Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aszkorbinsavat adhatok C...

Aszkorbinsavat adhatok C vitamin gyanánat (vagy mindenképpen valamilyen "finomított" állapotút lehet csak (pl. Cebion) egy 10 hónapos babának?

Figyelt kérdés

Mi itthon ,ha meghűléses tüneteink vannak,nem mindenféle vacakkal összekevert "csoda" C vitamin kapszulákat szoktunk szedni,hanem tiszta aszkorbinsavat szórok a teába és azt fogyasszuk.

Érdekelne,hogy kisfiamnak is adhatnám-e szerintetek, aki 10 hónapos? Már több mint 1 hete meg van fázva, holnap viszem vissza az orvoshoz, természetesen tőle is megkérdezem majd.

Csak érdekelne más,tapasztalt szülők véleménye is.

Köszönöm!


2012. dec. 16. 21:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Igaz a lányom 21 hónapos lesz nemsokára, de én is tisztán adom a C vitamint. Sztem nyugodtan adhatsz neki. Én is, épp hogy csak beledugom a kanalat az aszkorbinsavba, és rakom a teájába. Ha pedig meg van hülve, ill. vagy mi, és hogy ő ne kapja el, akkor többet adok, de a kakiján egyből látom, ha többet adtam neki, meghajtja egy picit.
2012. dec. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!Az a helyzet,hogy ő nem teázik csak vizet iszik.Abba remélem bele tudom csempészni és elfogadja.

Nem rég van túl egy vírusos fertőzésen és teljesen le van gyengülve az immunrendszere; csak reméltem hogy nem ártok vele ha adom neki.

2012. dec. 16. 23:07
 3/8 anonim ***** válasza:

Semmiképpen nem ártasz neki.

Orvos mit mondott?

Vízben is meg szokta inni a lányom, remélem a Tiéd is megissza.

2012. dec. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Végre!

Nem tudok hozzászóéni a kérdésedhez, hanem inkább kérdeznék. Ezer éve keresek olyan embert aki nem a bolti cvitamint szedi, hanem aszkorbinsavat. Ezt Te meg tudod venni simán a gyógyszertárban? A gyermekednek hogy adagolod naponta?

Köszönöm, és elnézést, hogy a kérdésedbe bele kérdezek.

2012. dec. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Simán bemész a patikába és aszkorbinsavat kérsz.Nem vényhez kötött.Megkérdezik hány grammot...én mindig mutatom kb. mennyi legyen a zacsiba és simán kimérik.Ennyi.

Én úgy vagyok vele,hogy ha el lehet kerülni az ilyen mű-agyonfinomított-teleadalékolt dolgokat,beleértve a vitaminokat is,akkor igyekszem ezt a lehető legtermészetesebb úton bejuttatni a szervezetbe.Próbálok figyelni a családomra.Szóval nincs ebbe semmi ördöngősség.És tényleg ezerszer jobb,mint bármelyik agyon reklámozott bogyó.

2012. dec. 17. 17:02
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja még valami:mivel kisfiam nem teázik,csak vizet iszik,így abba csempésztem bele neki.Ha teázna könnyebb volna,mert abban nem érzik ki a savanyú íz (még ha csak picikét is érzik akkor is kiérzik a vízben).Én egy 240 ml-es cumisüvegnyi vízhez egy késhegynyit tettem bele.Kicsit furcsállta,mert ezek szerint kiérzett benne.De ha szomjas úgy is megissza. :)
2012. dec. 17. 17:04
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagyon szépen köszönöm a segítségedet:-)
2012. dec. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonarc válasza:

Tudom nem mai a kérdés, de hátha valakinek hasznára lesz.

A c vitamin igencsak megdolgoztatja a veséket 1000 mg-tól. Ezért én szeretném javasolni mindenkinek, hogy ne késhegynyit meg csipetnyit adagoljatok, hanem vegyetek egy 5000 Ft-os gyógyszertári zsebmérleget amivel ki tudjátok mérni, hogy mennyit szeretnétek abba a teába vagy akármibe belerakni.

2013. ápr. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!