Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Alvás gond 3 hónapos kislányná...

Alvás gond 3 hónapos kislánynál? SOS

Figyelt kérdés

3hónapos kislányom újszülöttként a hasfájós korszakában pár hétig az apukája mellkasán aludt el (nekem a cicik útban voltak, meg apuka így is kivette a részét az esti babázásból) Kb 4-5 hete úgy alszik el, hogy az esti szopi után beteszem az ágyában és már alszik is. Egy hangja nem volt, vagy csak kis nyöszörgés.

DE tegnap óta teljesen felborultak az esték!! A nappalok nem változtak, de esténként miután letesszük, rúgja fel magát a lábaival, kiabál, nem is sír, átfordul, nyőg, semmi nem jó Neki. Cicin sem nyugszik meg, csak sír, be sem kapja, vagy egyet kettőt szív. Kapálódik, ellöki magát, és ordít. Ha felállunk és járkálunk Vele, vagy világos helyre megyünk, ahol lát valamit, többnyire megnyugszik, de nem hinném, hogy nem lenne álmos, hiszen 5 hétig is pont ilyenkor aludt el magától az ujjacskájával.

Mi lehet a baj? Növekedési ugrásra gondoltunk, ami 6 hetesen is volt, de az egy napig tartott és szinte egész nap enni akart, de most nem is eszik többet.

Lesz még olyan jó alvó a kicsi, mint volt? Fájhat valamije? De ha járkálunk, miért nem sír? Könnyek sincsenek, és az apukáján fekve is próbál megnyugodni szopja az ujját, és hirtelen sírni kezd. Annyira furcsa...


Köszönöm, ha leírjátok, mit gondoltok...


2012. aug. 18. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Biztosan lesz még jó alvó.1x2-szer nekem is voltak ilyen gondjaim,ugyanaz:Nem fogadta el a cicit,nem tudtuk megnyugtatni.Nálunk segített hogy akkor világosban voltunk,igaz hogy 1h alatt de megnyugodott annyira hogy utána megint meg tudtam szoptatni ,és akkor elaludt.Nem ébredt fel utána.
2012. aug. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nővérem a hajszárítót probálta és bevált! A halk monoton zúgás gyors altató!
2012. aug. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy most indult be a mozgásfejlődés?Nem most tanult meg ügyesebben fordulni?Nekem mikor négykézlábra tanult meg állni a lányom akkor alig akart este aludni.Mikor letettem a kiságyba már állt is négykézlábra és sírt, mert álmos volt.Ringatással altattam el ebben az időben.Aztán nagy nehezen pár nap alatt elmúlt ez nála.
2012. aug. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Babeli Zurzavar ***** válasza:

szinten 3 honapos fiam es ugyanebben a helyzetben vagyunk. nem kozvetlenul elalvas utan, hanem ugy egy oraval utana kezdi a csapkodast,almaban sirdogalast,nyugtalansagot. en a foganak tudom be, ha alvas elott chamomilla homeo bogyot adok neki,az valamennyire segit a dolgokon.

kivancsi vagyok a tapasztaltabb anyukak/apukak milyen valaszt adnak Neked!

2012. aug. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szerencsére úgy tűnik csak átmeneti időszakról volt szó, hiszen ez csak néhány napig tartott és azóta minden rendben, a kislányom este fél 8 körül evés és fürdés után ismét MAGÁTÓL elalszik, vagy néha cicin, majd éjjel 1-2 körül kel enni, de van, hogy kihagyja és csak a következőnél, 4-5 körül ébred. :)

Remélem ezek a nehéz időszakok mindig csak rövid ideig állnak majd fent. :)

Köszönöm a tanácsokat és még bízom benne, hogy sokáig maradunk a tejcsinél. ;)

2012. szept. 15. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!