Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lágyéksérvvel fogják műteni...

Lágyéksérvvel fogják műteni kisbabámat 5 hónapos korában, van aki hasonló cipőben jár vagy járt? N

Figyelt kérdés
A műtét csak 3 hónap múlva lesz addig figyelni kell hogy ne záródjon ki, ha nem menne vissza rögtön kórház. És iszonyatosan síros babám van, így mindig kijön neki. Írjatok ha van tapasztalatotok az egészről meg a műtétről is amit mély altatásban fognak végezni. Előre is köszi!!
2012. nov. 30. 16:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia, nagyon sokat nem tudok, de ismerősömnek az ikrei közül a kisfiút kellett műteni,a végeredményét láttam csak: felszívódó varratok, picike vágás, igazából meg sem viselte azt a picike fiút! :-) az anyja is mindég visszanyomta neki, mert ők koraszülöttek is voltak ráadásul(kislány a tesója), így kicsit rizikósabb volt a műtét az altatás miatt, de bele sem kezdtek volna, ha bármit is nem láttak volna jónak! :-) Jól viselte, az egész nem tartott tovább egy hétnél( amég bementek, hazaértek, és a lábadozás) az a kicsi is mindég ordított szegény, hasfájósak voltak 6 hóig:-( nehéz volt, persze, de maga a műtét nem viselte meg a picit! :-) minden rendben lesz, persze neked lesz a nehezebb (lelkileg), de kitartás, utána sokkal jobb lesz! :-)
2012. nov. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Fiamat is pont 5 hónaposan műtötték lágyéksérvvel. Azt hiszem engem jobban megviselt mint őt. A műtét előtt azt hiszem hat órával már nem ehetett (még szopizott). Ettől féltem a legjobban, hogy nem fogja kibírni reggel 10-11ig, amíg volt a műtét, de nem volt semmi gond. A műtét kb. 1 óra volt. Mikor visszahozták kb. még 2 órán át békésen aludt. Aztán szépen lassan itattam teával, kortyonként. Nekem úgy tűnt, hogy az, hogy ivott segített abban, hogy múljon az altató hatása. 3órával a műtét után már vmennyit szopizhatott is, mert nem hányta vissza a teát. Még aznap este hazamehettünk. Este már "rendes"adagot vacsorázott, és aludt egész éjjel gond nélkül. Soha se sírt utána, hogy fájna neki a seb. Nagyon szépen begyógyult neki. Most másfél éves és nagyon keresnem kell ha meg akarom találni a heget. Nekem nagy kő esett le a szivemről mikor végre megműtötték, mert mindig aggódtam nehogy kizáródjon. Őt csak maszkkal altatták, de kapott gerincközelbe fájdalomcsillapítót. Én ettől nagyon ódzkodtam, de aztán elmagyarázta az aneszteziológus, hogy ez így sokkal jobb neki, mert nem lesznek fájdalmai és kevesebb gyógyszert kell adniuk neki a műtét alatt ill. így nagy valószínűséggel nem kell intubálni.

Ne aggódj, sztem jobb ha ilyen kiskorban műtik. Sokkal jobban viselte ő, mint a nagyobb gyerekek. Őt még nem zavart, hogy a nővérke elvitte és utána is sokkal jobban viselte. Melyik kórházban fogják műteni? Ha tudok még segíteni, írj!

2012. nov. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

A győri kórházba fogják műteni február végén. Én is rettegek attól, hogy kizáródik, mert még 3 hónap van a műtétig. Félek a műtéttől is, az altatástól is, hogy ne legyen szövődmény meg ilyenek, de gondolom nem újdonság akkor neked. Azt nem igazán tudom, hogy fájhat neki most szerinted? Nagyon nagyon sírós, ha fent van akkor rengeteget sír, néha meg se lehet vígasztalni. Tudom, hogy vannak olyan helyzetek amikor minden oké körülötte tiszta a pelusa, evett, nem fázik, nincs melege stb..., és mégis sír, de nálunk mindig sír. Lehet hogy a sérv miatt amikor kijön neki? Neked nem mondta az orvos. Műtét után kevesebbet sírt azt írtad, talán ezért?

2012. dec. 1. 13:45
 4/11 anonim ***** válasza:

A fiamat is Győrben műtötték. Nagyon kedves volt a személyzet(bár akadt egy-két mufurc nővérke, de az orvosok nagyon rendesek voltak), le a kalappal a dokibácsink előtt. Ki fogja műteni a babád?

