Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem birom mar, mit tehetnek meg?

Nem birom mar, mit tehetnek meg?

Figyelt kérdés

9 honapos a kisfiam es eddig jo alvo volt, de 3 honapja mar se ejjel se nappal nem alszik.

Ejjel szinte 10 percenkent felsir, de van hogy annyira sir, hogy ki is kell vennem, nem eleg neki ha megsimogatom, vagy a cumit visszarakom a szajaba.

Van hogy ejjel felkel enni. Eszik iszik, de vissza aludni nem alszik.

Este 8kor furdes utana tapszer es elalszik. Alszik kb 2-3 orat es felebred mint aki kialutta magat. Ilyenkor meg sikerul visszaaltatni, de csak ha ringatom, mashogy nem. De ezt kovetoen 10 percenkent 30 percenkent fent van.

Fogzas lehetseges, kenegetem az inyet, de nem hiszem hogy csak az lehet mert ha kiveszem a kisagybol akkor csendbe marad es mar vigyorog is. Na de egesz ejjel nem lehet a kezemben, nem ringathatom, hisz hulla faradt vagyok mar en is. Sokszor mar ugy erzem kiborulok, es nincs turelmem hozza.

Mit tehetnek meg??

Sajnos segitsegem nincs, parom allando ejszakas, ket hetente van 2 szabadnapja, igy o nappal alszik. Csak az a baj hogy mar 3.honapja van ez es kezdek kiborulni. Se nappal se ejjel nem alszik. Napkozben ha eszik is valamit, pl. reggelire zsemlet, szalamit, de csak falatokat es kell meg neki a tapszer utana. Egyszeruen nem ertem hogy miert nem tudom elaltatni.

Mar nagyon faradt vagyok.

Akinek van valami jo tanacsa kerem irjon. Koszonom


2012. dec. 15. 12:53
 1/10 A kérdező kommentje:

Ja meg annyit, hogy tejpepet nem eszi meg, max ket falatot, es ennyi. Ebedre csak uvegeset hajlando elfogadni, de abbol is van hogy csak falatokat. Szoval csak a tapszer, es csak azzal lehet elaltatni.

Normalis ez???

2012. dec. 15. 12:55
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem hiányzik neki a rendszer.

Egyrészt férjed állandó éjszakásként nincs is akkor veletek, mert nappal alszik. gondolom ilyenkor csöndbe kell lenni, nem szabad hangoskodni.


Èn elsö körben azt ajánlom kezd el írni a napi cselekvéseiteket.

fogj egy papírt és húzz egy hosszú vonalat keresztbe. majd 24 rublikát rá. (érdemes kockás papirra és minden második kocka 1 óra legyen) ide kezd el jellel beírni mikor alszik (pl egy feket vonal 13-14:30-ig). mikor eszik esetleg a mennyiségét és tartalmát . mikor voltatok kint. Ezt vezezsd egy hétig majd nézd össze mi is lehet a gond. lehet túl sokat alszik napközben.

próbáld bevezetni a reggeli, ebéd, uzsonna vacsorát és ezek max +- félórával csúszanak csak el. pl reggeli ébredés után 7-8 körül, ebéd 12-kor, uzsonna 15 kor, vacsora 18 órakkor, persze nem kell pontosan percre csinálni de ne csússzon sokat.

reggelire legyen zsemle, kifli, tejpép stb...

ebéd legyen fött étel (üveges is szuper)

uzsonárra, gyümölcs, tórú, joghurt,

vacsorára, kifli vagy tejpép.

2012. dec. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szeparációs szorong, az kábé fél éves korban kezdődhet, és ilyen habitusú gyerekeknél hosszan elhúzódhat.

Ha magatokhoz venni nem szeretnéd, esetleg költözz hozzá, hátha úgy mindannyian tudtok aludni. Nem muszáj egész éjjelre, elég ha az első ébredés tán mégy.

MInden gyerek átmegy ezen, csak különböző intenzitással és hosszabb- rövidebb ideig.

Tudom, nagyon nehéz:(.

2012. dec. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.


