Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Folyton cicit kér vígaszképp...

Folyton cicit kér vígaszképp a 2 hetes babám. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Bőven eleget eszik, nem éhes, mégis sokszor sír, ha nem teszem mellre, szinte csuklóig rágja a kezét, vagy a mi ruhánk, karunk szopogatja mohón.

Cumit nem akarok neki adni, de mellre sem tehetem folyton.


Van erre megoldás?

Ez normális ebben az életkorban?

Nem hasfájós, de ilyenkor az sem segít, ha ringatom, énekelek, sétálgatok vele stb.


2012. dec. 17. 14:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ha nem fáj a hasa, és nincs semmi baja, tedd mellre, pár hét/nap, és beáll majd a rend.

Hidd el, annyira hamar eltelik ez az időszak, bár tudom, most végtelennek tűnik. :)

2012. dec. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
Én cumit adtam neki. Azóta se utasítja el a cicit ha éhes.
2012. dec. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze ez normális, szüksége van a közelségedre és szerintem azért csinálja, megnyugtatja a cici.Milyen időközönként kéri?Miért nem akarsz cumit, adni?Pedig szerintem erre csak ez a megoldás lehet.Ha nem adsz neki se cumit se cicit akkor az ujját fogja bekapni.
2012. dec. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ó én szeretnék cumit adni a lányomnak, de nem kell neki:D


Kérdésedre a válasz: hát adj neki:) Semmi baja nem lesz, ilyenkor nem enni akar, hanem anyára vágyik. A cici megnyugtatja, biztonságot ad neki.

2012. dec. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%
Adhatsz cumit neki,nem szokik rá!!! Lányom is kapott,aztán 3hetes kora óta tudja hogyan kell elaludni,és azóta kb heti 1x cumizik.10hetes múlt.
2012. dec. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is csinálta ezt pár hétig.Próbáltam a cumit,de nem fogadta el,így annyiszor tettem mellre,amennyiszer kérte.Neki most a cici és te jelented az egész világot,ere van szüksége.Tényleg beáll és majd nem kér ennyit cicit.
2012. dec. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

én is így voltam, de a cumi nem kellet neki, így maradt a cici

hidd el idővel jobb lesz

2012. dec. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ilyenkor olyan mohón elkezd szopni, hogy biztos jön tej is, nem akarom összevissza etetni, bár így is akkor szoptatok, mikor kéri, nem tartom be szigorúan a 3 órát, van, hogy 2, van, hogy 3,5 óránként eszik.


Étkezések közt jön ez rá, általában mikor túl sok inger éri, vagy túl fáradt.

De akkor ezek szerint ez életkori sajátosság, maradok a mellretételnél.

A cumitól félek, nem akarom, hogy még 3 évesen is lógjon a szájából.

2012. dec. 17. 15:02
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Adj neki cicit. Ő még nagyon kicsi, neki a testközelség az egyetlen megnyugvás. És hidd el, tud (vagy ha ma még nem, pár nap alatt rájön), hogy kell szopizni úgy, hogy ne jöjjön belőle tej, csak cumizzon. Túletetni, vagy agyonetetninem tudod, hiszen nem tápszeres baba, a tej első része szinte víz, könnyen emészthető :)
2012. dec. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nyugodtan adj neki mellet:), de ha valami miatt mégsem tudsz, akkor próbáld ki a hordozást:), sok babának "elég" ha szoros testkontaktusban lehet az anyukájával, és nem kéri a cicit annyiszor:).
2012. dec. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!