Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Változtassak 15 hónapos...

Változtassak 15 hónapos kislányom étrendjén vagy jó ez így?

Figyelt kérdés
Amikor felébred, kb. 200 ml tápszert eszik, fél 10 felé vagy bolti gyümölcspüré darált keksszel vagy babapiskótával dúsítva vagy szendvics (sonkás, sajtos, májkrémes kenyér, vajas kalács,), ebédre húsos főzelék (félig bolti és félig saját), uzsira most sinlac-ot adok, mert volt nemrég egy hasmenéses mizéria, elalvás előtt kb. 170 ml. tápszer. Most 15 hónapos 9,7 kg. körül van a súlya, 74-75 centi. Egyébként mosolygós, jókedvű, szinte mindig mindent megeszik, amit adok neki. Köszönöm a segítséget!
2009. aug. 22. 12:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam is 15 hónapos a mi étkezésünk így alakul:reggel 260 ml babatej+kenyér v. kifli valamivel, vagy kalács, pogácsa, vagy valami péksütemény (nem sok 4-5 falatka.Tízórai nincs, mert az ebéd rovására ment.Ebéd amit mi (ha valami könnyebb van, akkor még utána megeszik egy joghurtot vagy pudingot).Uzsonna gyümölcs (túróval, vagy tejpéppel, vagy keksszel, vagy csak simán).Vacsora ugyan az mint reggel, csak a szilárdból ilyenkor többet eszik.

2009. aug. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, szerintem én is megpróbálom, hogy nem lesz tízórai, hanem a reggelivel együtt egye a szendvicset, illetve akkor este tápszer mellé is falatozzon. Bár nálunk ez olyan fél 2 tájban van. Esetleg előrébb hozom, úgysem eszi meg túl gyorsan a szendvicset, viszont már 9-kor aludni szokott. Én is úgy gondoltam, hogy néha már a saját ebédünkből adok Neki. Nálunk mondjuk főzelék ritkán van, mert a férjem nem főzelékes, ezért marad az, hogy a gyerkőcnek külön főzeléket készíteni, de időnként fog enni olyat is, ami nem az (pl. rántotthusi, rizzsel, krumplival stb.).
2009. aug. 23. 07:32
 3/9 A kérdező kommentje:
Elírtam, a vacsi nálunk fél 9 tájban van természetesen.... :)
2009. aug. 23. 07:33
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem jól esztek csak nem látom a vacsorát! Mit vacsizik?
2009. aug. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az én 13 hós babám menüje:

-240 ml táp,

reggeli vajas kenyér, kifli, sajt stb.

tízórai:gyümi

ebéd: főzi

uzsi: joghurt, gyümi, túró stb.

-240ml táp

és most kezdtem bevezetni a vacsorát. 78 cm és 11 kg.

2009. aug. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából a vacsi a tápszer lefekvés előtt fél órával. Adjak hozzá, mellé mást is? Hónapok óta így eszik és átalussza az éjszakát (9-től reggel 6-7-ig).
2009. aug. 24. 12:25
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam 2 éves és ugyanennyit eszik! ha megtartom a reggeli tápszert majd tízórai, ebéd uzsonna, akkor kizárt hogy ő még egy vacsorát is bepusziljon, így marad esti lefekvés előtt is a táp.

10,8 kiló és 91 cm. Tömni nem tudom, hiába minden, nem eszik többet, és az orvos is azt mondta, nincs értelme beleerőltetni.

Szóval ezzel csak azt akarom mondani, hogy sztem közel 10 kiló és 75 cm a lányod, teljesen jó felépítésű lehet :)

Muszájból szerintem nem szabad betartani az 5 étkezést vagyis csak úgy ha a tápszert is annak vesszük.

2009. aug. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is. Én is úgy gondolom, hogy este a tápi mellé már lehet, hogy nem enne mást (de meg fogom próbálni), mert eleve úgy indultunk, hogy ugyanannyi táp, mint reggel, tehát kb. 200-220 milli és mindig hagyott belőle, így már lementünk kb. 170-re, de van, hogy még így is benne marad egy-két korty. Hát tényleg jó felépítésű husika, védőnő is úgy hívja, hogy "kis vitamingombóc". :)
2009. aug. 24. 13:21
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia!14 hós lányom így eszik:ébredés után 2 deci tej,fél-1 óra múlva sajtkrémes kenyér katonák felvágottal,sajt,vagy mikor mi,ebédre azt eszi amit mi ha olyasmit főzök(levesek,tészták,rántott hús,sült kr.,stb,minden ami nem fűszeres),vagy főzelék,uzsira gyümi valamivel(túró,joghurt,babapiskóta v. risz) este fél8-8 az ami reggel vagy főzelék,később 2 deci tej.2 evés közt szokott nassolni rudit,puffasztott kukoricát,babapiskótát.Én annyit változtatanék a helyedben hogy adnék neki abból amit ti esztek,hagy szokja az ízeket és uzsira gyümölcsöt adnék.Én úgy szoktam hogy mielőtt befűszerezném az ételt,előtte szedek ki neki külön.De a súlya rendben van szerintem is,az én lányom 80 cm és 10 kiló,14 hónapos.
2009. aug. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!