Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg annál erősebb lesz a...

Tényleg annál erősebb lesz a gyerek haja, minél többször vágjuk?

Figyelt kérdés
Igaz, hogy a fodrásztól ezt a tanácsot kaptuk, de sokan viszont azt mondják, hogy nincs kapcsolat. Kislányom most egy éves, szép szőkés barna kis kunkorodó haja van, még nem vágtuk le egyszer sem, de nem is visz rá a lélek. Viszont ha tényleg erősödik, akkor megtesszük (most egy kicsit vékony szálú). (De mennyire rövidre, talán kopaszra?)
2010. ápr. 25. 12:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Mindkettőre van példa és ellenpélda, én se igazán tudom.

Mi 1 évesen vágtuk először, most 16 hós és éppen ma lesz a második hajvágás.

A születéskori babahaja van nagyon lenőve, az amúgy is gyenge haj, én azért nem sajnálom. Alatta viszont már jól látszik a többi kis haja.

Nekem is azt mondták, hogy 3 éves korig legyen rövid haja, később majd meghálálja.

Ismerek viszont olyat, akinek sose vágták a haját és ovis korára dús és hosszú haja lett és most 30 évesen is ugyanolyan a haja.

Szóval egyénfüggő...

(Én amúgy a gyakori vágás mellett vagyok inkább.)

2010. ápr. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja az lemaradt, hogy mi géppel vágtuk (2,7-essel), de most egy kicsit nagyobbra akarom majd hagyni neki. Ollóval életveszély volt...
2010. ápr. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia, mi is levágtuk végül a lányunk haját, mikor 1 éves volt. Géppel a legnagyobb fokozaton, talán másfél centis lett. De muszáj volt, mert a feje búbján már volt vagy 10 centis a haj, hátul pedig csak 4-5 centis. A hosszabb hajak nagyon el voltak vékonyodva. Levágtuk szépen egyenletesre egyformára, és most szépen nő, és sokkal sűrűbbnek tűnik, mint az az elvékonyodott babahaj. 17 hónapos.

Szerintem próbáld ki, egyszer vágjátok le, aztán majd meglátjátok.

Az olló nálunk sem jött be, simán felnyársaltuk volna vele, úgy kapálózott.

2010. ápr. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3.vagyok.

Ja amúgy szerintem nem erősödik a haja a sok vágástól, inkább más lesz a fogása attól, hogy egyforma mindenhol, és nem a nagyon vékonyra nyúlt babahajak vannak.

2010. ápr. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A hajhagymák mennyisége, a hajszálak vastagsága a vágástól nem változik. Csak többnek, sűrűbbnek tűnhet a vágás után.
2010. ápr. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, az
2010. ápr. 25. 13:02
 7/8 A kérdező kommentje:
azt hiszem kipróbáljuk :-) (bocsi,az előbb lemaradt)
2010. ápr. 25. 13:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia, akkor erősödik meg a haj, ha rendszeresen, többször szinte kopaszra vágod (már csak abból is lehet erre következtetni, hogyha borotválod a lábadon a szőrt, egyre erősebbek lesznek a szálak), de több haja ettől nem lesz a gyereknek, hiszen a szőrtüszők ettől még nem fognak elszaporodni a fejbőrében...az, hogy mennyire sűrű a haj, genetika kérdése. Hat éves lányomnak kicsi korában borzasztóan kis vékony szálú, kevéske haja volt (anyukám viccesen megjegyezte, hogy nyolc sorban hat szál haja van szegénynek:-)). Én nem vágattam le neki, alig vártam, hogy nőjön egy kicsit, de szerintem érdemes lett volna, csak én is sajnáltam. Mára már dúsabb lett, ugyanis az évek során sok új hajszála nőtt.
2010. ápr. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!