Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem alszik el a 16...

Miért nem alszik el a 16 hónapos kislányom éjfélig?

Figyelt kérdés
Már hónapok óta ezt csinálja, nem alszik éjfélig, aztán délelőtt 10-11-ig alszik. Elég keveset eszik, sohasem volt nagyevő. :( A fogai jönnek, de nem sír miatta, vagy ha látom, hogy rágcsálja a kezét, bekenem neki géllel, ami zsibbaszt.Eddig szigorú napirendünk volt, minden ebéd után aludt 2-3 órát, most már nem is akar aludni egész délután sem. Van ötletetek?

#alvás #éjfélig nem alszik #későn alszik el
2012. dec. 15. 23:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezért nem alszik éjfélig: "aztán délelőtt 10-11-ig alszik"

Ne hagyd sokáig aludni max. 9 -ig és akkor hamarabb elalszik este...

2012. dec. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Mindent a gyerekért az oké, de azért ne Ő diktálja, hogy neveled. Ez egy rossz szoktatás. Este 8-kor alvás és kész. Ha ordít ordít, előbb kifárad. 2-3 nap és visszaáll a régi rend.
2012. dec. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
44%
2-es vagyok. az én fiam 9 hós. este 8tól reggel 7-ig 8ig alszik.
2012. dec. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem ordíttatni kell, hanem úgy alakítani a napirendjét, hogy a megfelelő időben legyen fáradt. Hiszen ha logikusan belegondolsz, ha alszik reggel 10-11-ig, az lenne a csoda, ha déli 1-2 körül megint fáradt lenne.

Valóban annyi a kulcs, hogy nem szabad hagyni, hogy belealudjon a napba. Az én kisfiam már kicsit idősebb, de ennyi idősen sem engedtem reggel 8-nál délután pedig 5-nél tovább aludni. Vagyis párszor hagytam, meg is lett az eredménye. :) Mostanában vettem észre, hogy ha ötig alszik, akkor is 11-ig rohangál éjjel, úgyhogy most már legkésőbb fél ötkor ébresztő van, így kordában tudom tartani én is a napot.

2012. dec. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Akkor holnaptól reggel nyolckor kelünk, bármikor is aludt el este.
2012. dec. 16. 11:12
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is ébreszteném korán. 7-8.kor maximum.

A sajátom is aki 18 hónapos 7-kor ébred, délben maximum 13-kor alszik 4-ig (nem tovább, mert akkor este megy a buli nálnk is, de ritka ha nem ébred fel magától) este 8-8:30-kor ágyban van.

2012. dec. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!