Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kel fel 4,5 hónapos...

Miért kel fel 4,5 hónapos babám éjszakánként 3/4 - 1 óránként? Mit tehetnék ellene? Már nagyon nehezen birom.

Figyelt kérdés
Szükségem lenne a segitségetekre, mert nem tudom mit tegyek. felkel, ilyenkor mocorog, nyöszörög, cumit adok neki és alszik is tovább. ez megy egészen reggelig. nem tudom kipihenni magam, mert sajnos kézbe baba, igy nappal sincs túl sok relaxációra lehetőségem. nem is beszélve arról, hogy két étkezés között mindössze fél órát alszik. a védőnő azt mondja, lehet a foga, de sok baba igy csinálja, nem tehetek semmit, majd kinövi, csak türelem. ráadásul még várandós is vagyok újra (11 hetes), igy még nehezebb. Adjatok valami tanácsokat, praktikákat... Előre is köszönöm!
2011. nov. 26. 17:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha tényleg a foga, akkor dörzsöld be az ínyét Dentinox-szal. Amúgy nappal rendesen alszik? Napirendje rendben? Friss levegőre eleget viszed? Éjszaka mennyit és mit eszik?
2011. nov. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

Vedd magad mellé és nagyon nyugiban aludni fogtok mindketten. Nálunk már kétszer bevált. :-)

Egy hároméves, egy 15 hónapos és egy pocaklakó anyuja. :-)

2011. nov. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is vedd magad mellé a kicsi fiad, ha csak pár napra is amíg kipihened magad. Így az első trimeszterben úgyis nagyon fáradt lehetsz. Vagy ha épp otthon van a férjed, akkor az éjszaka első felében menjen át ő cumit rakosgatni. Gratula még egyszer :)
2011. nov. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kb. fél 1-kor kel enni és alszik is tovább, aztán reggeli ébredésnél még nem éhes, csak tizórai táján. most adok neki egy pár napja viburcol kúpot. és tegnap este kentem először dentinoxal. nem szeretném magam mellé venni, mert akkor még úgysem tudok pihenni, ha alszom mélyen alszom és nem észlelem mi van körülöttem. sajnos, én nem vagyok az az anyuka, aki, ha már csak egy kicsit másképpen veszi a levegőt a babája, akkor észreveszi. esetleg valami más ötlet? már kap gyümölcsöket, főzelék féléket, tizóraira és kb. uzsira még. azért köszönöm.
2011. nov. 26. 18:07
 5/7 anonim ***** válasza:

Azt próbáltad már, hogy nyöszörgésből lesz-e sírás?

Ha nem, akkor szerintem ne menjetek oda.

De ha nem szopis, akkor gondolom este kap annyit enni, hogy tuti nem éhes éjjel. Akkor viszont, ha sír, akkor is hagyjad. 3. éjjel tuti aludni fog.

Persze ez akkor érvényes, ha nem a foga. Ha nappal nem látod, hogy nyűgös, akkor miért pont éjjel lenne baj a fogzással?

Én szoptatós voltam/vagyok, éppen ezért húztam az éjszakai leszoktatást. 13 hónaposak vagyunk és 3 hete mondtam, hogy elég. :) 3-4-szer kelt fel.

Erőt vettem magamon és azt mondtam, hagyom sírni. Felkészültem min. 2 óra ordibálásra, de végül 10 perc lett. 1 órát fent volt, de csak 10 percet sírt. Természetesen 10 percenként bementem hozzá, megsimogattam és mondtam, hogy csicsika, hogy tudja mit szeretnék.

Ő második éjjel már nem is sírt. Hallottam, hogy 2-szer felébredt, de nem sírt. Csak ellenőrizni mentem be, hogy hogyan alszik tovább.

Engem kb. 4,5 hónaposan szoktatott le anyukám az éjszakázásról és nincs semmi bajom. :)

Az valóban nem jó, ha magad mellé veszed, mert nehéz utána kitenni a szülői ágyból és nem elég, hogy ez nem egészséges, még ott van a következő babucid is. :)

2011. nov. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez megy, szintén ekkora.Én hagytam sírni,kitartóan csinálta is, semmit nem értem el vele, csak az egész család felébredt.de ő 1 órát sírt,és utána zaklatott éjszakánk volt.Most azt csinálom, hogy minimum 6x adok neki nappal enni, és utoljára fél 11-kor.És kicsit javult a helyzet.Ezt egy babás könyből olvastam.3-kor adok neki éjjel leghamarabb enni.Tegnap már 3 óránként ébredt csak.
2011. nov. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

mi viburcolt és dentinoot használtunk. nagy ritkán 1ml nurofent.

Ne vedd magad mellé szerintem


Ilyen gyorsan jön a tesó? Ne haragudj, csak meglepett :)

Gratula

2011. nov. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!