Nem a rendszerrel van gond, csak az alvassal. Reggel 7kor eszik, majd akkor vissza alszik egy orara, es utana kezdodnek a gondok. Nem kell csendben lennunk, hisz a parom jo alvo, szoval ha hangoskodunk sem ebred fel.

10 korul ebred- ehes eszik valamit, csipeget. Utana almos de nem akar aludni. Majd ebedel, es ebed utan sincs alvas. Delutan szinten eszik valamit, gyumolcs, vagy valami aprosagot. De minden melle kell a tapszer. A tejpepet nem szereti.

En ugy gondolom hogy nem a napkozbeni sok alvastol van ez, hisz sajnos max napkozben alszik osszesen 2 orat.

Ejszaka viszont rosszabb.

A program mar regota beallt, es erzi is o, csak az alvasok idejekor o nem alszik hanem fent van, igy nagyon nyugos es csak kezben hajlando lenni.

Masodik- mar atvittem magunkhoz, nem hasznalt, sot rosszabb lett, meg jobban sirt. Volt hogy en koltoztem at, az sem segitett, csak felall a kisagyban es sir. Ha kiveszem es a kezemben van, csend van.

2012. dec. 15. 13:25
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon nehez mar, hisz javareszt egyedul vagyok ejjel nappal a picivel es ugy erzem kezdek kiborulni.
2012. dec. 15. 13:27
 6/10 anonim ***** válasza:

Éjjel adsz neki tápszert? Könnyen lehet, hogy éhes. Amúgy az én fia ugyanezt csinálta amikor jöttek a fogai, sőt most is ezt csinálja pedig már 18 hónapos. Ilyenkor lefekszem vele a szobájában van egy ágy arra, kicsit dudolok neki, megynugszik, ekkor visszarakom a kiságyba, vagy van, hogy egész éjjel így vagyunk, én fekszem próbálok aludni ő meg a mellkasomon húzza a lóbőrt. Ez van.

Az éhséget abból gondolom, és megint csak magamból és a saját gyerekemből indulok ki, hogy amikor jönnek a fogai semmit nem eszik napközben, éjjelre megéhezik, én ilyenkor gyorsan csinálok neki tápszert megitatom vele, és alszik reggelig. Szerintem próbáld ki.

2012. dec. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kisfiamnak is jonnek a fogai, irtam is hogy ami letezik osszes fele kenocsot kiprobaltunk mar. Ha nagyon nyugos panadolt szoktam adni. Igen adok neki enni ha ehes, van hogy eszik is, de van hogy csak inni ebred. Ezzel meg nem is volna baj, hanem akkor van baj amikor se inni se enni, nem akar, csak a kezemben akar lenni. Meg ez sem gond, de ha le merek ulni mar sirni kezd. Egesz ejjel meg nem birok allni es ot ringatni.

Par hete kezdte azt hogy mindenhova kovet, jon utanam, egyszeruen meg wc-re is jon velem. Ha nem lat sirva fakad. Estenkent szorosan atolel es ugy alszik el. Imadom is erte, de en sem birom hogy heteken keresztul fent vagyok ejjel nappal.

Remelem hamarosan tul jutunk ezen az idoszakon is es akkor jobb lesz.

2012. dec. 15. 22:14
 8/10 anonim ***** válasza:

"Par hete kezdte azt hogy mindenhova kovet, jon utanam, egyszeruen meg wc-re is jon velem. Ha nem lat sirva fakad. Estenkent szorosan atolel es ugy alszik el."

Egyértelmű szepaszorongás, drukkolok, hogy hamar átvészeljétek:)!

2012. dec. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Utana olvasok, koszonom a valaszod.

Erre mi a legjobb, vagy mit lehet ilyenkor tenni??? csak turelmesnek lenni es varni hogy vege legyen ennek a korszaknak is???

2012. dec. 15. 22:27
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, leginkább türelem:).

Nap közben legyetek minél többet szoros testkontaktusban, hogy "feltöltődjön" éjszakára.

s használj ki nap közben is minden percet az alvásra, aktív pihenésre.

2012. dec. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!