Szerintem fájhat nekik a sérv, mert volt, hogy az én fiam is csak sírt, csak sírt és egyszerűen nem lehetett megvigasztalni. Kérdeztem az orvost, persze szerinte ez nem fájhatott neki. De én valahogy nem így gondolom. Műtét után sokkal jobb volt. Ráadásul tényleg akkora teherre lettem könnyebb. Nem egyszerű visszatenni a sérvét egy ordító gyereknek:-((( Olyan jó volt, hogy utána nem ezzel kellett állandóan foglalkozni.

2012. dec. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kálmán doktor úr fogja műteni, nagyon szimpatikus orvos. Viszont nekem nem mondták hogy tegyem vissza, csak azt ha úgy látjuk, hogy kizáródik akkor azonnal kórház. Nagyon nehéz. Azt viszont mondták hogy a tünetei pl. erős sírás, rugdosás, haspuffadás, hányás. Hányáson kívül szerintem ezek nem kirívó tünetek. Nektek ki volt az orvosotok? Mi 3. napon mehetünk haza.
2012. dec. 1. 20:01
 6/11 anonim ***** válasza:
Fiamat a Vaszary doktor műtött. Nagyon meg voltunk vele elégedve. Hogyhogy nektek 3 napig bent kell maradni? Egy éve műtötték a fiam és minden gyereket hazaengedte még aznap este. Őt is pedig korababa, és így is. Előtte se kellett befeküdnünk, pár nappal előtte csak vért vettek tőle+beszéltünk az anesztes orvossal. Mi mindig visszanyomtuk neki a sérvet a helyére, mert így mindig tudtuk, hogy nem záródott ki.
2012. dec. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy miért kell ennyit bent lenni, vagyis csütörtökön csak megvizsgálják, vérvétel meg az altatóorvossal találkozunk, aztán péntek reggel első műtétes lesz, és szombaton 9-kor hazamehetünk. Majd meglátjuk hogy lesz. Én nem merem visszatenni nehogy kárt tegyek, meg nem is mondták, nagyon ügyes vagy. Egész nap csak sír, sikítozik, nem biztos hogy az de valamije fáj. A tejem is felére csökkent lehet az kevés neki, a sok idegeskedéstől talán. Köszönöm hogy írtál, nagyon sokat segítettél.
2012. dec. 2. 13:58
 8/11 anonim ***** válasza:

Nyugodjál meg, tényleg nem lesz semmi gond! El se hittem volna, hogy ilyen jól fogja viselni a fiam a műtétet. 11 körül hozták ki a műtőből és du. 4-5 körül már meg se mondtad volna róla, hogy őt ma műtötték. Olyan volt mint máskor. Mondta a doki is, hogy a szülőket jobban megviseli a műtét, mint a babákat és igaza lett.

Nem lehet, hogy hasfájós? Nálunk ami még bejött ha hason altattam. Tudom, hogy nem ajánlják, de máshogy aludni se aludt vmi jól, és volt légzésfigyelőnk...

Ha bmiben tudok még segíteni, írj!

Szurkolok nektek!

2012. dec. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy hasfájós mert akkor éjjel miért nem? Egész nap kézbe volt ma és visított, és a heréjének az egyik fele ami amúgy mindig megduzzad amikor ordít és kijön a sérve ma egész nap meg volt dagadva. Nemrég voltunk ügyeleten, ahol megnézték nincs kizáródás, de sokszor ki-be járkál neki. Hát ez idegörlő, és nagyon nagy a felelősség, mondtam hogy biztos sokszor látnak még márciusig. Azt mondták probáljuk meg előre hozatni a műtét időpontját de azt nehéz lesz.
2012. dec. 2. 22:42
 10/11 anonim ***** válasza:

A fiamnak is lement már a sérv egészen a heréjéig, néha egész elkékült a herezacskója. Volt, hogy nagyon megijedtem ettől. Nekünk még a védőnő nagyon sokat segített, volt, hogy ő segített visszatenni. Amúgy hiába mondják az orvosok, hogy ez nem fáj a babáknak én azért kételkedem benne. Volt, hogy a fiamat csak úgy lehetett már megnyugtatni, hogy cicire tettem. És akkor ugye olyan rossz, mert ne hagyd sírni, mert hát a sérve, de akár mit is csináltam egyszerűen csak sírt:-((

Azért sztem egy próbát megér, hátha előrébb lehetne hozatni a műtétet. Esetleg vki visszamondja, és ahelyett...

2012. dec. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!