Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem kevés 21hónapos (majdnem...

Nem kevés 21hónapos (majdnem 2 éves) kislánynál, h csak 9200gramm és 80cm?

Figyelt kérdés
Az én lányom 9,5hónapos. 9300gramm és 74cm! Vagy ez teljesen normális, h ennyi idő korban ennyi a súlya 21hónapos ismerősöm lányának? Állandóan megjegyzéseket tesz, h az én lányom milyen kövér, de szerintem azért mondja, mert az övé nagyon vékony! Szerintetek?
2012. dec. 17. 10:01
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Az ővé tényleg nagyon pici, de ha valakinek az apja, anyja sem magas, kövér, akkor a gyerek sem lesz kosaras!!!
2012. dec. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kisfiam 10 hónapos és 10,5 kg.Soha nem dagizta még le senki,sem gyerekorvos,védőnő,ismerősök,senki.Mert nem az.Ő nagyon masszív,iszonyat erős és vastag csontozatú gyerkőc.Ezt nem elfogultságból írom,tényleg így van.Tehát nagyban függ attól,hogy a gyerkőc milyen alkati tulajdonságokkal bír.Így látatlanban azt mondanám,hogy ismerősöd gyermeke nagyon vékony,de persze őt is látni kellene,mert lehet teljesen másképp oszlik el rajta a súly.Meg a te babádat is.

Én mindig is utáltam az ilyen összehasonlítósdit.Minden gyerek más,nem kell őket egy kalap alá venni.

2012. dec. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én sem szeretem az összehasonlítást! Én elég vékony vagyok, párom erős csontozatú, de nem kövér! Én dagi baba voltam, így nem lepődök meg a lányomon, meg abszolút arányos! (a védőnő és a gyere orvos szerint is oké) Az ismerősöméknél mind2 szülő testesebb típus. Kis törékeny a lány, de nem egészségtelen szerintem, mert boldog kislány! Csak nagyon rosszul esik, h állandóan ez van a palettán, mikor szerintem csak a lányomra tereli az ő lánya vékonyságát!!!!
2012. dec. 17. 10:12
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Annyira utáltam én is mindig ezt az összehasonlítást.. A tanácsadóban, a játszin, a boltban állandóan mindig ez volt a téma hogy kinek a gyereke miket tud már, mennyit eszik, hányszor kel fel éjjel, kell-e még pelus és hány kg? És ha a te gyereked nem a nagyátlagba tartozik akkor jön a sandán nézés, a sajnálkozás stb. Az én gyerekem sosem csinált semmit idő előtt, járni is csak 15hónaposan kezdett, enni se evett túl sokat sosem, most 4,5 évesen 14kg és 101cm. Hogy ez nagyon kevés? Papírforma szerint talán igen, de ha ránéz bárki, csak azt látja hogy arányos, boldog és kiegyensúlyozott kislány. És ez a lényeg, mondjon bárki bármit.
2012. dec. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
17%

Ahhoz képest, hogy nem szereted az összehasonlítgatást, te is pont azt teszed, csak te idegeneknek írod.


Kislányom is ilyen típusú, 21 hónaposan 9,5 kg volt és 79 cm. Doktornő szerint is nem sovány, formás. Januárba lesz 2,5 éves, 3 hete mérték, akkor 10 kg és 85 cm volt. Mivel nem magas, ahogy a kérdésedben szereplő kislány sem, teljesen normális a súlya, de nem ez az átlag.


Azért azt hadd jegyezzem meg, hogy számomra az sem normális, hogy 9,5 hósan 9,3 kg a kislányod, mert az átlag súly 1 évesen 9-10 kg.

2012. dec. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom 8 hónapos és egy hete 8900 grammnak mérték és 70 cm! Sosem mondták még rá sem hogy dagi lenne. Nem azt mondom hogy vékony, mert jó húsban van, de nem kövér!
2012. dec. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az ismerős kislány egyszerűen arányosan kisebb, mint az átlag. A 80 cm-hez teljesen jó a 9200 g (ha eltekintünk attól, hogy már majdnem 2 éves). De mit csináljon az anyuka? Húzni nem tudja, hogy magasabbra nőjjön :)

A te babád is teljesen arányos, csak egyszerűen más alkat és kész! Ő meg pont nagyobb az átlagnál :) Nem értem mit vár a barátnőd, hogy fogyaszd le :-D ????

2012. dec. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Igen szinte azt várja, ugyanis a szemembe mondta, h adjak a gyereknek kevesebbet enni, majd megszokja! Azt hittem hanyatt dobom magam! Mondtam, ha éhes, még jó, hogy adni fogok enni, ha meg jól lakott, akkor úgy sem eszik többet, tömni nem tömöm! Ő meg mondta, h mostanáig is 10hósoknak való tápszert ad, mert abban több a vitamin, de azon kívül változatosan étkezik a kislány, csak tej helyett (mert 3 évesen akar majd csak adni) ad 1év alatti tápszert! :S Na mind1! Természetesen leállítottam, h hagyjon békén, de úgy se fog változni az tuti... Csak nem értem miért kell ilyenekkel piszkálni, mikor badarság! Az 1ik válaszoló pedig írta, h én is foglalkozok vele... Még szép, h foglalkozom a dologgal és kiteszem ide, mert kíváncsi vagyok más véleményére, h ő jogosan piszkál, ill. a teóriám valós-e. Vagy csak beleképzelem a dolgot, h piszkál!

2012. dec. 17. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!