Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ujjszopó babák anyukái! Mik a...

Ujjszopó babák anyukái! Mik a tapasztalatok? Mikor és hogy hagyta abba a babátok az ujjszopit? Kisfiam most 9 hós, de 2 hós kora óta nagy ujjszopi rajongó. Csak remélni tudom, hogy ovis koráig elhagyja ezt a szokást. Nálatok, hogy ment a leszokás?

Figyelt kérdés
2012. dec. 14. 10:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Unokatesóm kislánya 3éves de ő még mindig ugy alszik el ha szopizza az ujját.
2012. dec. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is nagy ujjszopó voltam és már 6 is elmúltam, de még mindig szoptam az ujjam, igaz, hogy csak este, aztán magamtól elhagytam, de az osztálytársam, már negyedikesek, voltunk alsóban és még órán is szopta, nagyon cikizték ezért az osztálytársak, de ne aggódj ez rég volt, most már vannak módszerek erre, de még 9hós babádat nem olyan fontos hogy leszoktasd.
2012. dec. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

hát ez engem is érdekel, mert a lányom 21 hónapos és szopizza az ujját.

Igaz csak ha fáradt vagy szomorú, de nem szeretném ha sokáig csinálná

2012. dec. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kisfiamnak is szopizza az ujját, 21 hónapos. Már csak akkor ha fáradt vagy beteg, plusz éjjel elalváshoz. A cumit nem fogadta el sosem.

Picit neki már a fogain is látszik mert 4 hónaposan már bújtak a fogai.. próbáltuk hogy kihúzzuk neki az ujját a szájából, de néhány hónaposan nem lehetett tőle "elvenni".

Most nemrég beteg lett, jó néhány napig magas láza volt és egész nap úgy lustizott, nézett mesét, hogy szopizta az ujját, akkor nem szóltunk, hiszen volt elég baja. De utána valahogy annyira megmaradt ez, hogy amikor meggyógyult akkor is szopizta.

Aztán egyik nap elhatároztam akármi lesz, nappal fogok szólni, hogy ne szopizza. Szóltam neki 2-3-4 napon keresztül, egyből megértette, kivette, de igaz volt ám érte toporzékolás.. Most egy-másfél hét után eljutottunk oda hogy nappal abszolút nem szopizza, este lefekvésnél látom, hogy teszi be, akkor már nem szólok, hiszen hamar elalszik és veszi ki.

(Bocsi hogy nem tudtam segíteni, csak saját tapasztalatot tudtam írni)

2012. dec. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
2-es köszönöm a választ, de a kérdésemben szó sem volt arról, hogy 9 hósomat most akarom leszoktatni, csupán arról, hogy a későbbiekben mire számíthatok.
2012. dec. 14. 13:03
 6/9 A kérdező kommentje:
4-es! Köszönöm! Segítettél a válaszoddal, mert tapasztalatokra voltam kíváncsi. Nem most akarom leszoktatni.
2012. dec. 14. 13:04
 7/9 anonim ***** válasza:

4es vagyok.

Persze, gondoltam, hogy nem most akarod leszoktatni.. :) Szerintem ilyenkor nem is lehet (vagy nem jöttem rá)

Idővel szerintem úgyis meg lehet vele beszélni, nekünk ebben szerencsénk volt. Igaz toporzékolt utána kb 20 másodpercig, de mára eszébe sem jut nappalra a szájába venni az ujját.

Remélem majd amikor aktuális lesz nálatok is simán megy majd! :)

2012. dec. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
az én lányom kb 6éves koráig szopta az ujját.. én mindent kitaláltam, hogy leszoktassam, de semmi se használt. volt, hogy begyulladt seb volt már az ujján... ecsetelni kellett és bekötni. körbetekertem leukoplasttal de leszedte és szopta az ujját továbbra is.. ehhez kellett neki a kis alvós párnája is. ha az véletlen az oviban maradt, mehettem este könyörögni a portásnak, hogy engedjen be érte, mert különben nem volt alvás. én ezt senkinek nem kívánom, de komolyan... a vége az lett, hogy annyira megszabályozta a fogát ezzel, hogy a felső fogsora nagyon kijjebb jött, mint az alsó. annyira, hogy a hüvelykujja befért a két fogsor közé. fogszabályzót kellett csináltatnunk. ő elég hamar váltotta a fogait, ezért még éppen időben kezdtük el neki. a doki ráijesztett, hogy ha nem hagyja abba, akkor csak rögzített fogszabija lehet majd és ahhoz 4fogát ki kell majd húzni (maradandót), hogy helyre lehessen hozni, hogy így elcsúszott neki a felső fogsor. na ettől ő úgy megijedt, hogy leszokott az ujjszopásról. teljesen kiborult lelkileg, sírva kérte, hogy még aznap hadd aludjon a párnájával (a klasszikus módon), aztán másnaptól csak ott volt a párna, de nem szopta az ujját. most 10éves, azóta is hordja a fogszabályzót
2013. jan. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a fogorvos néni szoktatta le a fiamat. 3 és fél éves volt és csak elalváskor használta. Véletlenül kerültünk hozzá, mert hellyettesített. Arcokat vágott, eltorzította a hangját, kitolta a felső fogsorát.- így imitálta, hogy fog kinézni, ha nem szokik le. Szegény majdnem sírva fakadt és csak bólogatott beleegyezőleg, hogy érti. Aznap leszokott.
2015. jan. 29. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!