Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor tegyem át gyermekemet a...

Mikor tegyem át gyermekemet a saját szobájába?

Figyelt kérdés
Most 5 hónapos és még velünk alszik egy szobában, éjszaka még legalább 2x kel.

2012. dec. 17. 15:26
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Már az első naptól át kellett volna tenni, az éjszakai szopásról pedig régen leszoktatni.

Ha este jóllakik, akkor éjjel elég, ha csak teát kap. Néhány éjszaka lehet,hogy sírni fog. De ha nem törődsz vele, akkor nem kel éjjel majd fel.

2012. dec. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

8 hónaposan tettük át a saját szobájába és meglepően tapasztaltuk, hogy sokkal nyugisabban alszik azóta :)

Pedig nagyon féltem tőle, hogy fel fog kelni 100x.

2012. dec. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

Ez aztán a ridegtartás, amit az első leírt.


A mi lányunk 21 hónapos koráig aludt velünk, aztán már ő kérte a saját ágyát - egyetlen zokszó nélkül, mosolyogva költözött be. 14 hónapos koráig többször szopizott még éjjel, de utána is sokszor ébredt vízért, főleg, ha túl meleg volt. Szerintem 5 hónaposan még nagyon kicsi ahhoz, hogy ha éjjel is kel és igényel benneteket, áttegyétek. PErsze vannak olyan babák, akik elsőre elvannak egyedül, vagy akik nem tudnak mással egy ágyban/szobában aludni, de ez a ritkább. Mindig a baba és az anya közös igényét kell nézni szerintem.Ha neked így könnyebb, neki pedig megnyugtató veled aludni, akkor miért is ne maradhatna így?

2012. dec. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Első naptól kezdve a saját szobájában alszik! Szerintem az nem számít hányszor kel éjjel, akkor tedd át, amikor te akarod! Én mikor még kelt éjjel, fogtam bementem hozzá, aztán vissza! Nem 1 nagy fáradság! De szerintem minél hamarabb essetek át a saját szobába költözéssel, mert utána nehezebb lesz!
2012. dec. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Addig szopjon ejjel egy baba, amig szuksege van ra. En 3 honapos koraig ott altattam kozottunk, de sajnos mindenki erdekeben sajat fekhelyre kellett szoktatnunk. Nagyon nehez volt nekem, de tudtam, kesobb nehezebb lesz, kovetkezovel nem teszem magam ki ilyennek, kezdettol fogva sajat fekhelye lesz. Onnantol viszont par het mulva sajat szobaba raktam, es sajnos visszatekintve latom, hogy koran tettem. Vagy kezdettol fogva oda kellett volna raknom, vagy joval kesobb atraknom. O meg nem allt keszen ra, foleg, hogy addig egyutt aludtunk. Ha egy kis mozesben altatod magad mellett addig, mig meg nem fordul, majd utan kisagyba rakod, miutan megszokta a kisagyat, a kisagyat at lehet rakni a masik szobaba, es ha meg par nap het utan is ugy tunik, hogy nem all keszen ra, vissza kell vinni a szuloi haloba. En igy fogom legalabb is csanalni legkozelebb.

Viszont a pozitivuma is megvolt annak, hogy 3 honapig egyutt aludtunk: Mivel szinte fel sem ebredt, mikor szoptattam, mert egy mozdulatara tettem cicire, hamar kihagyta sorba az ejszakai eveseket.

Minden baba es mama mas, meg kell tanulni egymas jelzeseit. Persze az elsonel meg nehezebb, a masodikkal mar hamarabb eszreveszi (legalabb is szerintem) az anyuka a jelzeseket.

2012. dec. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%
első naptól kezdve kellett volna.
2012. dec. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az első tanácsát meg ne fogadd!


Mi 3 hónap után jöttünk ki a szobából (az volt a régi hálónk), most a nappaliban alszunk. Ha felkelt bementem hozzá, hamar visszaaludt, úgyhogy nem volt ebből probléma, de alapvetően max 1szer kelt már akkor meg reggel 7-8 korül, akkor volt hogy visszaaludt még, de én már nem.

A mi fiúnk talán még nyugodtabban is aludt miután kijöttünk (apukája néha igen horkolós), úgyhogy nem is volt gond.

Próbáljátok ki, lehet még fel sem fog kelni úgy fog aludni mint a bunda :)

2012. dec. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én az első naptól ahogy hazajöttünk a kórházból a saját helyén altatom. Éjjel felébred, hálistennek már csak 1x. Akkor bemegyek, cicizés, büfi és lerakom alszik tovább.


2hós

2012. dec. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Áttettük a saját szobájába és nagyon jól sikerült!

Egyszer kel éjszaka, eszik és alszik tovább. :)

2013. jan. 14. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!