Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sok játék vagy kevés? Tényleg...

Sok játék vagy kevés? Tényleg az lenne az elfogadott, hogy egy csomó márkás játéka legyen a babának?

Figyelt kérdés
Sok ismerősömnél látom ,hogy egy csomó játékot vesznek,főleg márkásakat amik még a teszveszen is drágának mondható. Ettől több a gyerek,vagy gyorsabban tanul? Nem jobb az ha kevesebb játéka van és az anyuka foglalkozik vele vagy összejárnak már gyerekekkel?
2012. dec. 15. 14:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
37%
sok jatek egyenlo sok szabadido anyukanak velemenyem szerint,de elobb utobb visszaut valahol a dolog.az en fiamnak is van eleg jateka de jobban elvan velem egy konyvet nezegetve minthogy jatszon egyedul.a jatekaink nagyreszet nagyszuloktol keresztszuloktol kapta de nem sokaig jatszott veluk,egyutt foztunk mostunk stb.Sokkal jobbamn elvolt ha mellettem tett vett valamit es beszeltem hozza.
2012. dec. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Nálunk nagyon sok játék van. Még csak 5 hónapos a babám, de már összejárunk más babákkal. Csoportos foglalkozásra még nem tudok vele jáni, mert ugye ahhoz még pici. A márkás játékokat jobban szeretem, jobbnak találom őket. Nagyon sokat foglalkozok vele, főleg készségfejlesztő játékai vannak. Babatornázó, Lamaze polip, csörgő, zörgő vackok, rágókák, de van egy zsákra való belőlük. Sajnos kell is ennyi, hogy ne unja meg őket. Pár naponta cserélgetem neki. De mondjuk egy ásványvizes üveggel is el tud birkózni elég sokat :)
2012. dec. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
88%
Mindenki úgy csinálja, ahogy akarja és ahogy a pénztárcája megengedi. Engem nem érdekel, hogy más gyerekének mennyi játéka van.
2012. dec. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
84%

Ne haragudj, de én az ilyen kérdésekből mindig azt veszem ki,hogy a kérdező szerint a kettő kizárja egymást.

Mármint, ha valaki megteheti,hogy esetleg drágább ajándékot vesz, akkor az tuti nem ül le a gyerekével játszani!

Megtehetem,hogy megvegyem a drága ajándékot, de együtt játszom a gyerekemmel.

Ettől függetlenül nem gondolom,hogy a fejlődése a játék mennyiségén múlik!

2012. dec. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Mind kettő kell a gyereknek. Nekünk közepes mennyiségű van de szinte minden féléből van egy. A márkás csak az anyaga miatt jobb. Szerintem. Én inkább azt veszem de túl sokat nem is akarok meg nem is tudok. Meg játszani is kel. Amúgy biztos hogy valamilyen szinten jobban tanul a baba a játéktól :)
2012. dec. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a lányomnak sok játéka van, főleg az elején szaladt el velem/velünk a ló,mivel első baba:)

De nem hinném,hogy a sok és márkás játékok tanították meg beszélni pl.

2 éves folyékonyan mondatokban beszél, igazi közözsségi lény. Sokat foglalkozom vele, és ehhez kellenek a játékok is.

Mindenki belátása szerint döntsön, vannak érvek-ellenérvek mindkét oldalon. A legjobb az aranyközépút!

2012. dec. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Még nem született meg a kicsim ,ezért kérdezem.
2012. dec. 15. 14:47
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

a 4-essel egyetértek

a kettő dolog nem zárja ki egymást

+ tapasztalatból mondom, hogy sajnos sokszor az olcsó játék lesz a legdrágább, mivel van amelyik pár nap alatt szétmegy, volt olyan autó, amivel gurított párat és már kiesett a kereke :( míg pl egy fisher price cuccról ez nem mondható el

egyszer rokontól kapott egy olcsó mikrofonos szintetizátort, egyszer csak éktelen sípolás,a gyerek sírva rohan ki a szobából, én csak úgy tudtam bemenni, hogy be kellet fognom a fülemet, annyira iszonyatosan sípolt a mikrofon, na az ilyen játékokat nem érdemes megvenni szerintem

2012. dec. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk sok játékunk va.Drága és olcsó is,és együtt játszok a kisfiammal.persze egyedül is eljátszik ha nekem vmi dolgom akad,de a kettő egyáltalán nem zárja ki egymást.Egyébként igen,gyorsabban tanulnak tőlük,mert általában készség,vagy mozgásfejlesztőek.Ha majd lesz gyereked,te is igényelni fogd hogy legyen 20 perced egy nap amíg elmosogatsz,vagy hajat moss,ilyenkor odaadod a játékot,és szépen eljátszik vele.Egyébként meg nem igénylik állandóan gyerekek sem,hogy állandóan ott csücsüljünk mellettük.Az a szülő aki nem hagyja egyedül játszani a gyerekét,megnézheti magát később,amikor nem tudja magáról levakarni addig sem míg elmegy budira.
2012. dec. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Annyi játéka szerintem senkinek nincs, mint a lányomnak:)

Mindennel játékkal eljátszik, minden érdeklid, nem csak dísznek vannnak !

Mi is össze járunk 2 anyukával, de a gyerekek 3 éves korukig nem egymással játszanak, hanem egymás mellett, majd oviban jön az hogy szerep játékokat játszanak a gyerekek egymással, addig a játékokkal játszanak külön külön egyedűl!

Én azért is veszem a játékokat, mert fejleszti a gyereket, és miel én választom, én veszem a játékot, olyat veszek, ami nekem tetszik, magamnak is veszem, mert együtt is játszunk vele!

Na meg utánna el is lehet adni a játékokat, mindig újat venni, ami korának megfelelő!

2012. dec. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!