Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen következményekkel jár,...

Milyen következményekkel jár, ha újszülött gyermekemet az anyósom bejelenti a saját ingatlanjába állandó lakcímre?

Figyelt kérdés

Olyan szempontból érdekelne a dolog, hogy lesz-e vmi hátulütője, ha pl.gyermekelhelyezésre kerül anno sor ( sajnos az esély megvan rá ), hogy a baba budapesti lakos,és egyúttal azonos lakcímmel is rendelkezik, mint az apja, én azonban székesfehérvári vagyok a lakcímem szerint?A baba egyenlőre a saját állandómra van bejelentve.A párom erősködik, hogy legyen bejelentve hozzá, én nem méltányolom, a fent említett okok miatt.

Légyszi konkrétumot írjatok, nem lelki fröccsöt szeretnék arról, hogy a gyereknek mindkét szülőjére szüksége van, magam is tudom, csak a helyzetem sajnos nem ilyen egyszerű.

Előre is köszi.


2011. márc. 2. 08:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem elsőre az jutott eszembe, hogy akkor nem jár neked családi pótlék, hiszen ott van egy olyan szösszenet, hogy saját háztartásban neveli, ebbe szerintem bele lehet kötni, hogy hiszen te nem is ott laksz, ahol a gyerek.

Szerencsére gyerekelhelyezésbe nem vagyok jártas, de akkor nem Pestre kerül az ügy? Járkálhatsz majd Fehérvárról...

Szerintem nincs jelentősége, hogy hova van bejelentve egy gyerek, hacsak nincs valami hátsó szándék, amit mi nem tudhatunk. Én nem mennék bele, hogy átjelentsék a gyereket.

2011. márc. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon jó, hogy leírtad.Igen, sajnos ármánykodás megy a háttérben a párom szülei részéről, szeretné az unokáját már a saját családjában tudni, de ez elég érv, hogy én igényelem a családit, így a küldetés lefújva.

Nekem ott tűnt fel az egész, hogy lányomat állandóra akarja bejelenteni, már most, hogy ott se lakunk, engem meg egye fene alapon,ha odaköltözünk, csak ideiglenesre akar, vagy arra sem...

2011. márc. 2. 11:48
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne menj ilyenbe bele,elsősorban ha valamilyen támogatást igényelnél akkor nem fogod megkapni,mert a gyerek és a te lakcimed nem ugyanaz.
2011. márc. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!