Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire értesz azzal egyet...

Mennyire értesz azzal egyet hogy a gyerek kapjon el minél több betegséget mert így erősödik az immunrendszere?

Figyelt kérdés

A kisfiam 3és fél hónapos, a héten mindketten betegek lettünk. Ő szerencsére csak köhög és nagyon taknyos. Szívjuk az orrát porszívóval de nem tudjuk kiszívni teljesen és én kicsit aggódom miatta mert engem emiatt műtöttek és kb 10 éven keresztül minden tavasszal arcüreggyulladásom volt mert ráment a takony az arcomra. A férjem szerint nem vagyunk betegek mert csak az beteg aki lázas. A kollégája meg azt mondta hogy adjuk be az óvodába hogy kapja el a betegségeket, így erős lesz az immunrendszere... Mégegyszer mondom: alig 4 hónapos a baba.


Ti mit gondoltok erről?


2012. dec. 16. 19:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
semennyire.a láz csak a betegség egyik tünete.a kolléga meg egy idióta.
2012. dec. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A lázat, a kórokozók ellen védekező fehérvérsejtekből felszabaduló pirogén nevű anyag váltja ki. Betegek vagytok, de szerencsére nem olyan súlyos, hogy lázzal járjon.

A kollégád meg elég nagy hülyeséget mondott. De gondolom nem úgy értette, hogy most add be 4 hónaposan, hanem majd később.

2012. dec. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én sem értek egyet.nem más lesz otthon a beteg gyerekeddel, hanem te.neked fog sírni és nem másnak.van gyerek, aki nem kap el semmiféle betegséget.nekem soha nem volt semmilyen gyermek betegségem pl bárányhimlő,stb.Megfázni meg állandóan megfázok.
2012. dec. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

Persze mert ez így működik, hogy reggel odamegyek egy ovi elé aztán beadóm a 4 hónapos gyereket:)

Aki ezt gondolja annak nem nagyon adnék a szavára.

2012. dec. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Három gyermekem van,a legkisebb 4.5 hónapos.Egyikőjük sem beteges,egy -egy megfázás,influenza becsúszik. Egészséges ételeket,zöldséget,gyümit esznek,vitaminokat (tablettát) nem. Nem sterilizálom a lakást,normál bacikkal találkoznak. Ha valaki beteg közülünk nem hordunk maszkot,nem különítjük el,mégsem általános,h átmegy mindenkin.A legkisebb pl még sosem volt beteg. Ne stresszeld magad ,ha úgy látod beteg a kicsi vidd el orvoshoz. A láz pedig nem feltétlenül betegség jele, és van aki beteg de mégsem lázas (nagylányom nem szokott lázas lenni).Az ovi pedig még hol van??? Ha otthon tudsz maradni 3 évig,akkor a bölcsit sem ajánlom. A T kolléga hozzászólásait nevesd ki:))
2012. dec. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem az én kollégám, hanem a férjemé... Mellesleg neki is van gyereke. Természetesen nem gondolta komolyan az ovit, mert hogy is? De ő ezen az elven van.. A férjem meg támogatja...
2012. dec. 17. 10:12
 7/7 Szakértő No.1 válasza:

Szia!

Azt kell, hogy mondjam, van az a mondás, hogy agyjunk a gyereknek egy marék koszt enni minden nap... vagy valami hasonló, mert valóban erősödik tőle az immunrendszere. Nem érdemes sterilizálni mindent, mert ha nem kap el a gyerek semmit, akkor a szervezete sosem tanul meg védekezni ellene, ebben az esetben egyes kórokozók sokkal rosszabb tüneteket produkálhatnak később nála, mint másoknál. Elvileg erre a lehet jelenség például az allergia is. Aki nagyon sok mindenre allergiás azt több, mint valószínű, hogy gyerekkorban mindentől óvták a szülei, így a szervezete erősen reagál a különböző külső, vagy belső hatásokra - ez persze nem jelenti azt, hogy a gyerek nem lesz allergiás semmire sem, ha kiteszzük mindenféle veszélynek... Az viszont bizonyított tény, hogyha valamit elkap az ember, és egyszer túléli, akkor a szervezete legközelebb már tudni fogja mit kezdjen azon betegséggel szemben, amit már egyszer legyőzött. Vagyis az immunrendszere megtanulja felismerni, és annak társait is, így vagy teljesen immunis lesz, vagy pedig könnyebben fogja viselni...

Bocsánat, de nekem az a véleményem, hogy nem hülyeség, amit állított a munkatárs, mindössze a tanult immunrendszeri működésre alapozva.

Az óvoda egy jó dolog, nem kell tőle félteni a gyereket, azon felül, hogy a gyerek betegségeket a gyerekek egymástól könnyen elviselik, pluszba megtanul szocializálódni is a gyerek... Ugyanez igaz a bölcsire is. :)

Én mindkét helyre jártam, és semmi bajom nem lett tőle. :)

Viszont máig fenn maradt néhány ovis barátságom.


És még annyi, hogy ezen az immunrendszeri alapon működnek a védőoltások is.


További szép napot nektek!

2020. jan. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!