk rajta, valahogy nem úgy szoktam kezdeni az ismerkedést hogy:

-Szia meg vagy keresztelve?

Egyáltalán nem érdekli az embereket, nem akadnak fenn ilyen apróságokon. (főleg nem gyerekként)

Ne engedjetek az anyósnak, majd vesz fel a gyerek vallást, ha már elég érett lesz hozzá, hogy eldöntse mit akar (ha akar).

2009. jan. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Magyarázd el neki, hogy manapság keresztelni NEM MENŐ (csak így indexesen).

Ha nem neveled vallásosan a kölköt, akkor viszont édesmindegy, akár szent is lehet a béke, legyen meg az öröme.

Engem is megkereszteltek annak idején (dettó kedves mama kedvéért , a két tesómat nem, mégis én lettem a legnagyobb ateista a családban.

2009. nov. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!