Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen anyagi háttérrel...

Milyen anyagi háttérrel vállaltatok 2 gyereket?

Figyelt kérdés

Saját lakás? Hiteles? Albérlet? Mekkora? Hány gyerkőc? Havi bevétel? Kiadások? Marad hónap végére? Tesztek félre a gyerekeknek?


Nagyon sokat vívódom hogy be merjük-e vállalni a másodikat. Érdekelne hogy másoknál hogy van ez. És nekem minden válasz hasznos lesz :)


Kérlek írjatok!


2012. dec. 14. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor vállaljátok a babát, ha TI úgy érzitek, h jöhet és belefér az életetekbe. Mindenkinek más az értékrendje és az élete! Senkié nem hasonlítható a tiédhez! Ha szeretnétek és belefér, akkor vállaljátok be! :)
2012. dec. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanolyannal, mint egyet, mert ikrek lettek:)
2012. dec. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Elsönek igaza van. Mindenkinek más az igénye.


Mi külföldön élünk. Albérletben lakunk. Itt azt mondják, hogy az össz bevételed 1/3- a legyen max a lakás+rezsi. így tudsz normál életet élni.


nekünk 2 fért bele, nem csak anyagilag hanem lelkileg is. mi imádunk utazni, tavaly pl terhesen + 1 éves kislányunkkal repültünk 10 órát. idén kihagytuk a nyaralást de jövöre megyünk mindenképpen. mivel ezek elég drága utak, így max 2 gyerek fér bele.

habár ha lenne 3-ik akkor sem lenne gond de igényeinkböl tuti lejebb kéne adni.

2012. dec. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Most várjuk a második babánkat.

Albérletben élünk, 72 nm-en. A férjem 180 körül keres, nekem eddig voltak a szokásos ellátások. A kiadás elég sok, az az igazság, hogy nem marad a hó végére szinte semmi. Félretenni csak azt tesszük, ami egy összegben jön. Az pedig el is megy a téli tüzelőre.

Nem mondom, hogy éhenhalunk, de lehetne jobb is.

Kistesót viszont mindenképp akartunk!

Különben férjemnek van egy kis háza, de azt totál fel kellene újítani. (először ledúzerolni, aztán egy építkezés) Ilyenbe nem tudunk belevágni.

Szerencsére az albérletért nem fizetünk túl sokat.

És Nálatok mi a helyzet?

2012. dec. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Baranka ***** válasza:
100%
Saját ház, hitelmentes. 90nm, kicsi portával(összesen 277 nm). Havi bevételünk párom fizuja kb 200 körül van vagy valamivel felette. Én gyest+ családit kapok. Kiadás: csak a számlák+ párom hitele és a mindennapi kajára megy el. Havonta 15 ezer megy a gyerek lekötésére. Most várjuk a második babánkat. A nagy 17 hós a pocaklakó pedig 6 hónapos.
2012. dec. 15. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!